• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Lidhja e Internetit mund të arrijë deri në Hënë


Një grup shkencëtarësh në bashkëpunim me NASA-n po projektojnë një “super modem” që do të bëjë të mundur lidhjen e internetit edhe në Hënë!

Në fakt shkencëtarët po përpiqen të krijojnë një pajisje me rreze të gjatë e cila do të jetë në gjendje të realizojë një “komunikim” mes Hënës dhe Tokës.

“ثshtë e nevojshme të mendohet se qytetarët e ardhshëm të Hënës do të duan të shohin programin e tyre të preferuar televiziv, të chat-ojnë me miqtë që jetojnë në Tokë apo do të duan të navigojnë në rrjete të ndryshme sociale për t’u informuar për çdo gjë…ndaj, për këtë arsye, kemi menduar të krijojmë pajisjen e internetit të së ardhmes”, kanë thënë shkencëtarët./tesheshi.com/
 

Aver

VIP
Titulli: Lidhja e Internetit mund të arrijë deri në Hënë

Nuk eshte pune e lehte qe te mbushen portalet cdo dite. Duhet te kemi mirekuptim edhe per ata, e bejne per buke te gojes.
 
Top