• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Libri i fundit

*Linda*

Lost out in the desert
Cuore di pietra - Vassalli kete e mbarova
sme ka pelqy hic fare..

tani kam filluar: Nata e Ustikes
 

Yellow Redhead

angels walk among us
libri i fundit: Femrat - Bukowski, esht fantastike,jua sygjeroj:D

tani po lexoj 'Meshkujt vijn nga Marsi, Femrat nga Aferdit- John Gray
 
Libri i fundit qe po lexoj është - Gerilla Marketing - Xhej Konrad Levinson. është libri qe per mendimin tim ka be një revolucion ne marketing. Me paraqitjen e ketij libri u nderuan themelet e strategjive te marketingut te bizneseve te vogla, duke ju mundesar atyre te realizojne profit max. dhe fuqizim te brendit me investime minimale dhe me shume pak shpenzime.
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
i fundit, qe e mbarova mbreme me një fjal, ka qene "Konti i Monte Kristos" vellimi i katert ... shum liber i bukur....:eek:k
 
Une kam filluar një liber te dyte pa e mbaruar ende ate qe kam filluar ( Gerilla Marketing )se ma preferuan kete dhe me thane qe është liber shume i bukur.

Behet fjale per ,,Dashuri ne kohen e koleres'' nga Gabriell Garsija Markes.
 

Yellow Redhead

angels walk among us
sa kam mbaruar se lexuar "Ne kerkim te kuptimit te jetes" nga Viktor E. Frankl, bestseller nga psikiatri me i madh vjenez..mka len shum mbresa,esht Frymezues

tani po lexoj "Idioti" nga i madhi Dostojevski.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
"Brilla una stella"
Shnderrin një yll - Danielle Steel
Shume i bukur si liber
 

kitrra 123

plak gjufurrak
E kisha perfunduar ''Islami tjeter, Sufizmi dhe rrefimi per respektin'' nga Stephen Schwartz, një liber qe meriton te lexohet ku prek edhe Shqiptaret, mjaft mire, dhe u riktheva per ta rilexuar: '' Kodi i dashurise''- nga Jusuf Buxhovi, qe them te drejten per mendimin tim ka një stil te vecant te shkrimit ( si shkrimtar). U riktheva me rilexim sepse me dukej se nderlidheshin ca gjera per ne Shqiptaret, madje Buxhovi ketu e pershkruan mjaft mire konceptin e dashurise dhe urrejtjes ne kuptimin gjeneral por edhe ceshtjen Shqiptare, ndikimet fetare te shqiptaret si dhe provicializmin, bajraktarizmin e skajshem dhe ate egon i te qenurit i pazevendesueshem qe na ka shkaktuar jo pak kokeqarje :gjujpeshk:
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
I kam mbaruar te dy kto dy dite kshuqe tek librat e fundit hyjne:

Duke pritur Godone-Samuel Beckett
Ethet e zemres-Danielle Steel
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Enigma-Robert D'Angely
 

Gurrakociani

Gurrakociani
MC Mafia....

Libri i fundit që kam lexuar është “McMafia’’ i shkruar nga Misha Glenny

Një libër interesant, shumë interesant !
Aty shihet qartë se nga kush sundohet bota, pushteti dhe paraja !
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Sapo kam perfunduar: Kullën Dykatëshe nga Kim Mehmeti ( dal nga botimi Maj 2009). një pershkrim aq origjinal mbi kullen shqiptare si tradite dhe zakonet qe lidhen rreth saj qe njeherit jane edhe pandashmeri me zakonet shqiptare. një pershkrim mbi gjurmet shqiptare ne kohe qe te lene pa fryme. një mundim i një gurbetqari qe merr guximin per te prishur kullen e fshatit dhe te teren ta dergoje ne Anadolli, ( atje ku pushojne varret e gjysherve) dhe vetem pasi e bene kete e akt e kupton se ne Anadolli kulla jo qe nuk mundet te jetoj por as qe mundet te frymoj shqip. Pra: Guri i rende peshon ne vend te vet.......:gjujpeshk:
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Kokekuqe esht shum i bukur ai libri qe po lexon ti...ne mendje e kam..:eek:k

un sapo mbarova "Fryme te vdekura"- Nikollai Gogol
 

red~passion

E cakerdisur :)
Libri i fundit qe kam lexuar ka qene "Sikur Ana.." nga Rudina Xhunga,shume prekes..
Kurse tani lexoj,ose me sakte perseris historine e artit..apo nuk quhet?:p
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Tani e perfundova ===> Mashtrimi i madh- Dan Brown
Shum i bukur si liber,te linte pa frym...1 shprehje qe me mbeti ne mendje ishte:
"Mos i beso kurre një politikani !",,,,,,kuptova shum nga kjo...:po:
 

Alchohole

Moderator!
Zonja Vdekje e Carls Bukovskit.
Kete liber e kam marr me koleksionin e librave te Kohes Ditore.
është liber mjaft i mire qe behet fjale per një detektive qe angazhohet per disa qeshte per rreth 4 qeshtje.
 

AjSi

...
Detyre letersie..

Medea---Euripidi

Flet per një grua e cila treadheton babin e saj edhe atdheun per tu arratisur me një armik sepse ishte e dashuruar me te...Me jasonin.Kalojne disa vite edhe Jasoni nuk e do me edhe e debon nga mbreteria e korinthit...Atehere MEDEA terbohet edhe vendos ta godase ne piken e tij te dobet...Vret 2 djemte e saj..është liber i cili tregon çfarë mund te beje një grua e tradhetuar...Medea madheshtore
 

redi-

Anëtar i Respektuar
Une kam Lexuar Kte muaj Librin me titull:

" Personalitet Shembullor i Pashoq Hazreti Muhamed"

Nga Autor Nuri Topbash
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Aktualisht: AKULLI PثRVثLUES, nga Nora Roberts. një histori mahnitese e mbushur plot sharm e tension e ne te njejten kohe e mbeshtjelle nga një pasion i zjarrte, qe shoqerohet nga vrasje te kryera me gjakftohtesi.
 

elbruna

Anëtar i Respektuar
"Gjuetari i balonave" Khaled Hossein, shume i bukur, trondites ,te rremben ,, flet per ngjarje te perjetuara ne kohe te ndryshme ne Afganistan, pervecse një kronike politike është një pershkrim i tmerrit qe ka kalur popullsia e afganistanit,,,
 

AjSi

...
Nietzsche--"Keshtu foli Zarathustra"
Me vertet liber i papare me duhej per shkolle por është tejet i vecante...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Aktualisht: XHEVAHIRI I MEDINES, nga SHERRY JONES. një tentim shkrimtares per te bere një trajtese historie mbi njeren nga figurat me te rendesishme te Islamit. AISHA, gruaja e trete e profetit MUHAMED e cila besohet se kishte një ndikim mjafte te madhe ne rrjedhat e kohes. :gjujpeshk:
 

alfonci

Veri investigatio
Fareed Zakaria, "E Ardhmja e Lirise"

Autori analizon proceset historike duke i paralelizuar ato me aktualitetin dhe duke i shtjelluar dhe bere te kuptueshme per lexuesin bazuar ne ato fakte historike por qe parashikojne edhe te ardhmen. Zakaria është autor shume i vecante, analist teper i zoti.
 

Alko71

Anëtar Aktiv
Empire.jpg

Ju preferoj librin Empire- (Perandoria- nese e gjeni shqip)- nga Orson Scott Card. një liber qe e perfundova sot. Behet fjale per një lufte civile fiktive te mundeshme ne Amerike ne mes te djathtes dhe te majtes si dhe dores se trete. Ngjarja ju mban te tensionuar gjate gjithe kohes dhe behet analogjija edhe me luften e federates Jugosllave. Me se shumti me la mbresa pasthenja e autorit si e shikon gjendjen momentale te kohes (2006-2007)dhe tensionet ne mes dy rrymave kryesore.
 
Top