• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Librat e Jetes

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Para ca ditesh u perballa me dike i cili po pohonte se nuk ishte ndonje leximtar i madh sa i perket librave letrar. Me shume ishte tek ata filozofik, aktual apo social pasiqe dhe puna qe bente lidhej me kto fusha. Por njekohesisht pohoi se dua te gjej kohe e tja nis tani. Ndaj clibra do me sugjeroje qe prej tyre te marre shume. Mua automatikisht me erdhi libri lufta&paqja e tolstoit. E i thash po ja 1 nga let. Ruse tolstoin. Nese do nga shqiptarja fillo me kadaren. Ju cfare librash do i sugjeronit nje personi te tille? Ndoshta nja 5 libra ose autor si ta mendoni ju.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Ju lutem lexoni poetet ruse se jane te pa arrire.

Dostojevski me Idiotin, Krim e ndeshkim dhe Vellezerit Karamazov
Tolstoin me Ana Kareninen dhe Lufta dhe Paqja

Marquezin mos ma leni anash

Prej shqipeve mua me pelqen Fatos Kongoli (eshte dostojevski i letrave shqipe). Mos e leni pa e lexuar Dragoi i Fildisht dhe Te jetosh ne kuti shkrepsash.

Mos ma leni pa lexu Elvira Dones me Yjet nuk vishen keshtu per ta kuptu se sa ligesi munde te bejme ne.
 
Top