• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Librat & autorët më të shitur për vitin 2009

Librat & autorët më të shitur për vitin 2009​

Lista e librave më të shitur për vitin 2009 ju ofron titujt dhe autorët që klientët tanë (jashtë dhe brenda vendit) përzgjodhën gjatë vitit 2009. Për t’ju orientuar më mirë, kjo listë është e ndarë sipas kategorive kryesore: letërsia shqiptare, letërsia botërore, letërsia për fëmijë, historia & aktualiteti, filozofia & sociologjia, libra të tjerë. Gjithashtu këtë vit kemi shtuar edhe kategoritë për: autorët shqiptarë dhe autorët e huaj më të kërkuar.

Letërsia shqiptare 2009

■Darka e gabuar, Ismail Kadare (edhe për 2008-ën)
■Ali Pashë Tepelena, Sabri Godo
■E penguara, Requiem për Linda B. Ismail Kadare
■Funerali i pafundme, Visar Zhiti
■Bolero në vilën e pleqve, Fatos Kongoli
■Ca pika shiu ranë mbi qelq, Ismail Kadare
■Princesha Argjiro, Ismail Kadare
■Gjenerali i ushtrisë së vdekur, Ismail Kadare
■Histori kurrë e shkrueme, At Zef Pllumi
■Preja e një martese të lodhur, Rudina Xhunga

Letërsia botërore në shqip 2009

■Engjëj dhe Djaj, Dan Brown
■Kush e sundon botën? Jim Mars
■Getsbi i Madh, Frensis Skot Ficxherald
■Gjuetari i balonave, Khaled Hosseini
■Harry Potter dhe dhoma e të fshehtave, J.K. Rowling
■Jeta e re, Orhan Pamuk
■Kodi Da Vinci, Dan Brown
■Lufta dhe paqja, Leon N. Tolstoj
■Bija e heshtjes, Kim Edwards
■Don Kishoti i Mances I & II, Miguel de Cervantes Saavedra

Letërsia për fëmijë 2009

■Harry Potter dhe guri filozofal, J.K. Rowling
■Ariu artist, Gaqo Bushaka
■Tregime të motshme shqiptare, Mitrush Kuteli
■Aladini dhe llampa magjike, Judith Dean
■اufoja dhe Bubi Kacurrel, Gaqo Bushaka
■Legjenda e kalorësit të Skënderbeut, Gaqo Bushaka
■Na ishte një herë, Vëllezërit Grimm
■Seria e aventurave të اufos (4 libra)
■Harry Potter dhe i burgosuri i Azkabanit, J.K. Rowling
■Harry Potter dhe dhoma e të fshehtave, J.K. Rowling

Historia & Aktualiteti 2009

■Identiteti Europian i Shqiptarëve, Ismail Kadare
■Rrno vetëm për me tregue, At Zef Pllumi
■Skenderbeu, Oliver Jens Schmitt
■Zonja e Zezë Nexhmije Hoxha, Fahri Balliu
■CIA, historia e shërbimeve sekrete, Mario Del Pero
■Kosova, një histori e shkurtër, Noel Malcolm
■Misioni Amerikan në Shqipëri, Peter Lukas
■Rrumpalla, Peter Lukas
■Shërbimi sekret shqiptar, Kastriot Dervishi
■Arvanitasit, dhe prejardhja e grekëve, Aristidh P. Kola

Filozofia & Psikologjia 2009

■Këshilla për jetën, Arthur Shopenhauer
■Si të sillemi me njerëzit, Dale Carnegie
■Adam Smith, Pasuria e kombeve, Helen Winter, Thomas Rommel
■Psikologjia e suksesit 3, Dale Carnegie
■Arti i të jetuarit, Artur Shopenhauer
■Ngushëllimet e filozofisë, Alain De Botton
■Si të sillemi me gratë, Artur Shopenhauer
■Aristoteli, Marjorie Grene
■Filozifi i Paditur, Volter
■Filozofia Politike, Një hyrje e shkurtër, David Miller

Libra të tjerë (utlitarë dhe studimorë) 2009

■Let’s Learn Albanian, A Comprehensive Course of Albanian
■Fjalor Etimologjik i gjuhës shqipe, Gustav Meyer
■22 ligjet e pandryshueshme të marketingut
■Albanian Verbs, The Art of Conjugation
■Fjalë të urta të njerëzve të mëdhenj, Mbledhur nga Arian Puto
■Hyrje në Indoeuropianistikë, Eqrem Cabej
■Shqipja në kapërcyell, Eqrem Cabej
■Njerëzit e shquar të antikitetit, Ralda Forzin, Beverley Tavio
■Gjuha angleze për të gjithë, David Hicks, Batjar Bega
■Shqiptarët – nga mesjeta deri në ditët tona, Peter Bartl

shtepiaelibrit.com​
 
Titulli: Librat & autorët më të shitur për vitin 2009

Autorët më të kërkuar 2009​

Autorët shqiptarë 2009

■Ismail Kadare
■Fatos Kongoli
■Sabri Godo
■Mitrush Kuteli
■Brunilda Zllami
■Faik Konica
■At Zef Pllumi
■Visar Zhiti
■Fahri Balliu
■Rudina Xhunga
■Mira Meksi
■Milena Agus
■Aristidh P. Kola

Autorët e huaj në shqip 2009

■Dan Brown
■Dale Carnegie
■J. K. Rowling
■Arthur Shopenhauer
■Peter Lukas
■L. N. Tolstoj
■Orhan Pamuk
■Oliver Jens Schmitt
■Jim Mars
■Khaled Hosseini
■Gustav Meyer
■Noel Malcolm
■Frensis Skot Ficxherald
 
Top