Librat antikuar

Lauri

Anunnak
kete te celebiut sikur te ta merrja hua 😔
E din një thënje mbi librat e dhenë...hua?
Budalla ai që i jep, më budalla ai që ja kthen 😀🙈
Është libër i vogël, por mjaft i pasur 👌
T'a këshilloj, gjeje në librari diku, gjeje.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
E din një thënje mbi librat e dhenë...hua?
Budalla ai që i jep, më budalla ai që ja kthen 😀🙈
Është libër i vogël, por mjaft i pasur 👌
T'a këshilloj, gjeje në librari diku, gjeje.
Me duhet ky. Duhet gjetur se s'ben.
 

Lauri

Anunnak
Me duhet ky. Duhet gjetur se s'ben.
Do rrezikoja të t'a pija hua, sikur të kisha afer...😀
Pas një garancie publike që do e ktheje përsëri 😀
PS. I adhuroj shenimet e shtegtarve. Janë të pastërta, origjinale, pa manipulime e qëllime të njëanshme. Sepse janë shkruar për vetën e tyre...mbase as nuk e shkonte ndërmend që dikur bëhen me vlerë dhe do publikoheshin
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Do rrezikoja të t'a pija hua, sikur të kisha afer...😀
Pas një garancie publike që do e ktheje përsëri 😀
Po te ishe afer, mund te sillja vellain. I bente fotokopje me ty aty prezent(ose foto) e ta jepte prap mbrapsht. Pune 1 orshi. 😁😁
Keshtu e bej zakonisht une me librat. Nuk me pelqen t'i marr me vete sepse jane amanet. Si dihet cfare ndodh, 1 humbje, 1 grisje, 1 perthyerje. (skam humb ndonjehere por"better safe than sorry")
 

Lauri

Anunnak
Ke frikë që ha njerëz unë lol.
Oj kjo. Të dergoj vëllanë 🙈🤷😭🤣🤣
 

E**A**

Antarë i Respektuar
@Lauri mqs ke Mesharin e Gjon Buzukut me të njëjtin botim si unë. Kur sapo e bleva, ndaj një foto në një komunikim virtual, si ky. Ndërhyn një antar, mos gaboj nga Kosova ose Maqedonia Veriut, me shumë nivel, vazhdoj të kem respekt për të.

Më thotë që Meshari është një faksifikim dhe e argumentoi me shtypshkronjat’ e asaj kohe me llamarina, peshën, koston, kohën…

Ke ndonjë informacion për këtë pjesë?
 

Lauri

Anunnak
Nuk e mora vesh mhb .
Ai dyshon që është falso çfarë?
 

Lauri

Anunnak
Çfarë është fals?
Meshari?
 

Lauri

Anunnak
Ai dyshon se në atë kohë nuk kishte shtypshkronja të bënte libra kaq të mëdhenj?
 

E**A**

Antarë i Respektuar
Ai dyshon se në atë kohë nuk kishte shtypshkronja të bënte libra kaq të mëdhenj?

Amon se na lodhe me këto replikat/pyetëse pa citime 😁 Po më duket vetja sikur po komunikoj me ndonjë “Yogi” 🤣

Nejse, se s’është ndonjë gjë me aq rëndësi 😊
 

Lauri

Anunnak
Nuk po shpjegohesh si duhet shoku.
Ç'janë këta faqe llamarine
S'po e kap dot tezën e tij pse qënka false 🤷
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Shoh Lulja e Kripes aty !liber shum i mir..
Librit asniher nuk i skadon afati un them eshte sikur mjalti pa skadenc🙂
ps..Rrushi ka nise me u pjek .nje roman i vjeter po shum terheqes per lexusit.
 

E**A**

Antarë i Respektuar
Një nga kopjet e fjalorit Italisht-Shqip të 1939 të Thanas Floqi me 680 fletët e plota.

42888F81-9953-4573-9915-F2C7FB3148AB.jpeg

90C796E7-0C8A-498C-B536-D7644DA0C0C2.jpeg

78EA5D09-B238-4A9A-9705-267B38184354.jpeg

C6E78A4C-BFAE-4E12-9BCF-B9F37F814B94.jpeg
 
Top