• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Liban: Protesta për shtet laik

Lauri

Anunnak
Mijëra libanezë kërkuan sot në Bejrut futjen e sistemit laik në vend të atij ekzistues, ku dominon pushteti fetar.

Këto janë demonstratat e para në përkrahje të laicizmit në Liban.

Pesë milionë banorë të Libanit janë të ndarë në 18 bashkësi fetare, në bazë të sistemit të udhëheqjes me ligjin e vitit 1943, sipas të cilit, presidenti i vendit zgjidhet nga krishterët maronitë, kryeministri nga myslimanët sunitë, ndërsa kryeparlamentari nga myslimanët shiitë.

e martë, 27 prill 2010 Bota sot
 

Attachments

Top