• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Levizja MJAFT!

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Lëvizja Mjaft lindi si rezultat i një fushate katët mujore ndërgjegjësimi ndaj çështjeve kyçe që pengojnë zhvillimin social, politik dhe ekonomik të vendit. Ajo ka vendosur një standart të ri në sektorin e shoqërisë civile shqiptare. Visioni kryesor i Lëvizjes Mjaft! është krijimi i një Shqipërie të mirëqeverisur, me qytetarë aktivë, komunitete të forta dhe një imazh pozitiv në botë.

Lëvizja Mjaft! e ka parë të nevojshme që të zhvillohet dhe të veprojë në përputhje me një sërë vlerash esenciale, në mënyrë që të arrijë vizionin e saj. Parimet bazë të Lëvizjes Mjaft! janë: demokracia, qytetaria aktive, mundësia për ndryshim, komunitete të forta, shanse të barabarta, solidaritet, vullnetarizëm dhe forcë të pakundërshtueshme debati. Nëse ekziston kërkesa dhe pjesëmarrja e vërtetë qytetare, atëherë mund të arrihen një demokraci të suksesshme, një qeverisje e drejtë dhe rritjen e mirëqënies shoqërore. Kështu, misioni i Lëvizjes Mjaft! është rritja e aktivizmit qytetar, forcimi i ndjenjës së komunitetit, promovimi i qeverisjes së ndërgjegjshme dhe përmirësimi i imazhit të Shqipërisë në botë me anë të; (i) inkurajimit të pjesmarrjes qytetare në vendim-marrje duke monitoruar dhe ndikuar mbi politikëbërjen si në nivelin lokal ashtu edhe në atë kombëtar; (ii) promovimit të vullnetarizmit dhe përmirësimit të bashkëpunimit brenda komuniteteve; (iii) rehabilitimin e konceptit të protestës.

Lëvizja Mjaft! ka fuqizuar komunitetet në nivel kombëtar dhe ka nxitur kërkesat e publikut për përmirësimin e kushteve të jetesës. Shumë vëzhgues pajtohen me faktin që Mjaft! ka kontribuar në përmirësimin e imazhit të Shqipërisë në botë dhe ka vendosur standarde të reja të “modus operandi” të organizatave dhe grupeve të shoqërisë civile. Struktura e Lëvizjes Mjaft! gëzon një lloj fleksibiliteti i cili e lejon të përqëdrohet në çështje konkrete të ditës, si p.sh. zgjedhjet, problemet e mjedisit, krizat energjitike. Gjithashtu, kjo dinamikë veprimi vë në zbatim dhe çon më tej filozofinë e saj kryesore: luftën ndaj apatisë dhe promovimin e pjesëmarrjes qytetare.

Sot, Lëvizja Mjaft! është organizata më e madhe në Shqipëri, me mbi 8.000 anëtarë, më shumë se 1.000 vullnetarë, dhe me 18 degë në qytete të ndryshme, të cilat punojnë për monitorimin e qeverive vendore si dhe lobojnë për të mbështetur ndryshime në nivel vendor. Lëvizja Mjaft! u nderua me çmimin ndërkombëtar të përvitshëm të Kombeve të Bashkuara për Shoqërinë Civile në vitin 2004 (Vjenë, nëntor 2004).
 
Ndoshta kjo levizje eshte ngritur mbi bazen e parimeve te demokracis...por qe te mos preket nga politika nuk besoj,,,,misionaret e saj do infektohen nga politika e do heqin dore nga qellimi i organizates...ashtu sic beri shoku i tyre.
Gjithsesi une mendoj qe levizja mjaft eshte nje leve per te hyre ne rrugen e politikes!
 

Ce_moi

Antar Aktiv
Levizja mjaft eshte nje nga pjellat e Xhorxh Sorros. Mos u genjeni qe gjasme keta jane per te ndihmuar shqiptaret. Ai Veliaj eshte nje zagar i mire i Sorros per planet e tija.
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
as un si besoj shume MJAFT-IT..sikur sdo nderhynin tek politika keta.e erdhi puna bene partine G99............gjasme me te ndershem....
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
pse jo e kame hapur nje teme per kryetarin e ish mjafiti qe tani quhen G99shat ske qa te thuash me e thone vete jane 99sha por duan pak pushtet qe te behen 100sha
 

iLirjam

Antar i fv.al
pse jo e kame hapur nje teme per kryetarin e ish mjafiti qe tani quhen G99shat ske qa te thuash me e thone vete jane 99sha por duan pak pushtet qe te behen 100sha
masi sjam une 100% ska me pas kurr tjeter.99nci aKa street-mirror.esht vetem NJA ma nelt se 99nc,nuk ka me mujt me dal kush kurr.

MAJE MEN.
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
masi sjam une 100% ska me pas kurr tjeter.99nci aKa street-mirror.esht vetem NJA ma nelt se 99nc,nuk ka me mujt me dal kush kurr.

MAJE MEN.

erjon velija:p:p done me u be 100% se eshte 99tshe e di edhe shpresoj se nuk marrin pushtet behen 110tesha
 

iLirjam

Antar i fv.al
erjon velija:p:p done me u be 100% se eshte 99tshe e di edhe shpresoj se nuk marrin pushtet behen 110tesha
Erjoni duhet mu ba qai qe asht,levizja MJAFT,e jo kceva lumen tash ta pshurrsha kalin,Erjonin dhe levizjen mjaft nese i don dikush,i don sepse kan protestu kunder padrejtesive qe ju kan ba popullit,Por deri tash nuk i njef kush per politikan,me kan politikan duhet me pas BAGAZH,ma shum se me dal me bertit.nejse Erjoni mu personalisht me doket Djal i mir,por kohve te funit diqysh e ka trubullu pozicjonin.
 

jana80

Super Moderator
ja dhe opinioni per Erjonin e 2008 :)
 
Private conversations
Help Users
    Top