• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Levante ndal Barcelonën

cent

...Lontano
Levante frenon Barcelonën. Valencianët barazojnë 1-1 në shtëpi me blaugranat që regjistrojnë frenimin e dytë në transfertë në këtë vit 2014, që nuk ka nisur ashtu sic duhet për ta. Nëse në Kupë lideri i formacionit të Martinos kishte qënë Messi, këtë herë argjentinasi u përplas sistematikisht në murin e mbrojtjes vendase duke mos zgjidhur dot ndeshjen për të tijtë.

Ciudat de Valencia nuk ka qënë një fushë e lehtë për të gjithë të mëdhatë e Primeras dhe e tillë rezultoi dhe për Barcelonën, që nuk i bëri një start të mirë takimit pasi u ndëshkua që në minutën e 10-të nga një gol i Vyntra. Megjithatë avantazhi për miqtë nuk zgjati shumë pasi në të 19-tën, katalanasit rikthyen barazpeshën me Pique që shfrytëzoi një goditje këndi. Goli u mendua se do të zhbllokonte Barcën, por Levante ngriti një mur përpara mbrojtjes duke mos lejuar kundërshtarët të arrinin te porta e tyre.

Skuadra e Martinos, si gjithmonë kontrolloi lojën por nuk rrezikoi shumë portën e Keylor Navas. Në pjesën e dytë muzika nuk ndryshoi me Barcelonën që ishte më e rrezikshme, por portieri vendasve realizoi një mrekulli në të 61-tën duke pritur goditjen e Mesit ndërsa në vazhdimin e aksionit, ishte Juanfran që u hodh mbi top duke mos lejuar prekjen e rrjetës. Me fatin kundër gjithcka u bë më e vështirë për katalanasit. Në minutën e 70-të, Fabregas pas zëvendësimit dhe pse nuk kishte bërë asgjë në fushë duket se nuk e mirëpriti vendimin e Martinos duke goditur stolin e skuadrës së tij. Gjithsesi Barca nuk hoqi dorë nga goli, pasi në të 85-tën, Tello ju afrua shumë atij por Keylor largoi dhe njëherë në këndore. Për Barcelonën minutat e mbetura nuk do të ishin mjaftueshëm për të marrë tre pikët pavarsisht se sulmoi deri në fund, pasi Levante do të ndalte në barazim 1-1 duke u hakmarrë për atë 7-0 të fazës së parë. Më poshtë janë rezultatet e kësaj jave në La Liga:

Malaga 0 - 0 Valencia

Real Betis 0 - 5 Real Madrid

Elche 2 - 0 Rayo Vallecano

Granada 0 - 0 Osasuna

Espanyol 1 - 0 Celta Vigo

Getafe 2 - 2 Real Sociedad

Villarreal 2 - 0 Almeria

Levante 1 - 1 Barcelona

Atletico Madrid 1 - 1 Sevilla
/S.Sport
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Levante ndal Barcelonën


Levante 1 - 1 Barcelona

Atletico Madrid 1 - 1 Sevilla
/S.Sport
Na lan grop lol
 
Top