• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Lamtumirë Ariela! Autori i vrasjes në koma

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Lamtumirë Ariela! Autori i vrasjes në koma


Eshtë përcjellë sot për në banesën e fundit studentja Ariela Murati, që u qëllua me pistoletë një ditë më parë në Tiranë nga një i ri, që dyshohet se kërkonte të lidhej me të. Dhimbja është e thellë edhe në fakultetin e drejtësisë ku Ariela studionte. Kurse autori i vrajes, që qëlloi më pas edhe veten, ndodhet në spital në koma.


Mes lotësh dhe dhimbjes së thellë të familjes, të afërmve dhe miqve është përcjellë për në banesën e fundit Ariela Murati, 21-vjeçarja e cila u vra pasditen e së dielës në mes të rruges, nga 23-vjeçari Aldison Belulaj.

Familjaret e kanë të pamundur të prononcohen, ndërsa Drejtoresha e gjimnazit “Sotir Capo” ku Ariela ka studiuar shprehet e tronditur.

Në Zharrëz kanë mbërritur edhe shokët e grupit të Fakultetin të Drejtësisë në Tiranë, kur Ariela studionte. Salla 307 e Fakultetit është bosh. Ndërkohë që studentë të tjerë kanë krijuar një kënd përkujtimi për të, në fakultet. Në shkollë pedagogët e njihnin për student të qetë:

“Studente e qetë, njeri i dashur, pozitiv që kërkonte të arrinte shumë dhe pse jo aspironte të vinte të bëhej kolege.Në një nga postimet e veta në rrjetet sociale shkruante diku, se” Nuk i vrasin armët njerëzit,i vrasin vetë njerëzit”. Duket sikur këtë fatkeqesi që i erdhi, e kishte parashikuar. Jo vetëm unë po çdo koleg padiskutim që ndjen keqardhje”, thotë Erlis Hereni, pedagog Fakulteti Drejtesise

“U ndjeva keq, nuk ishte ndonjë arsye e madhe për t’i marrë jetën një personi. Ai nuk konsiderohet njeri”, thotë një student.

“Sinqerisht na erdhi keq, pavarësisht se nuk e njihja po ndodheshe në fakultetin tonë”, rrëfen një tjetër.
“Na shokoi, sepse një ngjarje e tillë nuk është e thjeshtë sidomos për ne që vijmë përditë këtu”, thotë një tjetër studente.

“Ishte vajze ekselente, kishte të ardhme përpara. Më erdhi shumë keq”, shprehet një tjetër studente.

Ndërkohë në spitalin e Traumës ku ndodhet i shtruar në reanimacion në gjendje të rëndë shëndetësore, autori Aldison Belulaj ruhet nga forcat e policisë. Uniformat blu i druhen një hakmarrje të mundshme nga familjarët e vajzës. Mjekët nuk japin garanci për jetën e 23-vjeçari i cili është në gjendje kome të thellë.

Top Channel
 

Darius

DENY IGNORANCE
Meshkuj te dobet!

Imagjinoni dot se ne cfare hell-i emocional jetojme, qe vendosim ti japim fund dashurise me vrasjen e te dashures dhe vetes? Tmerr!!

Darius
 

Zana1

Braveheart
Gjera te komplikuara ... u prehte ne paqe cupa, e i shkofte nga pas edhe autori. They belong together.

Ngushellime familjes
 
Top