• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kush është më i fortë: iPhone 7 apo nofulla e krokodilit?


Apple pretendon se iPhone 7 është telefoni më rezistent i kompanisë. Por a është më i fortë se natyra?

Grupi i “të çmendurve” për teknologji nga Kalifornia e ka testuar në mënyrë interesante këtë pretendim.Ata kanë lidhur një iPhone me shufrën metalike dhe ia afruan atë një krokodili, por telefoni ra prej mbajtësit para se bisha t’a kafshojë me dhëmbët e tij.

Herën e dytë ata ishin të suksesshëm dhe krokodili me kënaqësi e kafshoi “karremin”.

Shikoni se çfarë ndodhi me telefonin:

Përndryshe, kafshimi i krokodilit ka një forcë prej 16,460 Njuton, ose 260 kg për centimetër katror.

Blic
 
Top