• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kush e mendonte se kishte nga këto të brendshme dikur?

Love

βeℓℓe â๓e
Këto të brendshme kanë lënë me gojë hapur historianët.
Ato janë zbuluar në një kështjellë në Austri dhe mendohet se i përkasin shekullit të 15-të.
Ndërkohë historianët mendonin se të brendshmet nuk janë përdorur nga femrat deri në fund të shekullit të 18-të. Zakonisht ato përdornin këmisha nate, ose disa fustane të tjera të gjatë.

te-brendshme-1.jpg

Por nuk është vetëm kjo që ka shokuar historianët, por edhe mënyra se si janë qepur këto të brendshme, që nuk janë larg mbathjeve dhe recipetave moderne sot. Po të shohësh mbathjet, ato ngjajnë edhe me bikinit.
Kurse recipetat kanë kupa dhe lidhen me rripa, ngjashëm me të brendshmet e sotme.
Burimi: Tema


te-brendshme-2.jpg te-brendshme-3.jpg
 
Last edited by a moderator:

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Kush e mendonte se kishte nga këto të brendshme dikur?

Epo edhe atehere ka qene joshja jo vec sot LOL
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Kush e mendonte se kishte nga këto të brendshme dikur?

LOL. E paskan qen me te perparuar ata po hajt, di ket veshur ndonje kamariere se ato dinin si te kenaqnin baronet, mbretin etj.lol
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Kush e mendonte se kishte nga këto të brendshme dikur?

Materiali qenka i cilsise se larte amam si ai qe benin thesat e linit ne kohen e xhaxhit .
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Kush e mendonte se kishte nga këto të brendshme dikur?

Nga fotoja e recipetave shof, nje gje, se zoteriu qe mbreteronte zonjen (zonjushen:syze:),qe vishte keto recipeta, paska qene majtak :uri:p
 

Tuana

Nada é por acaso!
Zbulohen sutiene të vjetra 600 vjet!–Edhe një zbulimi arkeologjik në Vjenë që mendohet se do të ndryshojë historinë e veshjeve të brendshme të femrës. Arkeologë austriak kanë zbuluar se femrat kanë bartur shtien edhe para 600 vjetëve! Një zbulim i tillë u bë këto ditë në Austri./koha/
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Zbulohen sutiene të vjetra 600 vjet!

Goxha zbulim..:p :p Po si shum te hallakatura qenkan..LOL LOL
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Kush e mendonte se kishte nga këto të brendshme dikur?

Sa shume i kane rezistuar dhembit :pte kohes :D
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Kush e mendonte se kishte nga këto të brendshme dikur?

Shum zbulim i kot !
S'shikojn me zbulu gjana me te menqura por qfare kan veshur para 500-1000 vjet.
Edhe shum let munde te jene gjana te fallsifikuara pra qe nuk i kan me shum se 50 vite, sjetoj askush ne ate vend deri me tani ! nuk munden te zbulohen nese ka jetuar dikush aty !.
 

ZHIGO

wish me well...
Titulli: Kush e mendonte se kishte nga këto të brendshme dikur?

me duket vetem mu dhe kitrës , apo kjo e shkreta paska heq zit e ullinit :D
 
Top