Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Passion

Banned
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Dikujt i kishin vjedhur lopen ne kasolle.
U mblodha gjithe shtepia e po kritikonin ate qe ish i fundit ne kasolle.
Si se lidhe mire lopen,PSE se mbylle deren keshtu?
PSE se bere keshtu,PSE se bere ashtu.
Fajtor ketu,fajtor atje.
Degjoi degjoi ai e me ne fund tha.

Veten une paskan faj,e hajduti hic?
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Po pse faji im ishte qe e kishte harruar deren hapur :p

hajduti
 
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Ne teme flitet mjafte qarte se cfare del ne drite. Del gjesti dhe mekati , dhe jo mekatori ku ju po koncentroheni. I hyte duke ber quiz se per ke behet fjale, dhe sa me shqetesojne mua ajo shume lekesh, sic e shihni nuk po replikoj asnjerin prej atyre qe po merret me emra pa lidhje. Pasi nuk do druhesha te shkruaja edhe emer e mbiemer, adresen e sakte dhe nenen e babain e personit ne fjale se nuk me mungon asnje detaj i tij, por nuk ka lidhje me argumentin qe permban tema ne vetevete. Dikush edhe pas tre faqe postime nuk e kuptoj akoma dhe ka kurajo te pyes se ku qendron problemi.

Prandaj gjykoni vlerat e robit dhe te lekeve.

Po ta kishe sjelle temen per diskutim fenomeni pa dhene shembull konkret dhe ne do perqendroheshim tek fenomeni, por fakti qe ti e ke servirur temen ne menyre personale duke nxjerre ne pah mekatin e njerit mes nesh ketu te ben dhe ty "gjykues" po aq sa dhe ne. :)
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Nuk i kisha thene kot une atij tipit qe po te ishe me i mire nuk do e kishe nofken cent por euro. Eh.

Nuk them se kam dhene vlera te medha hua. Kam dhene shuma te tilla si Lauri, por puna eshte se gjithmone mi kane kthyer ata qe kam menduar se nuk do i kthejne, ndersa nuk mi kane kthyer ata qe kam qene i bindur se do mi kthejne.

Sidomos nje shok te femijerise qe s'kam ku e qoj, shfaqet sa here eshte ne telashe.. dhe sa here kam thene qe nuk do e ndihmoj prap e kam ndihmuar. I thash nje dite me shaka qe nese e cmontojme dhe e shesim per pjese gjysma e shumes me takon mua, gjysma babait te tij.

Dhe e fundit.

Ne nje moment me kishte thene baba: do te kisha pas deshire qe te jem shume i pasur vetem per nje gje. Qe t'iu jap hua te gjithe atyre qe me kerkojne. Eshte menyra me e mire per ti kuptuar njerezit sa vlejne.

Eshte e vetmja menyre se qysh ta njohesh dike sot, pak rendesi ka ne realitet apo ne virtualitet ( sepse fundja fundit mesa kam vene re k'tu po ne k'te forum, kane lidhje shume te aferta me virtualitetin te cilat i kane afruar edhe nga afer ) kshuqe nuk e kuptoj k'te fenomenin ku nje here thone nuk i besohet virtualitetit e ne realitet nga afer i forcojne lidhjet virtuale - virtualitet eshte menyra e komunikimit jo qe nuk egziston apo qenka budallek te mbash/forcosh nje lidhje ne virtualitet.

Jeta eshte mesim, njerezit kane humbur milliona ... per 150 Euro ( si fillim gjithmone filloja me nje shume te vogel , ku nuk humbet shume nga xhepi ) , do i jepja edhe une - vetem te mesoj se sa cent i vlen lekura nje X-Y personi/nje , se sa te me shkruaje/flasi c'do dite fjale te bukura nderkohe qe ne te vertete nuk ka fytyre e vlen 0 cent :)
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Ahahahah, merre me qetësi shoku Lauri, jo të gjithë i bëjnë llogaritë me para.

po pse na bere gjithe kete mbledhje meqe nuk e rrun per lek or ti lol

Nese kjo teme u hap si diskutimenshoqerore le te mbetet e tille. Ah nqs u hap per te folur rreth xhirove te lekeve te laurit dhe personit qe ka marre borxhin sme duket etike fare te perflisni pa qene present ai por dhe per dicka qe s'esht pune e juaja dhe qe nuk i njihni fare rrethanat. Laur shko kerkoje tek i zoti te drejten jo ketu ne forum. (Mendoj une)

Ti koke i pasur shok. E kam ditë çdo herë që nuk ke gja në jetë pos parëve.

Pamja e gjerave shikohet sipas emocioneve qe kemi, ne shohim gjera te bukura e te ngjashme me to sepse bukuria dhe magjia faktikisht eshte mbrenda nesh.
Nje optimist shikon trendafilin, jo gjembat. Pesimisti ngul syte ne gjemba dhe harron trendafilin.

cfare po ju shohin syte juve, jua thote cfare ju pa truri mbrenda jush.
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Pamja e gjerave shikohet sipas emocioneve qe kemi, ne shohim gjera te bukura e te ngjashme me to sepse bukuria dhe magjia faktikisht eshte mbrenda nesh.
Nje optimist shikon trendafilin, jo gjembat. Pesimisti ngul syte ne gjemba dhe harron trendafilin.

cfare po ju shohin syte juve, jua thote cfare ju pa truri mbrenda jush.

I ke ba do vjet...
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Sa qef kemi me u grric kshu pa motiv konkret
Kot sa bo cik rremuj ne fv duke u munduar te tregojme me zgjuarsi se te tjeret lol ( ktu fus dhe veten kur sdi si me kalu kohen )
Laur
Un po i pres akoma leket
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Sa qef kemi me u grric kshu pa motiv konkret
Kot sa bo cik rremuj ne fv duke u munduar te tregojme me zgjuarsi se te tjeret lol ( ktu fus dhe veten kur sdi si me kalu kohen )
Laur
Un po i pres akoma leket

kur te martohresh heren tjeter, me fto edhe mua ne dasem, jo vetem LM lol

mi piace fare regali "fuori le righe"...e cosى ti pago con un motivo preciso. .:p
 

Aki

misfit
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Ok pak shaka, mu kujtua kur ne fb thone nje like nje lutje, ose me nje like sdi sa lek mblidhen kur postojne per ndonje te semure e ngjashem, kshu dhe ketu 10 euro per nje dislike te Zanes mbledhim yhyhyyy (perfshire dhe ky koment :p), e nese nuk i do Lauri i ndajme mes veti ne lollollol
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Ok pak shaka, mu kujtua kur ne fb thone nje like nje lutje, ose me nje like sdi sa lek mblidhen kur postojne per ndonje te semure e ngjashem, kshu dhe ketu 10 euro per nje dislike te Zanes mbledhim yhyhyyy (perfshire dhe ky koment :p), e nese nuk i do Lauri i ndajme mes veti ne lollollol

K'te komentin nuk e shikoj si shaka, por si zili... e nuk eshte hera e pare qe ma ke permendur emrin tim lart e poshte pa lidhje.
 
Last edited by a moderator:

Aki

misfit
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

K'te komentin nuk e shikoj si shaka, por si zili... e nuk eshte hera e pare qe ma ke permendur emrin tim lart e poshte pa lidhje.

Aman mbej dislike, mos me shkoje komenti kot ^_^

Sa per ziline per cfare, fjalorin e bukur qe ke? :D
 
Last edited by a moderator:

Zana1

Braveheart
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Aman mbej dislike, mos me shkoje komenti kot ^_^

Sa per ziline per cfare, fjalorin e bukur qe ke? :D

Fjalori i im ne lidhje me cinizmin dhe ziline tende, jane shume larg me njera tjetren ... preferoj fjalorin tim sesa cinizmin dhe ziline tende ;)

Paske dalur te mbledhesh dislike, e shkreta ti ... kujdes mos te thyesh dhembet pas ekranit, se te kushtojne shume pastaj jo per gje .loool
 
  • Më pëlqen
Reactions: Aki

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

kur te martohresh heren tjeter, me fto edhe mua ne dasem, jo vetem LM lol

mi piace fare regali "fuori le righe"...e cosى ti pago con un motivo preciso. .:p

yhyyy kur tboj nozze d'oro tra 50 anni tani un :p
ishalla jemi akoma ktu lol
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Dikujt i kishin vjedhur lopen ne kasolle.
U mblodha gjithe shtepia e po kritikonin ate qe ish i fundit ne kasolle.
Si se lidhe mire lopen,PSE se mbylle deren keshtu?
PSE se bere keshtu,PSE se bere ashtu.
Fajtor ketu,fajtor atje.
Degjoi degjoi ai e me ne fund tha.

Veten une paskan faj,e hajduti hic?

Hajduti ka faj. Por pasi denuam hajdutin tani po i kthehemi te zotit :p

Pasi nuk do druhesha te shkruaja edhe emer e mbiemer, adresen e sakte dhe nenen e babain e personit ne fjale se nuk me mungon asnje detaj i tij,.
Po rri aman c'po na duhet ne :p
 
Top