Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Kur thuhet nuk vlen i Cent kaq duhet me e kuptu mi gra per ke behet fjale :D

Me qetesi Marla, po flasim per te kuptuar grate, merre me qetesi lol

Shaka :) Se kaq prisni me tu te hedhur ne fyt :)

hajduti
 
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Kur thuhet nuk vlen i Cent kaq duhet me e kuptu mi gra per ke behet fjale :D

Opo stu durua ty moj ahaha,une kam qe mbrem qe po luaj bjonden ti drejt e ne teme lol

Paska edhe emrin edhe namin i thone ketej! :p
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Ej o Laur o Laur e gjeta me duket me ''korrigjo nese jam gabim me rregullat drejtshkrimore ne mes te fjalise''

Heeeeeeeeeeee? E gjeta apo jo? lol
Alfa dhe omega
Fillimi dhe mbarimi
Nese se kam gjetur te jap une 150 evrot :p

ose Cent ti japi ty meqe e gjete :p
 

Raketa Kineze (Marla)

Themelues i Forumit
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Shtttt me qetesi dhe dashuri te dashur forumore :p

Une them te paguajme nga 5 euro secili te rimbursojme laurin dhe ti heqim njollen ketij te larguarit me turp nga forumi Lol
 

Passion

Banned
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Histori e cuditshme.

Kisha nje mik ne fb qe postonte poezi e shkrime.

Neper poezite e shkrimet e tij vinin komente tere vleresim.


Nje dite me erdhi nje mesazh(ne shume emra ku perfshihej e emri im) qe kerkonte ndihme nga miqte e tij per te botuar nje liber e s'mundej.

Ne ata pak njerez shpreha deshiren time me aq sa mundesha ti isha afer.
I shkrova me t'kurrje qe ndihma ime mos konsiderohej si e lire,por perkundrazi me falenderoi.
Lash nje dite takimi kur do kaloja ne qytetin e tij(Korca)e u takuam ne nje ore te vone.
Ne nje zarf i kisha futur ato euro,sepse koha per bisede ish e pamundur se akrepat e ores shenonin 01;30 e nates .
Me kish mbushur nje cante me( ftonj-molle Korce,e disa libra nga krijimtaria e tij+1 liber me poezi te Lasgush Poradecit)
Te nesermen me kish shkruar nje mesazh falenderimi perplot vleresim.
U ndieva tejmase mire.

Shoqeria me te vazhdon akoma e sot.

Respekt per veprimin tuaj ne ndihme te nje njeriu te VOGEL.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Supozo qe i ke dhene nje dreke me nje shishe te mire vere... beja hallall.. do ket hall se sbesoj rri njeri per qef nborxh apo mbyell dyert per te nesermen..ne fund ka humbur me shume ai..

Na na si be kjo me leket e tjetrit :p
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Eshte me veshtire te marresh borxhin qe ke dhene se te paguash borxhin e marr.. flas nga eksperienca.. esht si ca tabela ne lokale per colpa di qualcuno nn si fa più credito a nessuno...per faj te dikujt si jepet borxh askujt...
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Eshte me veshtire te marresh borxhin qe ke dhene se te paguash borxhin e marr.. flas nga eksperienca.. esht si ca tabela ne lokale per colpa di qualcuno nn si fa più credito a nessuno...per faj te dikujt si jepet borxh askujt...

Meqe e paske aq zor per ti marre
Taksirat e ke te jap Iban :p
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Po ben kerkesen ne faqe te gabuar... i bie futi duart ne zjarr meqense e di qe digjesh... i bie mos te kem "ndjesi ne duar" si rrjedhoj duart kan ndjesi pasi punojn cdo dite :) ... sikur jam e sigurte edhe te tuat. :)
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Laur te dija te mencur une ty jo naiv budalla!

Kane humb zakonet e mira te shqiptareve Laur mos ki me besim tek askush.

Hajd mos u merzit ti shton Zoti po he.

Une budalla sipas teje? Te dija per brune ty dhe jo per bjonde ..:p
Nuk e postova dialogun qe kam bere me te, sepse doja te vja ne diskutim mekatin dhe jo mekatarin.
Po ta lexonit do viheshit edhe ju ne dileme, mes genjeshtrave qe thonte dhe kontraditore mes tyre, me ate koke foshnje qe me dergonte perpara si be se nuk do t'mi mbante leket. E riperseris qe isha i bindur qe po me genjen, por doja ta blija une nje person te tille, para se te me blinte ai mua duke ja refuzuar ndihmen. Ja pse i bera te humbur ata lek me doren time.

Likujdova edhe personin tim ne Gr qe u gjind i gatshem ne menyre te rufeshme, duke me nderuar me gadishmerine e tij ne baze te besimit qe kish ne mua. Pa cka qe shkoj bosh dhe ma shkeli nderin dhe besen ky mister X
leook_zpszkz6btgw.png
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Shtttt me qetesi dhe dashuri te dashur forumore :p

Une them te paguajme nga 5 euro secili te rimbursojme laurin dhe ti heqim njollen ketij te larguarit me turp nga forumi Lol

E paske kap keq me Laurin..;)
Ne 5 vitet e fundit kam rreth 70-80'000 euro fatura te pa marra akoma nga ndermarrje italjane ne falimentim. Imagjino sa peshe kane per mua - 150 euro-t ne fjale.

leook2_zpsqae7uyof.png

Lauri faturon rreth 13-15'000 Euro cdo muaj, dhe 150 euro jane si nje qime kacurrel ne vasken e dushit. Shtepine e kam me 12 hyrje-dalje ne maje te nje kodre si boss me nje vizuale prej 60km larg. Kam makine gjermane, nje motorr japonez, femrat i blej me lek sipas qefit te momentit.

Pra nuk e rruj fare per lek, ndihmen qe propozon te mbledhesh dergojani atij qe eshte ngusht e po shet femijen dhe nenen e tij..:)
 

sensuu

sweet
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

po pse na bere gjithe kete mbledhje meqe nuk e rrun per lek or ti lol
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

po pse na bere gjithe kete mbledhje meqe nuk e rrun per lek or ti lol

Ti nuk e kupton cdo thote: Besa dhe fjala e shkelur. Cdo thote tradhti!!
Besa dhe fjala e dhene nuk blihen me lek. Nuk e more vesh akome se pse ja dhashe ata lek??
Thashe me siper se do shkoj e ta takoj dhe do i jap edhe 150 euro te tjera, por do jape pergjigje per ate koken e cunit qe leshoj ne mes si bes.
 

sensuu

sweet
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Ti nuk e kupton cdo thote: Besa dhe fjala e shkelur. Cdo thote tradhti!!
Besa dhe fjala e dhene nuk blihen me lek. Nuk e more vesh akome se pse ja dhashe ata lek??
Thashe me siper se do shkoj e ta takoj dhe do i jap edhe 150 euro te tjera, por do jape pergjigje per ate koken e cunit qe leshoj ne mes si bes.

dmth ti paske bere nje studim sesa e mbajne njerezit besen?
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Nese kjo teme u hap si diskutimenshoqerore le te mbetet e tille. Ah nqs u hap per te folur rreth xhirove te lekeve te laurit dhe personit qe ka marre borxhin sme duket etike fare te perflisni pa qene present ai por dhe per dicka qe s'esht pune e juaja dhe qe nuk i njihni fare rrethanat. Laur shko kerkoje tek i zoti te drejten jo ketu ne forum. (Mendoj une)
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Shume i ult qenka treguar , sidomos me arratisjen nga virtuali .
Me i ndershem do ishte po te te kishte thene qe nuk ka mundesi te ti kthej ,
dhe jam i bindur qe do ja kishe falur hales , por ndoshta do ta kete bere edhe
me te tjere kete gje dhe eshte arratis .
Laur , me pelqeu menyra sesi e ke treguar historin , teper e zgjuar , dhe flm qe
e tregove qe ta njohim kete menyre te ulet proçedimi .
 

ricky_ch

******
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Nese kjo teme u hap si diskutimenshoqerore le te mbetet e tille. Ah nqs u hap per te folur rreth xhirove te lekeve te laurit dhe personit qe ka marre borxhin sme duket etike fare te perflisni pa qene present ai por dhe per dicka qe s'esht pune e juaja dhe qe nuk i njihni fare rrethanat. Laur shko kerkoje tek i zoti te drejten jo ketu ne forum. (Mendoj une)

Mendoj se nuk duhet hipur në kokë Laurit, pasi nuk përmendi as emër as mbiemër.
Thjesht, le të shërbejë kjo si një mësim për disa se fjala dhe nderi janë mbi githëçka,
qoftë ajo vlerë vetëm një cent.

Nuk e dij, por kush është sprovuar e kupton shumë mirë tradhëtinë mbas shpinde
si falënderim për mirërsinë e ofruar.

Unë, personalisht njoh së paku nja 2 që jetojnë nga borxhet, bile edhe shtëpitë
i kanë ndërtuar me borxhe, ndërsa për kthim borxhesh ka kohë....fytyra nuk skuqet.

Nuk besoj se Lauri ka ndonjë fitim nga kjo këtu personalisht. Ka sjellur vetëm rastin.
Së paku lëreni të shfryhet, gjë që edhe unë vetë do ta bëja...
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Une pashe qe po permendej emri i centit. Dhe kur gjykon mbi dicka duhen degjuar te dyja palet. Une keshtu e di. Gjthss sic e thash ricky ishte mendim i imi. Dmth shija qe me la teksa lexoja komentet. E sa per njerez te tille. E di qe ka plot. Njoh dhe une e na ka rene ne pjese te bejme me ta. Okay... vazhdoni..
 

ricky_ch

******
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Une pashe qe po permendej emri i centit. Dhe kur gjykon mbi dicka duhen degjuar te dyja palet. Une keshtu e di. Gjthss sic e thash ricky ishte mendim i imi. Dmth shija qe me la teksa lexoja komentet. E sa per njerez te tille. E di qe ka plot. Njoh dhe une e na ka rene ne pjese te bejme me ta. Okay... vazhdoni..

Unë pashë se Cent përmendej si vlerë e jo emër.

Siqofoftë, nuk besoj se Lauri akuzon dikend pa fakte.

Sigurisht, qe po japim mendime, pa hidhërime.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Unë pashë se Cent përmendej si vlerë e jo emër.

Siqofoftë, nuk besoj se Lauri akuzon dikend pa fakte.

Sigurisht, qe po japim mendime, pa hidhërime.

Se vej ndyshim un qe nuk akuxon kot ama them pale si e ka pas hallin tjetri se as ja kam iden xhanem. Si vler e ka permend por te tjere pashe qe e kishin lidh me Centin e forumit. Lol. Nesje se u zgjat kot xhanem..
Peace!
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Soul mos boj avokatin e djallit :p
Fakti qe Lauri diskuton parimisht fenomenin ....imagjino sa poshte ka rene "burrenia" .....ja drejt ksaj po shkojme!
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

E paske kap keq me Laurin..;)
Ne 5 vitet e fundit kam rreth 70-80'000 euro fatura te pa marra akoma nga ndermarrje italjane ne falimentim. Imagjino sa peshe kane per mua - 150 euro-t ne fjale.

leook2_zpsqae7uyof.png

Lauri faturon rreth 13-15'000 Euro cdo muaj, dhe 150 euro jane si nje qime kacurrel ne vasken e dushit. Shtepine e kam me 12 hyrje-dalje ne maje te nje kodre si boss me nje vizuale prej 60km larg. Kam makine gjermane, nje motorr japonez, femrat i blej me lek sipas qefit te momentit.

Pra nuk e rruj fare per lek, ndihmen qe propozon te mbledhesh dergojani atij qe eshte ngusht e po shet femijen dhe nenen e tij..:)

Ti koke i pasur shok. E kam ditë çdo herë që nuk ke gja në jetë pos parëve.
 

Aver

VIP
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Nuk i kisha thene kot une atij tipit qe po te ishe me i mire nuk do e kishe nofken cent por euro. Eh.

Nuk them se kam dhene vlera te medha hua. Kam dhene shuma te tilla si Lauri, por puna eshte se gjithmone mi kane kthyer ata qe kam menduar se nuk do i kthejne, ndersa nuk mi kane kthyer ata qe kam qene i bindur se do mi kthejne.

Sidomos nje shok te femijerise qe s'kam ku e qoj, shfaqet sa here eshte ne telashe.. dhe sa here kam thene qe nuk do e ndihmoj prap e kam ndihmuar. I thash nje dite me shaka qe nese e cmontojme dhe e shesim per pjese gjysma e shumes me takon mua, gjysma babait te tij.

Dhe e fundit.

Ne nje moment me kishte thene baba: do te kisha pas deshire qe te jem shume i pasur vetem per nje gje. Qe t'iu jap hua te gjithe atyre qe me kerkojne. Eshte menyra me e mire per ti kuptuar njerezit sa vlejne.
 
Redaktimi i fundit:

Raketa Kineze (Marla)

Themelues i Forumit
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

E paske kap keq me Laurin..;)
Ne 5 vitet e fundit kam rreth 70-80'000 euro fatura te pa marra akoma nga ndermarrje italjane ne falimentim. Imagjino sa peshe kane per mua - 150 euro-t ne fjale.

leook2_zpsqae7uyof.png

Lauri faturon rreth 13-15'000 Euro cdo muaj, dhe 150 euro jane si nje qime kacurrel ne vasken e dushit. Shtepine e kam me 12 hyrje-dalje ne maje te nje kodre si boss me nje vizuale prej 60km larg. Kam makine gjermane, nje motorr japonez, femrat i blej me lek sipas qefit te momentit.

Pra nuk e rruj fare per lek, ndihmen qe propozon te mbledhesh dergojani atij qe eshte ngusht e po shet femijen dhe nenen e tij..:)

Postimi im ishte me tone humori por e shof qe e paske marr seriosisht. Atehere pergjigjem seriozisht

Nje person qe ka 1 llogjike te ftohte nuk i beson njerzve virtuale nuk ngaterron realen me njerez qe si ke takuar dhe se di se kush fshihet pas ekranit e para pra ka limite te cilat nuk duhen kaluar, fakti qe dikush ndihet lirshem me te kerku pare borxh dhe fakti qe ti ja jepe besim do te thote qe ke kalu limitet.

E dyta nese e rrun apo se rrun nese depilohesh apo jo per pare apo per gjera te tjera mua sme hyn ne xhep fare por meqe paske hap teme per ato 200 euro do te thote qe te qethet per faktin qe ta futi tjetri dhe mua me lind e drejta e diskutimit si forumore qe jam ktu asgje me shume dhe asgje personale me askend.

Dhe e treta me dashuri dhe qetesi peace bro!
 
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Tani ky postimi me te dhenat se sa merr ne muaj ishte i tepruar dhe fundja asnje se vinte ne dyshim qe sta ndjen per 150 E besoj si nje nga donatoret e ketij forumi :p ...lool ahaha vec mos u perlani mes vete tash... :eek:hh
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Nga pervoja them se duhet njohur mir personin ,pastaj ti ofrosh ndimen...
Ne kemi nje biznes ne familje qe merremi me vite e vite.Tani vjen robi nga nje qytet tjeter dhe kerkon mall ne vler prej 3000 Dm ateher...dhe meqe ishin(siq thoshte ai,per qeshtje bamirsie ne i ofrojm ndim)ne pritem kot me muaj e tani u ben vite..(por per fat ne i marrim nr tabelav te makines.)kur e kerkuam pas disa muajve ai kish ik nga ks dhe njihet nga policia per shum vepra penale.Po ajo se na beri ti besojm ishte pikerisht betimi ne zot se beri dhe u paraqi si hoxh....nga gjith ai rast ne murem nje mesim shum te fort...qe pa njohur mir personin mos ti besojm...
P.s dhe rasti ne fjal mund te mos ket fare ai tipi djal se eshte betu ne kok tij

Mos e thuni shum centin se mos po na hidhrohet centi i forumit ton pastaj lol
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Une budalla sipas teje? Te dija per brune ty dhe jo per bjonde ..:p
Nuk e postova dialogun qe kam bere me te, sepse doja te vja ne diskutim mekatin dhe jo mekatarin.
Po ta lexonit do viheshit edhe ju ne dileme, mes genjeshtrave qe thonte dhe kontraditore mes tyre, me ate koke foshnje qe me dergonte perpara si be se nuk do t'mi mbante leket. E riperseris qe isha i bindur qe po me genjen, por doja ta blija une nje person te tille, para se te me blinte ai mua duke ja refuzuar ndihmen. Ja pse i bera te humbur ata lek me doren time.

Likujdova edhe personin tim ne Gr qe u gjind i gatshem ne menyre te rufeshme, duke me nderuar me gadishmerine e tij ne baze te besimit qe kish ne mua. Pa cka qe shkoj bosh dhe ma shkeli nderin dhe besen ky mister X
leook_zpszkz6btgw.png

12 euro di commissione? Sa hajduta qe jan aman
Un dhe kur me vejn 1 euro di commissione mhypin nervat... kot kshu, mvjen me ja perplas ballit ate 1 euro lol edhe pse e di qe ne nje menyr o ne nje tjeter do pasurohen kto...
Laur nqfs per ty jan qime kacurrela ne vasken e dushit mi jep mu...
Un marr 800 ne muj dhe shyqyr qe kam dhe ato... dhe me mir me ato se sa ti kerkoj lek te tjerve qe te perballoj shpenzimet e mia personale.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Ne teme flitet mjafte qarte se cfare del ne drite. Del gjesti dhe mekati , dhe jo mekatori ku ju po koncentroheni. I hyte duke ber quiz se per ke behet fjale, dhe sa me shqetesojne mua ajo shume lekesh, sic e shihni nuk po replikoj asnjerin prej atyre qe po merret me emra pa lidhje. Pasi nuk do druhesha te shkruaja edhe emer e mbiemer, adresen e sakte dhe nenen e babain e personit ne fjale se nuk me mungon asnje detaj i tij, por nuk ka lidhje me argumentin qe permban tema ne vetevete. Dikush edhe pas tre faqe postime nuk e kuptoj akoma dhe ka kurajo te pyes se ku qendron problemi.

Prandaj gjykoni vlerat e robit dhe te lekeve.
 
Redaktimi i fundit:

Lauri

Anunnak
Titulli: Kur lekura jote nuk vlen asnje Cent

Ti koke i pasur shok. E kam ditë çdo herë që nuk ke gja në jetë pos parëve.
sa cent vlen lekura jote?
 
Top