• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Kukës, beteja për mandatin e 4-t, Zeneli i PD-së kalon para

WxP

Antarë i Respektuar
KUKES - Qarku i Kukësit, është dhe qarku i vetëm që ka arritur që koalicioni i djathtë Aleanca për Punësim, Mirëqënie dhe Integrim ka arritur që fitojë.

Ky qark çon në Kuvend plot 4 deputetë, dhe kur kanë mbetur numërimi i kutive të fundit beteja është për një mandat mes PD dhe LSI-së.

Korrespondenti ynë në Kukës Bekim Lekica në mëngjes tha se kandidati i LSI Apostol Goci ishte para me 21 vota, por më pas ka përparuar PD, duke i dhënë mandatin e tretë PD-së, Alban Zeneli.

PS merr një mandat. I vetmi që ka arritur të fitojë është Vexhi Muçmata, i cili ka zënë vendin e ish-deputetit të PS, Asllan Dogjanit.

Qarku Kukes 4 mandate
PD 2 mandate
Flamur Noka
Besnik Dushaj

PS 1 madat
Vexhi Muçmata

Beteja për mandatin e katërt
Alban Zeneli i PD ?
Apostol Goci i LSI ?

(sg/shqiptarja.com)

sg/shqiptarja.com
 

Attachments

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Kukës, beteja për mandatin e 4-t, Zeneli i PD-së kalon para

Kuksi është barazim në kualicion :) që e mbanin dhe Kuksin me ngjyrë blu deri dje ..
 
Top