• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kujdes ! Mjekët tanë të sëmurin pa qenë i tillë !

fragolina

Anëtar Aktiv
Tek mjeku qe ishte ne spital kam vajtur une,pastaj se di ne ishte popullor apo jo.
Une kam nje valvul te zemres te deformuar.Nuk mund te behet as nderhyrje e as te merren ilaçe.S'po ta shpjegoj me gjate se meqe qenke e fushes e di mire....:ciaoo:
ilace smund te merren,po dnerhyrje mund tebehet me vone.
po cilen valvul ke se zemra ka 4 valvula?
dhe semundjet e valvulave jane shume, po meqe ti je e re do te thoe qe ke lindur me kete anomali.
kshtu qe i bie te kesh ose prolaps te valvules mitrale, ose bikuspidi te aortes, ose ebstein te trikuspidales( kjo e fundit me pak mundesi ka te jete pasi do kishe shenja deri tani).
duke patur parasysh qe ti he per he ske ndonje gje te madhe, dhe njekohesisht sta kane diagnositkuar shume kollaj ne shqiperi i bie te kesh nje nga ato dy te parat.

gje e rralle shume eshte po mund te kesh dhe valvul parashute, po kete sma ha mendja ta kesh se eshte shume e rralle.
 

ReNdEx

Interist Forever
Pe: Kujdes ! Mjekët tanë të sëmurin pa qenë i tillë !

Ne spitalet tona vete per tu ber i sakt e del cyryk nga spitali .......
 

sensuu

sweet
Pe: Kujdes ! Mjekët tanë të sëmurin pa qenë i tillë !

sa pasigurira ka kjo bote.
kshu eshte edhe mjekesia.
por asnje nuk pyet si ndodhi.........por pse e bere,nuk duhej ta beje.
dhe ha burgun ahahahh
 

ERA_VL

missing you....
Pe: Kujdes ! Mjekët tanë të sëmurin pa qenë i tillë !

Doktoret tane shkrijne talentin e tyre duke mashtruar njerezit vetem e vetem per te shitur sa me shume ilace dhe me pas firmat farmaceutike ju bejne udhetime turistike me leket qe kane fituar nga keto shitje. Eshte nje fat shume i keq te diagnostikohesh ne vendin tone te dashur ku tashme mjeksia eshte kthyer ne biznes. Kam pasur dhe une fatin e keq qe te shkoja tek disa doktore perkates, por jo te gjithe jane njesoj (pjesa derrmuese e kane kthyer ne biznes). Megjithate eshte me fat ai njeri qe ka nje dokument dhe mund te shkoj jashte Shqiperise per tu vizituar, pasi po ngele ne dore te mjekeve tane qe nuk kapin liber me dore vaj medet. Mjere kujt i bie ai fat i keq.
 

Jetmira

Banned
Titulli: Kujdes ! Mjekët tanë të sëmurin pa qenë i tillë !

Esht e vertet, un kisha ftofje burri botes (doktori) tha ke shenja apendiciti
Fillova tu bertit thash mu sme dhemb barku po fyti :(
Mami qeshte
 

Aki

misfit
Titulli: Kujdes ! Mjekët tanë të sëmurin pa qenë i tillë !

Fakt i trishte por i vertete, edhe pse ne ditet e sotme jane shtuar keta, madje te tille ke gjithandej neper bote, nuk duhet te pergjithesohen, kjo nuk ndodh sepse mjeket mu dohen te sherojne trupin, por sepse mjek te caktuar kane njohuri te gjymtuar. Mbaj mend nje profesor te ortopedise njehere tha dicka shume te bukur qe vlen jo vetem per mjeksine por ne pergjithesi: ka mjek te zgjuar qe e njohin profesionin, flasin me siguri dhe jane te sakte ne diagnoze, nga keta mos kesh frike. Ka mjek qe nuk e njohin mire profesionin dhe jane ne vetedije qe skane njohuri, kane frike dhe perhere te thone une sjam per kete dhe te dergojne tek nje mjek tjeter edhe keta mos ti kesh frike. Por ka dhe mjek qe nuk e njohin mire profesionin por prap bejne te diturin dhe te flasin me siguri gjera te gabuara, eh nga keta te kesh frike. Keshtu dhe keta me nje test te vetem, pa procedura tjera diagnostike qe do i sigurojne ne dicka qe se dallojne mire bejne te zgjuarin dhe marrin ne qafe njerez, mekat...
 
Top