• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Kthimi i jakave

Tuana

Nada é por acaso!
Karl Lagerfeld nje ikone fashion te cilit mund ti atribohen krijimi i shume trendeve gjate viteve.
Me punen e tij per Chanel, Fendi, per te mos folur per bashkepunimet e tij te shumta. trendi me i imituar i garderobes padyshim eshte jaka e bardhe. per shume persona ka zevendesuar vareset si aksesore shik dhe te fresket. Nje ngjyre e paster si e bardha na tregon per nje person qe di te vishet me kujdes. Krijimtaria mund te te shprehet edhe me kete aksesore pre cope.

Se behet fjale per nje jake te Piter pan me ngjyre, apo e mbuluar me kristale te shkelqyeshme, jaka eshte nje zgjedhje gjithmone klasike. Bukuria e jakes se mberthyer, sjell kontrastin dhe deshiren per tu liruar nga prej tyre./ikb/Images.jpg
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Kthimi i jakave

Pse sme pelqejne mua:(Se di,sme kane terheq kurr,me duken shume formale...
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Kthimi i jakave

As mua s'me pelqenin ne fillim por ndryshova mendje kur i provova vet.
 
Top