• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kryemurgesha serbe: Xhamitë janë të islamit, kishat të serbëve - ç'kanë për të mbrojt


“Nënë” Makarija, udhëheqësja e manastirit të Sokolicës që gjendet afër Boletinit dhe kullës së heroit Isa Boletini, ka thënë se është absurditet që shqiptarët të kërkojnë të pranohen në UNESCO pasi s’kanë trashëgimi kulturore për të mbrojtur, shkruan Radio Kontakt Plus.

“اfarë kanë për të mbrojtur ata kur nuk kanë asnjë monument kulturor, përveç xhamisë së Muratit dhe të Sinan Pashës në Prizren, të bërë nga Kisha e shkatërruar e Arkangjeleve të Shenjta?! Ata s’kanë monumente, pasi edhe këto dyja janë monumente të islamit”, ka thënë, “Nënë” Makarija për Blicin serb.

“اfarë duan ata? Duan që t’i përvetësojnë objektet tona. Prandaj manastiret tona duhet të kenë ekstra-territorialitet”.

Ajo ka thënë se është e papranueshme dhe absurde që "ata që provuan t’i djegin objekte "tona" të shenjta tani do të jenë në ndonjë zyrë duke pretenduar që t’i ruajnë ato.syri
 
Top