• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Krijimet e muajt maj 2017

Krijimet e muajt maj 2017


 • Totali i votuesve
  17
 • Poll closed .
Tani per te sqaruar dicka se me duket shqip flasim por s'po kuptohemi fort..

Une nuk thash se jam pro te votuarit veten madje edhe ne konkursin e fotomanise qe kam marr pjese kurr se kam bere kete,pervec muajve te fundit ku piket shperndahen ne dy apo tre foto...Por qe nuk eshte e ndaluar gjithsesi apo s'eshte shkruar ndonje rregull rreth kesaj ku anetareve tu ndalohet te votojne veten...
Eshte konsumuar si debat mjaft dikur nese germoni ne kosh e ku di une do i gjeni diskutimet...Pse beni sikur po them dicka te re kete s'po kuptoj ketu?!
Kete thash qe ne fillim kete po them e tani,kaq.

Flm per mirekuptimin parapraktikisht!
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Si e lam si perfundim, lejohet apo s'lejohet?
I lini mo të votojn veten.
I lini edhe te hapin profile te tjera, pune per ta.
Ne fund kontrollohet Ip e ato qe duhen heq, hiqen.

Gjera qe ndodhin.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Tani, parimisht vetja nuk votohet.
Une te pakten se kam bere kurre e as do e bej ndonjehere.
Por ka njerez qe e bejne.
Nuk mund t'ja ndaloni dot.
Kush ka deshire te votoje vetveten le ta beje.
Fundja veten e vet tregon ;)
Parimisht e kisha e une...se praktikisht gjithkush eshte i lire te bej cte doje.
Jane e sheh ta ngritem i cike tempin e temes lol

Tashi kush ka mbet pa votu ti japi forca se na i late jetim krijimet

Ai krijimi im zot si shkelqen aty lol
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Jana duhet ta dije te sigurte kete pune. Une e mbaj mend ne fakt kohen kur u moren vendimet(dhe mund tjua them pike per pike)) por, pse te lodhem kur Jana mund te thoje fjaline e saj dhe zgjidhet ky muhabet! Nervat e gjona i keni. Cit.Aver lol
P.s. hajd thyni ate balotazh ju qe skeni votuar. Detyren qytetare forumore :p
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Mosha
34
Aq sh balotazhe paska ketu saqe kushdo te hyj do friksohet ke te votoj :p

..................

P.s. pse ziheni?
P.s.2. Konkurset jane argetim e kenaqesi. Nuk fiton asgje nga fitoret. Jua siguroj :D ndaj mos beni kalamanlliqe se s'ka lezet. serio

lol

Me mbyte duke qesh... ke fol si nje bebe qe ckado mund te thote e meriton nje ndukje te faqeve nepermjet nje puthjeje te madhe... lol

Me kenaqe duke qesh... lol

Nuk zihemi c'esht e verteta, keshtu nga natyra e kemi pak zerin te larte si Shqiptare... :)
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Mosha
34
Tani, parimisht vetja nuk votohet.
Une te pakten se kam bere kurre e as do e bej ndonjehere.
Por ka njerez qe e bejne.
Nuk mund t'ja ndaloni dot.
Kush ka deshire te votoje vetveten le ta beje.
Fundja veten e vet tregon ;)

Po menyrat qe prezantova per shmangjen e vetevotimit, cka t'u duken ty?!
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Mosha
34
Thashe qe nuk ja ndalojme dot per nje arsye te thjeshte.
Sepse ai/ajo qe voton vetveten mund te justifikohet qe krijimi i vet eshte me i miri.
Shijet letrare jane subjektive.
Teknikisht jane ne rregull ata qe votojne vetveten.
Mekanizma per ta ndaluar ka sa te duash, perfshire propozimet e tua.
Po normale qe krijimi i atij apo i asaj vetequhet si me i miri se nuk mund te maresh pjese besoj me ndonje poezi te nivelit:

Shkova ne hale
dhe dola nga wc-ja
thurra poezin
se s'kisha ca te beja...

...apo jo mo?!

Pra, nuk mund te justifikohet per aresyen se pervec krijimit tone jemi duke vleresuar edhe nje krijim tjeter...

-Ose, me korrektja eshte te mos votojne pjesemaresit, vota e tyre te shkoj ne piken e koshit (te hapet nje pike me teper ne rradhen e krijimeve dhe te quhet koshi...).

Tani, e gjithe kjo bisede doli se nga e kuptuan dy anetaret se cila eshte poezia time... gjithsesi, une kam kerkuar te hiqet poezia time nga konkursi.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Po normale qe krijimi i atij apo i asaj vetequhet si me i miri se nuk mund te maresh pjese besoj me ndonje poezi te nivelit:

Shkova ne hale
dhe dola nga wc-ja
thurra poezin
se s'kisha ca te beja...

...apo jo mo?!

Pra, nuk mund te justifikohet per aresyen se pervec krijimit tone jemi duke vleresuar edhe nje krijim tjeter...

-Ose, me korrektja eshte te mos votojne pjesemaresit, vota e tyre te shkoj ne piken e koshit (te hapet nje pike me teper ne rradhen e krijimeve dhe te quhet koshi...).

Tani, e gjithe kjo bisede doli se nga e kuptuan dy anetaret se cila eshte poezia time... gjithsesi, une kam kerkuar te hiqet poezia time nga konkursi.
Dhe une te kam thene si duhet te veprosh. Kete te drejte e ka vetem JANA , ajo eshte Drejtuesja e ketij konkursi.
Fakti qe nderhyra dje per te hequr nje vote nga ti (e shpjeguar tanime ) , ishte per faktin sepse jana apo ndonje moderator nuk kane akses per ta kryer dicka te tille.

Eurgeneral te te bej nje pyetje...

Ty te duket normale ta votosh veten me disa usera? apo te te votoj Jetesa dhe musai qe kane te njejten IP?
dmth ti do nje fitore te padenje?

nese este keshtu ma thuaj se ti shtoj une 70 vota!

dhe te lutem , je ne nje komunitet ku rregullat jane te vendosura dhe si rrjedhoje duhet ti pershtatesh ti dhe kushdo!
dhe sa per pelqyeshmerine, nuk mund ti apo dikush ti imponohet askujt ne shijet letrare.

faleminderit dhe dite te mbare!
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Mosha
34
Dhe une te kam thene si duhet te veprosh. Kete te drejte e ka vetem JANA , ajo eshte Drejtuesja e ketij konkursi.
Fakti qe nderhyra dje per te hequr nje vote nga ti (e shpjeguar tanime ) , ishte per faktin sepse jana apo ndonje moderator nuk kane akses per ta kryer dicka te tille.

Eurgeneral te te bej nje pyetje...

Ty te duket normale ta votosh veten me disa usera? apo te te votoj Jetesa dhe musai qe kane te njejten IP?
dmth ti do nje fitore te padenje?

nese este keshtu ma thuaj se ti shtoj une 70 vota!

dhe te lutem , je ne nje komunitet ku rregullat jane te vendosura dhe si rrjedhoje duhet ti pershtatesh ti dhe kushdo!
dhe sa per pelqyeshmerine, nuk mund ti apo dikush ti imponohet askujt ne shijet letrare.

faleminderit dhe dite te mbare!
Mbi pyetjen, po e perseris edhe nje here se ne fund te rezultatit do te tregoja per menyren se si u krye votimi mbi poezine time.
Nuk arriti te ndodhe kjo gje.
Gjithashtu edhe mbi regjistrimin "Bukurani" mendoj se duhet te vendosni Bann aty pasi nuk eshte edhe normale besoj qe nje anetar te jete me dy llogari ne te njejtin forum!

Sigurisht nuk eshte normale qe me dy apo me shume llogari te hysh e te kryesh vetevotim, por tani po te nis aresyet per te cilat u krye ajo gje atehere s'do puqemi kurre!

Dhe meqenese arriti gjendja ne emocione te flakta, jo ashtu po keshtu, vendose ti te hiqet apo mos te hiqet poezia ime nga konkursi i muajit Maj.
Nese nuk jep pergjigje, atehere une kembengul qe te hiqet.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Mbi pyetjen, po e perseris edhe nje here se ne fund te rezultatit do te tregoja per menyren se si u krye votimi mbi poezine time.
Nuk arriti te ndodhe kjo gje.
Gjithashtu edhe mbi regjistrimin "Bukurani" mendoj se duhet te vendosni Bann aty pasi nuk eshte edhe normale besoj qe nje anetar te jete me dy llogari ne te njejtin forum!

Sigurisht nuk eshte normale qe me dy apo me shume llogari te hysh e te kryesh vetevotim, por tani po te nis aresyet per te cilat u krye ajo gje atehere s'do puqemi kurre!

Dhe meqenese arriti gjendja ne emocione te flakta, jo ashtu po keshtu, vendose ti te hiqet apo mos te hiqet poezia ime nga konkursi i muajit Maj.
Nese nuk jep pergjigje, atehere une kembengul qe te hiqet.
JO poezia ska pse te hiqet dhe ti veprove shume gabim duke nxjerr autorin gje qe nuk duhet te kishte ndodhur!
Shume here jemi provokuar te gjithe ,por nuk kemi folur dhe as kemi kerkuar te hiqen krijimet edhe kur ato mund te jene kritikuar nga te tjeret.
Sepse ne fund te fundit , ideja e nje konkursi ky eshte!
Ti pranove te beheshe pjese e saj, si rrjedhoje do kesh edhe levdata edhe kritika!

Po nuk dite ti pranosh keto, atehere nuk ke pse merr pjese here tjeter , sepse ky konkurs nuk eshte detyrim per askend , por kenaqesi!
E si i tille me biseda te tilla na e hiqni qejfit.

Kaq kisha se u be bolori e gjithe situata.

Qetesohu dhe prit rezultatin.
 

Passion

Antarë i Respektuar
Eshte konkursi me i larmishem i portaleve shqiptare :)

Mos e ndotni ate ju lutem.

Mos e beni qesharak,nqs duhet fol me ashper.
Lexoni krijimet,nqs doni pergezoni krijuesit,inkurajoni ata te sjellin me shume krijime,trajtoni mire temen ti shtohen tjere radhes. :)

FV-ja aktualisht ka eskluzivitetin e dritareve te reja te atyre qe kan shpirt krijues ne letersi,e llotari per ata qe lexojn krijimtarit e tyre.

C'do gje qe bie ndesh me rregulloren te eliminohet qe tema te qendroje ne kordnatat qe meriton.

Pa qellim dashakeqes me sinqeritet
Passion! :)
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
Milano
Eshte konkursi me i larmishem i portaleve shqiptare :)

Mos e ndotni ate ju lutem.

Mos e beni qesharak,nqs duhet fol me ashper.
Lexoni krijimet,nqs doni pergezoni krijuesit,inkurajoni ata te sjellin me shume krijime,trajtoni mire temen ti shtohen tjere radhes. :)

FV-ja aktualisht ka eskluzivitetin e dritareve te reja te atyre qe kan shpirt krijues ne letersi,e llotari per ata qe lexojn krijimtarit e tyre.

C'do gje qe bie ndesh me rregulloren te eliminohet qe tema te qendroje ne kordnatat qe meriton.

Pa qellim dashakeqes me sinqeritet
Passion! :)
Passion.

ato thread-et e motshme, nga m'i psonis eeee? :) Doja te te pergjigjesha realisht, po ncuq, nuk eshte me e mundshme!

Sa per poezite e asokohe, derman, me puthje plot ishin dhe 0grushta!
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
sguxo robi te mungoje se ja sec behet....

1 .. sme pelqen qe identifikoheni apo tregohen krijimet qe bejme ...
2... vota eshte e lire e mund te votoje secili ate qe mendon e sic e mendon..
3...po behet nje loje e bukur ketu ku cdo muaj behet ndonje kryengritje,ulje apo peshues qe spo i kap ate "motivin"- ps per eugeneral ne radhe te pare ne pm privat te paralajmerova qe nese do votosh vetveten duhet edhe te kesh aftesin te mbrosh ate vote pasi ka mendime te ndryshme , nuk me pelqej aspak fakti qe ke treguar autorin tek te tjere por je i falur per faktin qe e pranove publikisht me sakt fare e deklarove vete aq me pak qe mes konkursi beni keto lojra!!
kur sdije rregullat per carsye nuk me pyete??
gjithesesi nuk e heq kete poezi edhe pse smerr pjes me ne konkurim per faktin e vetem qe eshte gjitjcka publike,e identifikuar dhe ska kuptum as motiv ta largoj... nese do me kishe folur ne pv,pyetur apo kerkuar te ta largoj pa gjithe keto diskutime e pa keto lloj skenash qe personalisht nuk i duroj do e largoja...
mund te prisje te te mbroja nese te kishin akuzuar apo ku di une sic e bej me cdo krijim...kjo pjesez e letetsise eshte nje kend ku secili hedh nje mendim ne forme vargu apo proze , nje dore shkronjash qe shpreh nje shpirt apo nje ndjenje.. per carsye duhet ta trasformoni ne ket status?!

me keqardhje , po me shume keqardhje ama per ato krijuesit e tjere qe krijojne dergojne dhe vihen ne "tabele qitje" e verejne qe ne te vertet paska krijues qe u identifikokan jukuptoj sh mire kur ndihen te zhgenjyer!
ju uroj nje pasdite te bukur e shpresoj te jete rasti i pare dhe i fundit ky!
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Mosha
34
sguxo robi te mungoje se ja sec behet....

1 .. sme pelqen qe identifikoheni apo tregohen krijimet qe bejme ...
2... vota eshte e lire e mund te votoje secili ate qe mendon e sic e mendon..
3...po behet nje loje e bukur ketu ku cdo muaj behet ndonje kryengritje,ulje apo peshues qe spo i kap ate "motivin"- ps per eugeneral ne radhe te pare ne pm privat te paralajmerova qe nese do votosh vetveten duhet edhe te kesh aftesin te mbrosh ate vote pasi ka mendime te ndryshme , nuk me pelqej aspak fakti qe ke treguar autorin tek te tjere por je i falur per faktin qe e pranove publikisht me sakt fare e deklarove vete aq me pak qe mes konkursi beni keto lojra!!
kur sdije rregullat per carsye nuk me pyete??
gjithesesi nuk e heq kete poezi edhe pse smerr pjes me ne konkurim per faktin e vetem qe eshte gjitjcka publike,e identifikuar dhe ska kuptum as motiv ta largoj... nese do me kishe folur ne pv,pyetur apo kerkuar te ta largoj pa gjithe keto diskutime e pa keto lloj skenash qe personalisht nuk i duroj do e largoja...
mund te prisje te te mbroja nese te kishin akuzuar apo ku di une sic e bej me cdo krijim...kjo pjesez e letetsise eshte nje kend ku secili hedh nje mendim ne forme vargu apo proze , nje dore shkronjash qe shpreh nje shpirt apo nje ndjenje.. per carsye duhet ta trasformoni ne ket status?!

me keqardhje , po me shume keqardhje ama per ato krijuesit e tjere qe krijojne dergojne dhe vihen ne "tabele qitje" e verejne qe ne te vertet paska krijues qe u identifikokan jukuptoj sh mire kur ndihen te zhgenjyer!
ju uroj nje pasdite te bukur e shpresoj te jete rasti i pare dhe i fundit ky!
...mos mungo me kaq shume, kaq po te them! :wc:

Le se u be lemsh fare, c'm'u desh titulli "Kujtoma lotin" kur mund te thoshja "ME PUTH", e shikonit ju pastaj cka ndodhte... :)
 
Last edited by a moderator:

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
...mos mungo me kaq shume, kaq po te them! :wc:

Le se u be lemsh fare, c'm'u desh titulli "Kujtoma lotin" kur mund te thoshja "ME PUTH", e shikonit ju pastaj cka ndodhte... :)

kete here eugeneral i ke ber naften.... njerez jemi gjithesesi.. marrim mend te gjithe nga gabimet
 
Top