• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Krijimet e muajt maj 2017

Krijimet e muajt maj 2017


 • Totali i votuesve
  17
 • Poll closed .
Ku eshte problemi nese dikush kuptohet?

une them problemi do qendronte kur dikush do ndryshonte menyren e shkrimit per shkak te nje forumi
e te mos shprehe..cf realisht don e ndjen.
Kete e quaj problem une por me siguri eshte ceshtje perceptimi kjo e imja :)
Per mua jo, s'perben asnje lloj problemi sepse nuk ndikohem ,ceshtja eshte qe te votojme nje shkrim sepse na pelqen e jo ne baze te njohjeve apo simpative Nick..edhe pse besoj se e kishe kuptuar pse e thash..!
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Mosha
34
Une me siper dhashe nje mendim se si mund te shmangen vetevotimet dhe nuk "ju" beri dhe aq pershtypje, puna juaj pastaj se si doni te beni se as me intereson fare.

-Vota ime shkon per poezine "Ishte qershor" edhe pse sipas poezise titullin e kuptoj me teper si "Ishte perqafim".

Nicktjeter, nuk e di se cka thoni e beni "ju" me njeri-tjetrin e nese je mashkull a femer (se si per mashkull po dukesh me shkrimet qe hedh), por pelqimet tuaja t'i mbani per vete "ju" lutem...
 
Last edited:

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Per mua jo, s'perben asnje lloj problemi sepse nuk ndikohem ,ceshtja eshte qe te votojme nje shkrim sepse na pelqen e jo ne baze te njohjeve apo simpative Nick..edhe pse besoj se e kishe kuptuar pse e thash..!
Une kete pergjigje kontradiktore qe dhe doja te dija.
Nese seshte problemi te influenca pse dikush duhet te ndryshoje ???????
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Ju lutem shume , ai qe e ben per hire te njohjeve apo relatava, ne fund i jep llogari vetes!
Sjemi as gjykates e as po fitohet ndonje premio...kshuqe jepni nje vote, nje koment dhe shnet e jete

Po une cdua se kuptoj :p
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Mosha
34
As ia kisha idene deri sa pashe ty qe voton veten dy here!
Dhe prape nuk dija asgje , thjesht dyshova!

Dhe ste akuzoi kush qe votove veten, por per faktin se je NJE PERSON me dy USER-a, gje qe nuk lejohet!

I qarte?!
Me fal po nuk qendron aspak i sakte dyshimi yt!

Nese kete cast regjistrohen 10 anetare te rinj dhe mbi nje poezi shfaqen 5 apo 10 votime te cilat jane thjeshte pelqimi i votuesit qe e zgjodhi... cdo te thote kjo?!

Te pakten e paske dyshimin per ne OKB!
 
Une me siper dhashe nje mendim se si mund te shmangen vetevotimet dhe nuk "ju" beri dhe aq pershtypje, puna juaj pastaj se si doni te beni se as me intereson fare.

-Vota ime shkon per poezine "Ishte qershor" edhe pse sipas poezise titullin e kuptoj me teper si "Ishte perqafim".

Nicktjeter, nuk e di se cka thoni e beni ju me njeri-tjetrin e nese je mashkull a femer (se si per mashkull po dukesh me shkrimet qe hedh), por pelqimet tuaja t'i mbani per vete "ju" lutem...
Eshte diskutuar puna e vetevotimit disa here dhe prap e kane pare me te logjikshme qe kjo te jete e lejueshme ne konkurs..Tani pse,qysh e tek s'di c'te them..!

Ps: Nick thash nuk ndikohem une por jo e te tjeret qe i lexojne!
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Me fal po nuk qendron aspak i sakte dyshimi yt!

Nese kete cast regjistrohen 10 anetare te rinj dhe mbi nje poezi shfaqen 5 apo 10 votime te cilat jane thjeshte pelqimi i votuesit qe e zgjodhi... cdo te thote kjo?!

Te pakten e paske dyshimin per ne OKB!
O Mon aman ti iluminoj une :p

Eugjeneral o bir i botes.
Ka rregulla letersia. Asnje vote nuk quhet nese anetaret jane te rinj e skane nje x numer postimesh.

Po qe qenke drru me pre ti e se dija une.
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Eshte diskutuar puna e vetevotimit disa here dhe prap e kane pare me te logjikshme qe kjo te jete e lejueshme ne konkurs..Tani pse,qysh e tek s'di c'te them..!

Ps: Nick thash nuk ndikohem une por jo e te tjeret qe i lexojne!
Ahaaa ti flet per te tjeret moj bije. Ketu po me zure ngushte.
Asnje seshte kunder vetevotimit por jo vetevotimit me nga 2-3 duar.

a isha e kjarte aman?
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Me fal po nuk qendron aspak i sakte dyshimi yt!

Nese kete cast regjistrohen 10 anetare te rinj dhe mbi nje poezi shfaqen 5 apo 10 votime te cilat jane thjeshte pelqimi i votuesit qe e zgjodhi... cdo te thote kjo?!

Te pakten e paske dyshimin per ne OKB!
Jo Eugeneral nuk jam per OKB (edhe pse kam goxha intuite), por kam dicka qe duhet ta kete nje Admin...Mjetet per te verifikuar pikerisht keto dalldisje te ketij lloji!

Megjithate , dihet qe hape nje user te ri sepse tu mbyll ai i vjetri.
Kshuqe edhe nese do kishe votuar nje nga krijimet e tjera , prape vota do hiqej...

1. Nuk lejohet te votohet me shume se nje krijim.
2. Nuk lejohet te hapen usera te rinj per te votuar me shume se nje krijim.


Je i qarte ?!
 
O Mon aman ti iluminoj une :p

Eugjeneral o bir i botes.
Ka rregulla letersia. Asnje vote nuk quhet nese anetaret jane te rinj e skane nje x numer postimesh.

Po qe qenke drru me pre ti e se dija une.
Eshte anetar i ri dhe si rrjedhoje normale qe nuk i di rregullat qe jane vendos ne letersi,kshu qe nese s'mund ta sqarosh apo s'ke durimin mos u merr dhe kaq... :)
Dikush tjeter do ta beje!
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Mosha
34
O Mon aman ti iluminoj une :p

Eugjeneral o bir i botes.
Ka rregulla letersia. Asnje vote nuk quhet nese anetaret jane te rinj e skane nje x numer postimesh.

Po qe qenke drru me pre ti e se dija une.


...ke qejf te tallesh ti e kuptoj une, po si u quajt ajo vota e cila u hoq pak me pare mo?!
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Eshte anetar i ri dhe si rrjedhoje normale qe nuk i di rregullat qe jane vendos ne letersi,kshu qe nese s'mund ta sqarosh apo s'ke durimin mos u merr dhe kaq... :)
Dikush tjeter do ta beje!
Cfare nuk di moj Danay, dhe pse ia sqaron ti si staf qe je , por le Nicktjeter ta bej?

Pastaj c'lidhje kane rregullat me hapjen e disa accounteve?
Kjo normalisht s'ha vend as per debat....
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Mosha
34
Jo Eugeneral nuk jam per OKB (edhe pse kam goxha intuite), por kam dicka qe duhet ta kete nje Admin...Mjetet per te verifikuar pikerisht keto dalldisje te ketij lloji!

Megjithate , dihet qe hape nje user te ri sepse tu mbyll ai i vjetri.
Kshuqe edhe nese do kishe votuar nje nga krijimet e tjera , prape vota do hiqej...

1. Nuk lejohet te votohet me shume se nje krijim.
2. Nuk lejohet te hapen usera te rinj per te votuar me shume se nje krijim.


Je i qarte ?!
Shum i qart qe ne fillim, ju shpjegova se poezia ime nuk ka per castin asnje vote, ju shpjegova edhe si mund te shmanget vetevotimi, shfaqa edhe voten time me siper.
 
Last edited by a moderator:
Anetarin ne fjale e kam sqaruar sahere ka qene nevoja edhe ne tema te tjera por edhe sot gjate gjithe kohes kete po mundohem te bej....kjo persa i perket postit (mod) tim qe u permend...

Thash qe kur u shkruajten apo diskutoheshin rregullat e letersise ,anetari nuk ishte i pranishem dhe kshu normale mos dije apo mos kuptoje dicka...!
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Shum i qart qe ne fillim, ju shpjegova se poezia ime nuk ka per castin asnje vote, ju shpjegova edhe si mund te shmanget vetevotimi, shfaqa edhe voten time me siper.
Poezia juaj ne keto momente ka 2 vota
Nje nga vetja, dhe nje nga Jetesa!
Vota nga Bukurani u hoq!

Kalofshi bukur
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Anetarin ne fjale e kam sqaruar sahere ka qene nevoja edhe ne tema te tjera por edhe sot gjate gjithe kohes kete po mundohem te bej....kjo persa i perket postit (mod) tim qe u permend...

Thash qe kur u shkruajten apo diskutoheshin rregullat e letersise ,anetari nuk ishte i pranishem dhe kshu normale mos dije apo mos kuptoje dicka...!
Epo sqaroje sic duhet se po bejme telefoni prish pa pike lidhje , duke u kapur njeri me tjetrin
Nuk ka nevoje kjo teme per ping pong fjalesh.

Shendet!
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Eugeneral tu shtua edhe 1 nga Musai, qe vjen vetem per votim ketej

Beni si te doni , njerez pa identitet a thua coc fitoni ..mahhhhh
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Mosha
34
Qendron edhe nje pikepamje me e lehte per te shmangur vetevotimin:

Cdo krijues pjesemares mund te hedhi voten e tij ne krijimin e tij por ajo do te quhet vetem ne shkrim duke mos ja drejtuar vetvetes dhe ne fund kur te jepet rezultati te te gjitha krijimet hiqet nga nje vote dhe vendosen shtese votimet e krijuesve.

-Dhe shume u zgjat tema me dy-votimin e bere,,, nuk e lexoni mesazhin e tjetrit ju?! Thashe me siper se do t'ju e thoshja ne fund te rezultatit... por tani pak para vlen.

Cfare s'kuptuat?!
 
Top