• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Krijimet e muajit Shtator 2019

Krijimet e muajit Shtator 2019


 • Totali i votuesve
  22
 • Poll closed .

MrCool

Lost
Me bere ta rilexoja, vetem per ate “gati gati pa asnje gabim drejtshkrimor”. Thash ca ka bere vaki, por që gjeta ca gabime, gjeta. Gjynah, gjithsesi mendoj jane bere nga shpejtesia.
Personalisht, një shkrim kushedi sa i bukur te jete, nese ka gabime ne te shkruajtur dhe shenja te pikesimit, nuk me terheq fort. Por, me që ketu shkruajne njerez te cilet nuk e kane profesion, por thjesht pasion, nuk duhet ti jepet aq shume rendesi.

Kam lexuar libra te paredaktuar, te pabotuar nga njerez që i thone vetes poet apo shkrimtar dhe tmerrohesh kur e sheh se sa dobet jane ne kete aspekt.
 

Monique

Staf në FV.AL
Personalisht, një shkrim kushedi sa i bukur te jete, nese ka gabime ne te shkruajtur dhe shenja te pikesimit, nuk me terheq fort. Por, me që ketu shkruajne njerez te cilet nuk e kane profesion, por thjesht pasion, nuk duhet ti jepet aq shume rendesi.

Kam lexuar libra te paredaktuar, te pabotuar nga njerez që i thone vetes poet apo shkrimtar dhe tmerrohesh kur e sheh se sa dobet jane ne kete aspekt.
Kam une ca libra që te vjen siklet ti lexosh, vetem nga gabimet ne redaktim
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Personalisht, një shkrim kushedi sa i bukur te jete, nese ka gabime ne te shkruajtur dhe shenja te pikesimit, nuk me terheq fort. Por, me që ketu shkruajne njerez te cilet nuk e kane profesion, por thjesht pasion, nuk duhet ti jepet aq shume rendesi.

Kam lexuar libra te paredaktuar, te pabotuar nga njerez që i thone vetes poet apo shkrimtar dhe tmerrohesh kur e sheh se sa dobet jane ne kete aspekt.
Prandaj libri ka redaktor. cdo liber letrar nuk bktohet shqeto sic e shkruan autori. Por ka korrektor dhe redaktor letrar madje. Te jesh perfekt ne gjuhe është profesion me vete.
E dyta,sot me ckam lexuar te pakten une gramatika nuk eahte me statike si dikur me shenjat r pikesimit. sot vihet e hiqet "pika" ne varesi te autorit. ku do te vere theksin, arsyen mesazhin. Etj. Dhe keto analiza ketu,te pakten tek ky forum, rreth shenjave te pikesimit jane bere shume bajate. Per me teper kur mendo që shkruajme nga teli e na shtyp gishti shkronjat tjeter per tjeter. Ndaj hiqni Dore! :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Mos u shfajsoni duke then ua ka fajin teli per gabimet drejt shkrimore po thoni e kan fajin gishtat e trash ose thonjt pa prer lol lol lol
nuk thash e ka fajin teli. thash shkruajme nga teli dhe na shtypin gishtat shkonjat tjeter per tjeter. pra ka 2 mundesi: o kemi tel me ekran te vogel ose gishta te trashe :p Une psh i kam te dyja kto problematika :p
 

Monique

Staf në FV.AL
Votimi mbyllet neser, nese deshironi kushtojini pak minuta dhe votoni :)

komentoni po aq, vlen një 5 minutsh i jetes suaj per mundin e per lodhjen e atyre krijuesve :)
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
Urime te gjitheve!
Une sjam një kritike letersie,që te bej një analize te cdo shkrimi.
Une votova ate që me terheq me shume,pa u vene re figurave letrare e rendit te fjalive.
Na dhate një ndjenje nga bota juaj dhe meritoni një ‘Bravo’ shume te madhe që te gjithe.
Vota ime shkon per 3,nuk e di pse ky lloj shkrimi terheq me shume boten time,ndoshta me beri te ndjeja një moment një ndjesi te tille.
Faleminderit gjithesecilit per kohen që i kushtoni ketyre rreshtave që ti percillni te ne!
 

Monique

Staf në FV.AL
Edhe ky muaj mbaroi dhe me ne fund mund te urojme fituesin per muajin Shtator.

E kush është fituesi? Jeni kurioz?

tok tok @Frank .... :)

Po @Frank është fituesi per muajin Shtator me temen Brishtesi Mendimesh

me Klithma e një shpirti te vrarë !

Shiko fotografinë 1696239Tani le te vazhdojme me zbulimin e konkurenteve te tjere1. Maktub - @Vvetoni

2. Britme shprese - @ZHIGO4. Te dua ..mos me harro! - @Monique5. Shpresë - @Jetmira

6. Te Kerkoj ne cdo pike shiu - @Dorina
7. Hana - @Soulmind


8. E dikurshmja! - @Senseo


9. Brishtesi e larget.... - @NeVertiti


Ju faleminderit te gjithve , jeni thjesht te mrekullueshem :)

Shihemi muajin tjeter :)
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Urime! Ama Frank, ato gabimet drejtshkrimore nuk te falen. :p


@Vvetoni , por që se mendoja se do kishe derguar ti! Se isha akoma tek ajo që sdoje :p
Ama, nga nderlikimi shkrimit e mendimeve sikur me ngjasonte me ty. Te lumt!


O @ZHIGO filozofi, qenke kthyer :p
 
Last edited:

Imp4cT

Why So Serious?!
Perfundimisht, Vera Barolo te ben djale me bote.
Do heq dore nga Heinekeni e do filloj Barolon.
Muajin tjeter fituesi do jem une, o me zotesi o me vota te blera. :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Po shikoja tani komentet. ua Franku paska qene që i paska vene titullin poezise Hana: "Edhe une shkruaj" hahaha

Kjo me cuditi, zhgenjeu! Paksa.
Pse do thoni ju?
Sepse une besoja se njerezit te cilet shkruajne, jane aq te afte te kuptojne cdo lloj gjinie, poezie apo poeme.
Klasike apo moderne, realiste apo abstrakte!
Mund te mos jene dashamires se "xy" vargu, ashtu sic dhe une nuk pelqej cdo gje te shkruar, por kurrsesi moskuptues te vlerave poetike!
Kjo kshu sa per një ide te pergjithshme dmth, jo pse ajo poezi paska qellu te jete e imja. Lol
 

Legally_Sweet

If you’re a bird, I’m a bird
Staf në FV.AL
Urime Frank! Muajin tjeter prape :)
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Ndonje gabim patjeter se s’ka mundesi. lol lol lol.

Flm per urimet!
Dhe urime te gjithe atyre që shkruajten dhe që do shkruajne ne te ardhmen.

@Soulmind po ti mos u zhgenje fare, shife pak komentin e 3 lol

@Didi epo te flasesh e ti per drejtshkrim?! lol

Ju dy “kadarete” e ardhshem te forumit: A ç’me çani koken cit. @Senseo 🤣🤣🤣

Ja nji kshu.
 

Ledia

❤ShKoDrAnE.4.eVeR ❤trust promise heart❤
urime te gjitheve . shume te bukura te gjitha. urime shkrimit që fitoi vendin e pare
 
Top