• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Krijimet e muajit Shtator 2019

Krijimet e muajit Shtator 2019


 • Totali i votuesve
  22
 • Poll closed .

Passion

Banned
Urime te gjitheve atyre qe derguan.

Votoj pa asnje hezitim nr 2.

Percjell dhimbjen ne dimension klithme,edhe e pranon qe ndodh,ku askush s'mundet ta ndale.
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Fantastike keto shkrime...
Per here te pare me ndodhe te mendohem se ciles duhet ti jap nje vote...
Te kerkoj ne 'do pike shiu...me terhoqi dicka me shume...
Suksese autore...ndonse nuk jeni shkrimtar por kam bindjen se nese vazhdoni keshtu te derdhni shpirtin ne fjale...do te beheni pa dyshim nje dite te till...
 

Vajza

💕
Staf në FV.AL
Urime per shkrimet ,ishin te bukura , nuk them se edhe shum u impresionova pasiqe kerkoja pakten nje text ndryshe sepse gjithat pak a shum njejten mesazh na percjellin "frikes e humbjes e nje dashuri" nderkohe jeta nuk perbehet vetem nga dashuria , do ishte mire imagjinaten te vendoni ne pune dhe te ne sjellni shkrime ku vet lexuesi te humbase ne te sikur i perjeton .Kjo eshte deshira ime si lexuese :) , dhe shpresoj ju letraret te rinj do me plotsoni deshiren :giggle:.
Suksese !
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Urime per shkrimet ,ishin te bukura , nuk them se edhe shum u impresionova pasiqe kerkoja pakten nje text ndryshe sepse gjithat pak a shum njejten mesazh na percjellin "frikes e humbjes e nje dashuri" nderkohe jeta nuk perbehet vetem nga dashuria , do ishte mire imagjinaten te vendoni ne pune dhe te ne sjellni shkrime ku vet lexuesi te humbase ne te sikur i perjeton .Kjo eshte deshira ime si lexuese :) , dhe shpresoj ju letraret te rinj do me plotsoni deshiren :giggle:.
Suksese !
Se kuptova...cfare kerkoje te lexoje?
 
 • Haha
Reactions: N0

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Nje text ku ska vuajtje apo frik per dashurin :) .dhe nje text qe mos i dedikohet te dashurit apo te dashures , shpresoj jam e qarte dhe me kuptove :) . Vetem e shpreha mendimin :)
Aha psh ti shkruajme natyres, zotit, galaksise?

po kshu ishte tema e ketij muaji e dashur :)

Te shohim ckemi muajin tjeter :)
 

Vajza

💕
Staf në FV.AL
Aha psh ti shkruajme natyres, zotit, galaksise?

po kshu ishte tema e ketij muaji e dashur :)

Te shohim ckemi muajin tjeter :)
Jo monique nuk thash natyres zotit apo galaxis , njs kemi persona shum e shummm ne jet sperbehet bota vetem nga 1 i dashur , shpresoj edin ku dua te dal .kaloni mire. :)
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Jo monique nuk thash natyres zotit apo galaxis , njs kemi persona shum e shummm ne jet sperbehet bota vetem nga 1 i dashur , shpresoj edin ku dua te dal .kaloni mire. :)
Ate po kerkoj te gjej..ku do me dal, po nxirre se me nxive :p

Pa shaka vertet, jep nje ide me shume se fundja na duhen e te tilla :)
 

Vajza

💕
Staf në FV.AL
Ate po kerkoj te gjej..ku do me dal, po nxirre se me nxive :p

Pa shaka vertet, jep nje ide me shume se fundja na duhen e te tilla :)
Do bashkangjitem ne tekstet ne te ardhmen dhe ndoshta aty do me kuptosh se ku dua te dal :) . Kiss u
 

ZHIGO

wish me well...
@Vajza me pelqen ideja jote, sepse ka vertet tema ku mund te rrrahesh siç, “malli”, “atdheu”, “nena”, “baba”, “gzim familjar”, “hidherim” , “emigrimi” eth etj qe skan fund...

Edhe pse shpesh, dikush qe shkruan bazohet ne gjendjen momentale, keshtu mendohet se fjalet dalin me te arrira sepse burojne natyrshem.
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
@Vajza me pelqen ideja jote, sepse ka vertet tema ku mund te rrrahesh siç, “malli”, “atdheu”, “nena”, “baba”, “gzim familjar”, “hidherim” , “emigrimi” eth etj qe skan fund...

Edhe pse shpesh, dikush qe shkruan bazohet ne gjendjen momentale, keshtu mendohet se fjalet dalin me te arrira sepse burojne natyrshem.
Jane tematika te tilla , per cdo muaj ndryshojne
Ceshtja eshte se jo te gjithe dime ti shkruajme pikerisht ketyre

Kete muaj ishte e tille :)
 

ZHIGO

wish me well...
Jane tematika te tilla , per cdo muaj ndryshojne
Ceshtja eshte se jo te gjithe dime ti shkruajme pikerisht ketyre

Kete muaj ishte e tille :)
Kuptojme e nuk e ve ne diskutim qe eshte bere me e mira. Ne thjesht prekem diçka ashtu si shtyse per te tjeret qe te hapin horizonte te tjera. Nuk jemi profesioniste e kete e dime. Por ama do te ishte bukur te provojme e shtyjme veten diku tjeter.
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Kuptojme e nuk e ve ne diskutim qe eshte bere me e mira. Ne thjesht prekem diçka ashtu si shtyse per te tjeret qe te hapin horizonte te tjera. Nuk jemi profesioniste e kete e dime. Por ama do te ishte bukur te provojme e shtyjme veten diku tjeter.
Po them qe e tille eshte pra, per cdo muaj ka tema ku nuk preket vetem rrafshi dashuri, por shume me teper se aq
Ceshtja eshte se krijimet rrahin me shume ne kete leme

Sqarim po beja :)
 

ZHIGO

wish me well...
Po them qe e tille eshte pra, per cdo muaj ka tema ku nuk preket vetem rrafshi dashuri, por shume me teper se aq
Ceshtja eshte se krijimet rrahin me shume ne kete leme

Sqarim po beja :)
po kush e kishte me ty mi nru...i holla zarat çik mo larg un.

Ty te lumte pushka per ket vler qe i ke shtu forumit. E kisha me krijimet, me teper. E qe mos ngjaj keq dua te them qe jan te gjitha te mrekullueshme, e tani qe ka marr goxha vler duhet ti shtojme akoma me shume vlera.
 

Jetmira

..........
Ne rradhe te pare faleminderit lexuesve dhe krijuesve:D
Ne rradhe te dyte faleminderit anetareve qe na kritikojne,mundohen te na sugjerojne per te krijuar me mire:)
Ne rradhe te trete kritikat nuk merren si sulm personal,perkundrazi i mirkuptojme:)
Iken ato dite qe e merrnim si sulm nje kritike.
Uroj qe cdo muaj te lexojme krijime te tilla:emoji_hugging::emoji_hugging::emoji_hand_splayed:
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
nfakt kjo puna e historive te dashurise normal qe deri diku te lodhin. lol
dhe une u bashkangjitem parafolesve, por puna eshte qe shkrimtaret e FV nuk ja kane idene ca do shkruaj tjetri qe ti ndajne temat :p

nejse po germove dhe gjen jo histori dashurie, . aty... nder rreshta :D.. ktu te ky muaj flas

nqs si keni gjetur do te thote skeni lexuar me vemendje :D
 

ZHIGO

wish me well...
Po qe je njish ti @Soulmind e din? :p

Je bo sh e veshtir per ti kuptu shkrimet, sado qe u mundova kete rradhe te kuptoj kush ka shkruar, prap snuk.

Ndoshta ngaqe isha me pushime dhe nk isha aq ne form lol
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Pershendetje, padashje kam lene opsionin e votimit me shume se 1here....

Ju lutem vetem nje krijim duhet te votoni. :(

Gabim imi

@Vajza per ke duhet te ta quaj voten, pasi me duhet te te fshi te tjerat!
 
 • Haha
Reactions: N0

kitrra 123

plak gjufurrak
Ne keto kohe te pakohe per mua kthehem te tema, te aorta, qe mba gjalle e lidhe kembesh kete komunitet virtual. E mira e se mires eshte se kjo teme po rritet, dita dites, duke u bere me e bukur.

1. E bukur ne te shkruar por nuk e votoj. Dikush qe eshte rrezuar e qan aty. Ec ngre bythen e lufto per jeten.

2. Hmmmm. Nje tragjedikomedi e tere neve si popull qe nuk dua as ta analizoje me shume. E thurur bukur dhe me terheq ta votoje por nuk dua te votoje dicka qe ne me doren tone i kemi mbjelle vetes.
3. Nje dashuri e paster si kristali se ciles varka e shpreses i eshte thyer diku ne dallgen e pare te jetes. Nuk du me votu dicka qe eshte dorezuar menjehere.
4. Ato momentet kur je vetem. Hap zemren e shkon hape ate dericken e raftit te dashurise. Shkund pak pluhurat dhe te del aty perpara pengu i jetes.
5. E nisur bukur por pastaj duket se ka hjequr dore per ta shtjellu me shume.
6. Me pelqen. Nje realitet qe te gjithe e jetojme:"Qetësisht ecin ditet e kësaj fillim vjeshte ashtu siç eci une ne kete muaj, e vetme, e heshtur dhe njëkohësisht si një shi i rrëmbyeshëm, si nje stuhi në.qiell të hapur."

7. Eh sikur ta vazhdonte ta shtjellonte dhe pak sikur ne ato 6 vargjet e para.
8. dhe 9. Bukur te shkruara por disi nje renje qe pret ti zgjat doren dikush per tu ngritur. Ne jete doren s'ta zgjat kush. Duhesh te ngrihesh vet.

Ju lumte te gjitheve. Ndjehem keq qe koha sme ka premtu qe kete muaj te jem ne mesin tuaj. Jo per te bere namin por thjeshte per te hudhe fjalet dhe mendimet tona ne kete hapesire te bukur.
 

MrCool

Lost
Krijimet e ketij muaji jane me te bukura se ato te Gushtit. Kete radhe e pata te veshtire te zgjedh per ke te votoj, mu desh ti lexoj disa here per ti shoshitur dy-tre shkrime, nga te cilet vendosa te votoj per krijimin numer tre.

Mu duk nje shkrim pak me ndryshe nga te tjeret, me fjale te radhitura bukur, shenja te pikesimit te vendosura ne vendin e duhur dhe gati gati pa asnje gabim drejteshkrimor.
 

Didi

C'est la vie.
per krijimin numer tre.

Mu duk nje shkrim pak me ndryshe nga te tjeret, me fjale te radhitura bukur, shenja te pikesimit te vendosura ne vendin e duhur dhe gati gati pa asnje gabim drejteshkrimor.
Me bere ta rilexoja, vetem per ate “gati gati pa asnje gabim drejtshkrimor”. Thash ca ka bere vaki, por qe gjeta ca gabime, gjeta. Gjynah, gjithsesi mendoj jane bere nga shpejtesia.
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Me bere ta rilexoja, vetem per ate “gati gati pa asnje gabim drejtshkrimor”. Thash ca ka bere vaki, por qe gjeta ca gabime, gjeta. Gjynah, gjithsesi mendoj jane bere nga shpejtesia.
Se mos voton eee
Merru me gabimet drejtshkrimore lol
 
Top