Krijimet e muajit Shkurt 2020

Krijimet e muajit Shkurt 2020


  • Totali i votuesve
    37
  • Poll closed .

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
kush nuk ka votuar ende? kush nuk ka komentuar ende?
urgjent se do bej ban te kjo teme me vone !
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Vota ime shkon per krijimin nr 5,me titull:E mban mend?!
Si,qysh,pse?!
Analistet mund te vijojne me analiza te detajuara.Tregimi i thjesht dhe i bukur,me terhoqi drejt asaj ndjenje per pak min.
Urime te gjitheve!
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
4. Pesha e mallit
Interesant lloji i vargut qe eshte perdorur.
Eshte dore qe e njeh letersine me sa shoh.
Bukur.
Te keshilloj ti vesh pak pomadë atij mishit qe u vra ke parvazi. lol
Mund edhe te titullohej: "gjysmake" :p
5. “E mban mend?!”
Letersi perverse, e ndyre, ama shume kekthi lol
Dora e kamuflazhit kjo.
E "veshur", e "zhveshur", pastaj e veshur prape! Ndaje mendjen lol
Bukur, ky eshte nga ato krijime qe ne ditet me shi dhe bubullima, me perden mbyllur te ben te "fluturosh larg"!
Mund te titullohej edhe "Çdo here si hera e pare" :p
6. Dimer serish
Kujtime te embla.
Gabime ne pikësim shume, aq sa shume fjali keqkuptohen.
Ai Iken, vjen, pastaj iken prape me ca metafora dhe figura letrare jo shume te qelluara.
Edhe lumturi e jotja edhe paqja e atij?! lol
Mund te titullohej edhe: "Pseeeee moj gjyshe, pseeee"?! :p7. Momente në kohë
Kemi nje dore te re ne forum? Hemm!
Bukur, me pelqen.
Kjo eshte nga ato krijime qe lexohen para oxhakut me nje gote vere ne dore.
Pak me hile sepse ke perzier ne nje krijim nje qe iken e nje qe vjen ose eshte. lol
Mund te titullohej edhe: "Ike ti?! Me plasi, kam tjetrin/en"! :p
8. Sikurse dje

Bukur shume edhe kjo.
Rebel/e, mos-kokëçares/e, ama nje peng eshte perderisa i shkruan.
Ishalla personazhi ne krijim se gjen veten tek ajo thenia: "Kot çirresh e bertet qe te kam harruar, do me kesh harruar kur te mos me permendesh me verdalle"!
Mund te titullohej edhe: "Qepe tani"! :p9. Se dashuria...
Ah sa bukur, diçka kushtuar "dashurise se perdale".
Nje sinonim shume i bukur mes figures se femres/mashkullit dhe tradhetise.
Fjale te zgjedhura me kujdes.
Me pelqen.
Mund te titullohej edhe: "Dashni lekure" :p10. Valsi i jetes..
Diçka te bukur e ka pasur ne mendje por me shume gabime ne te shprehur qe i heqin lezetin.
Ai krahasimi me bleten pak i pavend.
Ndrydhje truri dhe shume zhgenjim gjithsesi.
Mund te titullohej edhe: "Zhgenjimi" :pSuksese te gjitheve dhe mos harroni, kto jane mendimet e mia pa dashur te ofendoj askend dhe penen e tij.
Mes 1, 5 dhe 7 Une do votoj 1.
Shkruani dhe vetem shkruani, fundja pa pune jemi. lol
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Rri mos provoko he tu befsha kolege se qenkan urtu. lol
nfakt goxha bukur ke fol.
kritika negative spashe gjekundi ne kete raund te dyte lol
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Thua se duhen bërë ë?


Tani i do mi? Si ai, dua nuse sonte dhe e dua si të tënden? 🤣
Jo mi ko sdu nuse ,du analiza
Ce du nusen ihere, nuse jam vete e plot takëme lol
 

Didi

C'est la vie.
...vazhdojm me pjesen e dyte.

5. Me pelqyen disa pjese, jo te gjitha besoj se disa ishin te panevojshme. Ama ato pak pjese qe me pelqyen te percjellin disa emocione tek tuk. Jo keq

6. Sinqerisht nuk me pelqeu, nuk eshte keq ajo cka dashur te tregonte autori por per mua nuk ja ka arritur mire qellimit. Lemsh sikur eshte shkruar me nxitim.

8. Jo keq hapja dhe mbyllja. Nuk me pelqyen ato fjalit e mezit, me mire te ishte zgjatur sesa ato fjalit aq te gjata. Ja ka prishur bukurine.

9. E shkruar mire, cdo strof disi lidhet me njera-tjetren. Jo keq edhe pse ate wow kur e lexova sma dha.

10. Mund te ishte shkruar me mire, sme percolli ndonje gje por keto shenjat e piksimit si kuptova, pse vend e pa vend?!


Suksese! ( :
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Me t'i mbushe kutit me vota meq i zura vet.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Pershendetje te gjithe
Ne pamundesi sot per te bere nje shpallje te denje , po ju komunikoj fituesin dhe krijuesit :)

Per kete muaj te dashurise fituesi eshte ajo
@Moonlight me "e mban mend"?!

Vazhdojme me pjesemarrsit

Pergjysem - @LeVoyageur

Buzeqeshje - @Vajza

Kujtimet - @MaYaDa

Pesha e mallit - @Soulmind

Dimer serish - @Ivy

Momente ne kohe - @Desa

Sikurse dje - @senseo

Se dashuri... - @kitrra 123

Valsi i jetes - @ArfenillaFaleminderit dhe ju uroj vetem te mira!
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Faleminderit dhe cdo votuesi e kritikuesi...jeni me te miret
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
Urime Kolege, ti bej telefon Kulit ku e kemi dreken? lol
 
Top