Krijimet e muajit Prill 2020

Krijimet e muajit Prill 2020


  • Totali i votuesve
    28
  • Poll closed .

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
se di nga e ke lexuar , por une di te them qe krijuesit jane 1 per cdo krijim.
Me kaq aludime sa po hidhen , sdi cpo thuhet :)
Preferoj mos lexoj me shume se kam lexuar se behem arrogante pastaj lol
Moj se ate arrogancen e kam me Frankun e disa te tjere po nejse.

Tani ate komentin qe u dha u tha pikerisht keshtu " edhe shkrimi II' eshte i imi ndaj ka titullin 2.
Qe komentet fshihen dhe nese behen per mua pak rendesi ka,une pyeta se me ngjau cudi.
 

Desa

Felix - Culpa
@Moonlight ti i jep shpirt këtij forumi me pikërisht këtë konkurs. Këtu së paku shpalosim veten në mënyrë artistike dhe jo vetëm me krijimet por edhe me vlerësimet e kritikat e anëtarëve tjerë. Nëse për këtë duhet të kërkosh falje, nuk je e falur nga unë. 😘


Vlerësimet dhe vota ime.
Keni shpirt të bukur që ndani me ne dhe aftësi artistike t´i shpreheni në vargje.
Suksese të gjithëve.

1. Ishte koha e mollekuqeve
Me duart ju zbardhen nxori jashte mollekuqen

Nuk e votova
Ngjan në përkthim google translate.2. Dhimbja qe lekuren djeg
Por ti zgjodhe te venitesh ne muzgun e nje mbremje dhe shkove pa kthyer me koken pas…

Nuk e votova
Iku pasi nuk i deshi medaljet që do merte si shpërblim.3. Vetvetja
Na ben te jetojme te lumtur.
Me dashuri,vetja jote.

Nuk e votova
Lumturi me veten pas aq lutjesh e përgjërimesh?4. Plaku
Je njeri i moshuar - jeto ... jeto me mua.

Nuk e votova
Të jep përshtypje e atyre që shijojnë më shumë pasurinë pas se sa dashurinë para.5. Veç nje kujtim
Dikur desha dike dhe do ta dua ,keshtu do pergjigjem nese do me pyesin : "Ke dashuruar ndonjehere"?
E di qe kete ndienje do e vjedh koha,largesia do e mbaj ne gjirin e saj...ndaj thjesht me duhet te pres,do pres edhe pak.

Nuk e votova
Bien ndesh vargu i parë dhe i fundit, ç´far do të presë edhe pak?7. Sigun,
Je thjeshte ti...perendesha Sigun.

Nuk e votova. Sigyn, perceptohet si fitore dhe mike dhe si fitimtare.
Nuk e ndjeva në shkrim për cilën bëhej fjalë.8. Qytet i heshtur!
Zgjohu qytet,zgjohu njerëzí me ka marre malli tju shoh te “gjalle” !

Vota ime shkoi te ky shkrim. Nuk gjeta varg për ta përjashtuar.


9.II
Dielli, papritur,
rrezaton e na buzëqesh.

Nuk e votova.
Buzëqeshja e diellit nuk e ngroh atë që ftohi shiu.


[/QUOTE]
 
Redaktimi i fundit:

Didi

C'est la vie.
@Vvetoni
Desha të them vetëm diçka. Unë kur komentoj këtu, NUK komentoj si pjestare e stafit. POR, si antare duke komentuar shkrimet sipas standarteve të mia.


Dua të them edhe këtë: personalisht di rregullat e Fotomanisë (asnjë foto sduhet të jet e postuar në Fv, si dhe duke e kërkuar normal është mirë mos të dali diku. Sepse fundja të gjithë janë me nofka dhe ruajn privatësinë).

Ndërsa për letërsinë, ti gjete diçka (çoji linket e nise shkoji deri në fund, unë do e bëja). Nqs drejtuesja të thotë që për të rëndësi ka të mos jet postuar (vetëm) në forum. Respektoje pra, ende spo e kuptoj arsyen e diskutimit...Dmth ku është qëllimi?
 
  • Më pëlqen
Reactions: WxP

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Kete kerkova qe ne fillim ,por ishte si loje demaskimi kjo pune ...nejse
Rendesi ka qe mos shkelim realitetin e askujt ....sepse per nje krijim po nxjerrim njerezit qe sigurisht kane zgjedhur anonimatin ,..
Atehere, shpirti dhe inspirimi per te shkruar ketyre qe dergojne shkrime tek konkursi gjithmone nuk ju mungon keshtu qe le te vazhdojne te krijojne krijime te reja dhe ato qe jane publikuar diku tjeter le te qendrojne atje ku jane publikuar, sepse zgjidhje tjeter nuk ka.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Atehere, shpirti dhe inspirimi per te shkruar ketyre qe dergojne shkrime tek konkursi gjithmone nuk ju mungon keshtu qe le te vazhdojne te krijojne krijime te reja dhe ato qe jane publikuar diku tjeter le te qendrojne atje ku jane publikuar, sepse zgjidhje tjeter nuk ka.
nuk ndodh gjithnje keshtu , nejse
 

Vvetoni

Larguar
@Vvetoni
Desha të them vetëm diçka. Unë kur komentoj këtu, NUK komentoj si pjestare e stafit. POR, si antare duke komentuar shkrimet sipas standarteve të mia.


Dua të them edhe këtë: personalisht di rregullat e Fotomanisë (asnjë foto sduhet të jet e postuar në Fv, si dhe duke e kërkuar normal është mirë mos të dali diku. Sepse fundja të gjithë janë me nofka dhe ruajn privatësinë).

Ndërsa për letërsinë, ti gjete diçka (çoji linket e nise shkoji deri në fund, unë do e bëja). Nqs drejtuesja të thotë që për të rëndësi ka të mos jet postuar (vetëm) në Fv. Respektoje pra, ende spo e kuptoj arsyen e diskutimit...Dmth ku është qëllimi?
Më duket mua apo nuk me ke lexuar? Duhet të lexosh të gjithën për të i dhënë lidhje logjike asaj që thuhet. Unë për letërsinë shkrova në këtë temë, për asgjë më shumë se kaq. Nuk fola në emra të përveçëm, fola për shkrimet. Lexoje me vëmendje çdo gjë që thuhet. Ajo që ju anëtarët e stafit po bëni është: po shkruani për mua, e jo për shkrimet, e për postimet e mia. Çfarë ka rëndësi qëllimi? Nuk ka qëllim.
Tash, rregullat e kësaj teme kanë qenë çdo herë. Duhet të jetë shkrim i pa publikuar më parë. Kam sjell një shkrim, kam sjell dhe të dytin, po flas dhe për një të tretë. A nuk kam të drejtë?
 

Senseo

Audacity.
Temen akoma ju e lage de lagu WoW. Shpejgimet u dhane kush ku dhe pse. Pse mereni me germa kot me kot.
 

Vvetoni

Larguar
Temen akoma ju e lage de lagu WoW. Shpejgimet u dhane kush ku dhe pse. Pse mereni me germa kot me kot.
Sepse në një forum, shkruhet me shkronja, ato formojnë fjalë, fjalët formojnë fjali. E rëndësishme është që këto të respektojnë të tjerët.
 

WxP

Hidrauliku
O Senseo ca tboj une se ste mbushet mendja ty. Une them si pjes e stafit Vvetoni ka te drejte...

Po.si user i thjesht dhe antar i devollshem sma lejon nddrgjegja te pranoj gjera jan te pa pranueshme ne logjiken time.

Se treti kur gaboj, i jap vetes shprese duke lujt ke tema qe hapi ridi qe kerkon moderator.
 

Senseo

Audacity.
O Senseo ca tboj une se ste mbushet mendja ty. Une them si pjes e stafit Vvetoni ka te drejte...

Po.si user i thjesht dhe antar i devollshem sma lejon nddrgjegja te pranoj gjera jan te pa pranueshme ne logjiken time.

Se treti kur gaboj, i jap vetes shprese duke lujt ke tema qe hapi ridi qe kerkon moderator.
Me rente pika mua qe te vene ne dyshim menyren stafore ty :p
 

WxP

Hidrauliku
Larg qoft se nje pik kemi e.sdim.kunt tja.hudhim haha
 

Vvetoni

Larguar
O Senseo ca tboj une se ste mbushet mendja ty. Une them si pjes e stafit Vvetoni ka te drejte...

Po.si user i thjesht dhe antar i devollshem sma lejon nddrgjegja te pranoj gjera jan te pa pranueshme ne logjiken time.

Se treti kur gaboj, i jap vetes shprese duke lujt le tema qe hapi ridi qe kerkon moderator.
Mendoj se ke ngatërruar hapat, duhet të i rivendosesh ato me qellim që të mos e kesh keq. Këtu ka staf që sillen si anëtar, e anëtar që sillen si staf. Mendoj se ty të takon të jesh të dyja, edhe anëtar edhe staf, por jo ndaras, të dyjat përnjëherë.
 
  • Më pëlqen
Reactions: WxP

WxP

Hidrauliku
Une e dhash pergjigjen si mtakon edhe si staf edhe si antar. Si ste mbushet mendja ty dhe ke ideologjin tende ashtu jan te gjithe... Besoj me shum se kaq nuk boj dot. E kom dhe shpin ne kat te pare me u hull na ballkoni 😥
 

Didi

C'est la vie.
Më duket mua apo nuk me ke lexuar? Duhet të lexosh të gjithën për të i dhënë lidhje logjike asaj që thuhet. Unë për letërsinë shkrova në këtë temë, për asgjë më shumë se kaq. Nuk fola në emra të përveçëm, fola për shkrimet. Lexoje me vëmendje çdo gjë që thuhet. Ajo që ju anëtarët e stafit po bëni është: po shkruani për mua, e jo për shkrimet, e për postimet e mia. Çfarë ka rëndësi qëllimi? Nuk ka qëllim.
Tash, rregullat e kësaj teme kanë qenë çdo herë. Duhet të jetë shkrim i pa publikuar më parë. Kam sjell një shkrim, kam sjell dhe të dytin, po flas dhe për një të tretë. A nuk kam të drejtë?

Kjo që kam nënvizuar, më duke smë ke lexuar, unë këtu nuk shkruaj si staf.

Unë të lexova, nuk mbaj anën e asnjërit, ajo që po them unë është: përfundoje çka nise.

Besoj asnjërit nuk i ndalohet mendimi ama nqs do diskutojm duhen provat, apo jo?
 

Vvetoni

Larguar
Me verte habitem me disa kerkojn te jen aq strikt a thu se bohet fjal per shkrimtar profesionist e qe po kerkojn tjen pjes e cmimit nobel.
Jam dakort qe nuk duhet te jen te vjedhura po ktu ka edhe shkrimtar poetik qe kan krijuar libra te tyre e kjo sdo te thote se sduhet te sjellin poezite e tyre.
Jasht konteksit te poezis po si art poetik do ta quaja coptimin e disa poezive me autor te ndryshem dhe ndertimin si pazell te nje poezie, e kjo nuk lejohet ? Turp kush ju lexon, kjo tregon se si doni te shkelni nje e te ngreni veten ne pjedesta pa e pas iden se ku po shkoni.

Me vjen keq per moonlight qe eshte e detyruar dashje pa dashje te dali nga vetja me te drejte se ben nje pun kolosale dhe si shperblim merr shuplaka nga antar qe kan vite dhe i din problematikat qe kemi hasur dhe kan hasur ne keto konkurse. Nuk kerkoj mos te kete kritika biles duhet ti mirpresim kur te jen me vend e logjike. Po logjika tejkalon konceptin pse jemi ktu e po ashtu ngrejm valixhet duke mos pranuar gabimet e largoheni
... Sbesoj se jemi ke kopshi 1 qeshori.

Perzemersisht falenderoj Moon per punen qe ben e durimin qe ka, Po ashtu dua te falenderoj cdo antar qe sjell e merr pjese ne konkurse.
E po, paske vendosur të behesh edhe ti pjesë e kopshtit 1 qershori. Ideja për të përdorur ironi e sarkazëm nga ana jote, kur njëherë ke dhënë këtë mendim nuk është se shkon. Për më tepër, je aq keq me humorin, ke nevojë emergjente për të u përmirësuar.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Une e dhash pergjigjen si mtakon edhe si staf edhe si antar. Si ste mbushet mendja ty dhe ke ideologjin tende ashtu jan te gjithe... Besoj me shum se kaq nuk boj dot. E kom dhe shpin ne kat te pare me u hull na ballkoni 😥
jo jo se na ngelet libri pa mbaruar....mos aman te kam rixha
 

WxP

Hidrauliku
E po, paske vendosur të behesh edhe ti pjesë e kopshtit 1 qershori. Ideja për të përdorur ironi e sarkazëm nga ana jote, kur njëherë ke dhënë këtë mendim nuk është se shkon. Për më tepër, je aq keq me humorin, ke nevojë emergjente për të u përmirësuar.
Une e mbarova, 28 vjet me pare ke 1 qeshori ne Durres se aty e kam bo kopshin vllajo... ti vazhdo ke te drejten tende.

Une po te isha gabim diku o do kerkoja falje o nuk do flisja fare... per ndryshme do u boja pjes e sarkazmave !
 
Top