Krijimet e Muajit Prill 2017

Krijimet e Muajit Prill 2017


  • Totali i votuesve
    16
  • Poll closed .

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Sme pelqen fakti qe futen 20 veta (antare) lexojne dhe vetem 10 votojne.
Nuk eshte detyrim komenti apo kritika....por nje vote askujt si kushton gje!
Tjetra qe sme pelqen eshte se jane vetem 6 krijime dhe ata qe krijojne e bejne pikerisht per te sjelle dicka ndryshe nga temat copy/paste dhe perfundimi eshte totalisht demotivues .
Une si krijuese kam nevoje te ndihem e motivuar te shkruaj serisht , jo nga votat por kur shoh pjesmarrjen e antareve .
Ne te kundert me krijohet ideja se shkrimet e mia jane te pavlefshme per aq kohe sa nuk lexohen.
Nuk kam asgje kundra askujt te kuptohemi...por edhe ne staf e kam bere nje propozim te tille ku te pakten ne stafi te ishim me prezent ne konkurset e photove dhe krijimeve.
Gjithsesi mendimi im eshte dhe nuk do te thote se vlene 100%

Me duket mua apo po flet me sh superlativa per veten?
Shkrimi im...se vleresojne... nejse

Mendimi im personal e kam thene dhe here te tjera..ka pasur pjese qe shkruaja me gjithe shpirt e nganjehere te tjere i dukej e lodhshme
Dhe ka pasur raste qe jo.

Di te them qe ka anetar qe shkruajne me mire se mua...me mire se ty
E me mire se ne te dyja bashke.

Sme duket e drejte qe edhe pse forum ama dikush duhet te marre parasysh pozicionin qe ka
E ti si admine te thuash konkursi deshtoi , une nuk shkruaj me, ju sme vleresoni etj sme duket e drejte.

Mund edhe te mos kesh shkruar fare kete muaj, por mua prap me ben pershtypje kjo thirrje qe ben. Nejse ti e di me mire se une.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Pervec kesaj mu kujtua dhe hapa votat.
Me fal i ke pare votat? Jo vetem qe shumica jane nga stafi por jane pikerisht ajo shumice qe eshte edhe aktive.

Une prap e them sdo rrime vetem te kjo teme.
Sikur Fotomania..voto nje here aq eshte , sdo i fryejme me.
 

jana80

Super Moderator
Themelues
te ndash nje pjesez te krijimtarise me te tjeret e per me shume pa u autentikuar ne autor por vetem me nickun qe mbartim ketu eshte pervecse kenaqesi per ne qe shkruajme edhe bujari pasi po dhurohet ajo copez shkronjash fv..
me vjen keq te lexoj keto debate jo per dicka personale pasi sbesoj te jete por per ate syrin kritik ultimatum..
mua personalisht me pelqen si teme dhe ndjej kenaqesi kur lexoj krijimet e secilit ne anteprima .
asgje nuk eshte me detyrim e aq me pak "dhune"..
eshte nje cep i fv ku disa marrin guximin te marrin pjes si krijues me copeza shpirti e me emocione disa ndjejne te komentojne e disa kan vullnetin ti lexojne e ti votojne..
por per ato qe kan keto karakteristika une mendoj se eshte nje nder temat me te bukura ne fv.. me te mirfillta.. me origjinalet dhe nese duam te gjith te jet sic duam sbesoj qe do permiresohet me largimet apo mospostimet.. e nese une mund te permiresoj ne permiresim jeni te mirepritur dhe te lutur te me jeni ndihme ..
 

Monique

With or Without u
Me duket mua apo po flet me sh superlativa per veten?
Shkrimi im...se vleresojne... nejse

Mendimi im personal e kam thene dhe here te tjera..ka pasur pjese qe shkruaja me gjithe shpirt e nganjehere te tjere i dukej e lodhshme
Dhe ka pasur raste qe jo.

Di te them qe ka anetar qe shkruajne me mire se mua...me mire se ty
E me mire se ne te dyja bashke.

Sme duket e drejte qe edhe pse forum ama dikush duhet te marre parasysh pozicionin qe ka
E ti si admine te thuash konkursi deshtoi , une nuk shkruaj me, ju sme vleresoni etj sme duket e drejte.

Mund edhe te mos kesh shkruar fare kete muaj, por mua prap me ben pershtypje kjo thirrje qe ben. Nejse ti e di me mire se une.

Flas ne vete te pare jo pa qellim...por qellimi nuk eshte ai qe ke nenvizuar ti.
Dihet qe jemi te shumte qe shkruajme por une smund te flas ne emer te te gjithve pasi asnjehere sdo piqemi ne nje mendje.
Nuk flas me superlativa per veten pasi nuk e konsideroj veten aspak te lemit pervec pasionit qe kam .
Ti me njeh shume mire dhe bile di qe jam shume e pasigurt ne kete fushe ...jo rralle shkrimet e mia i kam ndare me ty apo e te tjere paraprakisht.
Si admine kam per detyre mbarevajtjen (te pakten kshu e kam kuptuar) por jo te them apo bej ato cka me nxjerrin jashte natyres sime.
Nuk po them se kjo teme ka deshtuar per aq kohe sa ka shkrime....thjesht kur shoh kete lloj indiferentizmi nga antaret me ben te mendoj se nuk ja vlen te shkruash me....
Kjo sic e kam theksuar duhet te ishte tema me e klikuar duke qene se ka autencitet ....mendim im ky
Gjithsesi nick....mendimi im nuk eshte imponim per askend.
Merre si nje shprehje e brendshme teksa shoh kaq shume pasivitet....
:)
 

Behgjeti

Anëtar i Respektuar
Edhe mua s'më pëlqen që ka pak vëmendje dhe pjesëmarrje për këtë temë, por kështu janë anëtarët.
Ky nuk është një forum i posaçëm vetëm për art, ku gjindja e grumbulluar të jenë të dhënë pas artit. FV është një forum i përgjithshëm dhe në këto lloj forumesh, anëtarët janë më tepër të interesuar për tema politike e fetare, ku të grinden e të shahen. Tema të tilla i ngacmojnë.
Gjithashtu forumi nuk ka shumë anëtarë aktivë, kështu që nuk ka pse të pritet dhe një numër i madh votash e komentesh tek kjo temë.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Flas ne vete te pare jo pa qellim...por qellimi nuk eshte ai qe ke nenvizuar ti.
Dihet qe jemi te shumte qe shkruajme por une smund te flas ne emer te te gjithve pasi asnjehere sdo piqemi ne nje mendje.
Nuk flas me superlativa per veten pasi nuk e konsideroj veten aspak te lemit pervec pasionit qe kam .
Ti me njeh shume mire dhe bile di qe jam shume e pasigurt ne kete fushe ...jo rralle shkrimet e mia i kam ndare me ty apo e te tjere paraprakisht.
Si admine kam per detyre mbarevajtjen (te pakten kshu e kam kuptuar) por jo te them apo bej ato cka me nxjerrin jashte natyres sime.
Nuk po them se kjo teme ka deshtuar per aq kohe sa ka shkrime....thjesht kur shoh kete lloj indiferentizmi nga antaret me ben te mendoj se nuk ja vlen te shkruash me....
Kjo sic e kam theksuar duhet te ishte tema me e klikuar duke qene se ka autencitet ....mendim im ky
Gjithsesi nick....mendimi im nuk eshte imponim per askend.
Merre si nje shprehje e brendshme teksa shoh kaq shume pasivitet....
:)

E mire mire.
 

Didi

C'est la vie.
Mon se prisja nga ti tere kete polemik te kot, duke ditur si ka funksionuar e si ka qene deri me sot.
Gjithsesi, ketu eshte nje problem, hall te komentosh e hall jo. Personalisht nuk komentoj e as votoj
me se çdo here do kishte dicka qe nuk shkonte, ahu haa. Sfutet njeriu te lodhet ketu po te kaloj kohen
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Se pari kerkoje falje qe po e perdore kete teme, kaq te bukur, per te shkruar kete gje kaq te trishtuar ngase te njejten gje do kisha mundur ta shkruaj edhe te fotomania / dhe tek secila teme tjeter. Megjithate konsideroje qe ja vlene t'i them nja 2,3,4 a 5 fjale mbi kete fenomen nese po diskutojme per fenomenin, ne te kunderten nuk ja vlen.

Nese flasim per refuzimin estetik, fundja, te refuzosh do te thote te mos pranosh ate qe te imponohet dhe kjo ndodhe zakonisht tek njerezit qe kane arome njeriu. Ceshtja eshte te refuzosh / te rezistosh apo JO ngase nese ne refuzojme do te lirohemi nga shtypja e nese ne nuk refuzojme thjeshte do te thyejme qafen dhe behemi skllever.

Pra eshte nje gje shume e thjeshte PO dhe JO me dimensione kaq te kunderta: drite / thyerje qafe.

Ne fatkeqesisht thyerjeqafen e kemi perditshmeri dhe ngarendja yne per te mos refuzuar mua me ka dhene mundesine te kuptoje se sa eshte ne gjendje njeriu te thyej qafen e tij dhe deri ku iken ne thyerje qafe. Rezultatet ne kete forum, ne garat e thyerje qafes, kane qen te tmerrshme dhe akoma vazhdojne saq shpesh kam pyetur veten: Sa e thelle eshte humnera dhe ku eshte kufiri i trashjes se llumit?

Refuzimi ka te beje me refuzimin e cdo ditshem, me refuzimin stoik, me refuzimin dinjitoz, me refuzimin e se keqes dhe nuk eshte e rendesishme nese t'i per momentin je duke humbur dicka sa eshte e rendesishme qe t'i mbjell, vazhdimisht, te tjetri bimen e refuzimit te se keqes qe gjithsesi nje dite ka per te fituar sepse gjithmon e mira ka fituar mbi te keqen.

Andaj, nese kemi vendosur t'i themi PO refuzimit estetik them se jemi ne rrugen e duhur, dhe une do isha i lumtur sikur te isha edhe i fundit ne kete rruge, por nese jemi ngopur nga JO refuzimi dhe kjo eshte vetem nje vjellje sa per tu shprazuar them te drejten mua veq sa me shton dyshimin e thellesise se humneres apo kufirit te trashjes se llumit.

Une pergezoje, perseri Legallyn dhe Jana80, dhe i lutem qe te vazhdojne. Refuzimi estetik ne kete shoqeri nje dite ka per te ngadhnjyer. Me ne apo pa ne.

:kohe:

 
Redaktimi i fundit:

jana80

Super Moderator
Themelues
Se pari kerkoje falje qe po e perdore kete teme, kaq te bukur, per te shkruar kete gje kaq te trishtuar ngase te njejten gje do kisha mundur ta shkruaj edhe te fotomania / dhe tek secila teme tjeter. Megjithate konsideroje qe ja vlene t'i them nja 2,3,4 a 5 fjale mbi kete fenomen nese po diskutojme per fenomenin, ne te kunderten nuk ja vlen.

Nese flasim per refuzimin estetik, fundja, te refuzosh do te thote te mos pranosh ate qe te imponohet dhe kjo ndodhe zakonisht tek njerezit qe kane arome njeriu. Ceshtja eshte te refuzosh / te rezistosh apo JO ngase nese ne refuzojme do te lirohemi nga shtypja e nese ne nuk refuzojme thjeshte do te thyejme qafen dhe behemi skllever.

Pra eshte nje gje shume e thjeshte PO dhe JO me dimensione kaq te kunderta: drite / thyerje qafe.

Ne fatkeqesisht thyerjeqafen e kemi perditshmeri dhe ngarendja yne per te mos refuzuar mua me ka dhene mundesine te kuptoje se sa eshte ne gjendje njeriu te thyej qafen e tij dhe deri ku iken ne thyerje qafe. Rezultatet ne kete forum, ne garat e thyerje qafes, kane qen te tmerrshme dhe akoma vazhdojne saq shpesh kam pyetur veten: Sa e thelle eshte humnera dhe ku eshte kufiri i trashjes se llumit?

Refuzimi ka te beje me refuzimin e cdo ditshem, me refuzimin stoik, me refuzimin dinjitoz, me refuzimin e se keqes dhe nuk eshte e rendesishme nese t'i per momentin je duke humbur dicka sa eshte e rendesishme qe t'i mbjell, vazhdimisht, te tjetri bimen e refuzimit te se keqes qe gjithsesi nje dite ka per te fituar sepse gjithmon e mira ka fituar mbi te keqen.

Andaj, nese kemi vendosur t'i themi PO refuzimit estetik them se jemi ne rrugen e duhur, dhe une do isha i lumtur sikur te isha edhe i fundit ne kete rruge, por nese jemi ngopur nga JO refuzimi dhe kjo eshte vetem nje vjellje sa per tu shprazuar them te drejten mua veq sa me shton dyshimin e thellesise se humneres apo kufirit te trashjes se llumit.

Une pergezoje, perseri Legallyn dhe Jana80, dhe i lutem qe te vazhdojne. Refuzimi estetik ne kete shoqeri nje dite ka per te ngadhnjyer. Me ne apo pa ne.

:kohe:


kitrra te falenderoj per falenderimin dhe te siguroj qe deri sa te kemi krijime dhe deri sa adminet te jene pro kesaj teme apo te gjejne dike qe e pasqyron me bukur kete teme une do jeme... ama nese kan zgjidhje me te mire ,une jam e do jem gjithmone per me te miren e mundeshme ne cdo aspekt ..
 

Katia

Hmm kureshtar-e?
V.I.P
Me pelqyen shume ?
Padiskutim qe secili ishte i vecant ne menyren e tij.
Me ka "prekur" 2 me shume, dhe dua te votoj per te.
Suksese te gjitheve. ?
 

Vvetoni

Larguar
Mendoj se nga të gjitha shkrimet e mira, duhet të zgjedhim më të mirin. Sipas mendimit tim, këtë epitet këtë muaj e ka shkrimi me titullin "Ne të dy- Parfum Pranveror".
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Me pelqyen shume
Padiskutim qe secili ishte i vecant ne menyren e tij.
Me ka "prekur" 2 me shume, dhe dua te votoj per te.
Suksese te gjitheve.

Katia duhet te klikosh voto tek sondaazhi lart :)
Mirese je rikthyer
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Me pelqyen shume
Padiskutim qe secili ishte i vecant ne menyren e tij.
Me ka "prekur" 2 me shume, dhe dua te votoj per te.
Suksese te gjitheve.

ke harruar ta votosh :)
 

Katia

Hmm kureshtar-e?
V.I.P
Katia duhet te klikosh voto tek sondaazhi lart :)
Mirese je rikthyer

Bohh nuk votoj dot ?. Duke qene se jam nga tel, nuk me del fare asnje opsion qe te klikoj. Ose ose jam une fare dhe se gjej dot?...se di.
Me ndihmon te lutem Soul??
 

Behgjeti

Anëtar i Respektuar
Bohh nuk votoj dot . Duke qene se jam nga tel, nuk me del fare asnje opsion qe te klikoj. Ose ose jam une fare dhe se gjej dot...se di.
Me ndihmon te lutem Soul?
Nuk të del, se mund ta kesh forumin në "mobile version", dmth të përshtatur për telefon.
Nga telefoni, në këtë temë ku je, shko në fund fare poshtë dhe shtyp atë që thotë "full site" .
Atëherë do t'i shikosh edhe opsionet e votimit.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Bohh nuk votoj dot ?. Duke qene se jam nga tel, nuk me del fare asnje opsion qe te klikoj. Ose ose jam une fare dhe se gjej dot?...se di.
Me ndihmon te lutem Soul??

Zemer me kenaqesi por ky muaj u mbyll. Zere sikur votove.:( Gjthss pas votes tende shkrimi do shkonte me 5 vota. Ndersa fituesi kishte 7. Per kete muaj u shpall fituesi dhe ishte poezia e pare ?
 
Top