• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Krijimet e muajit Nentor 2019

Krijimet e muajit Nentor 2019


 • Totali i votuesve
  27
 • Poll closed .

Frank

Ashtu, kështu...
7. Neser!

Si pershkrimi i nje endrre duket.
E ke shkruar me vrap sikur @Moonlight po te rrinte mbi koke: "Shkrimin shpejt se te vrava" :p
Rititullim: "Si per pasneser"


8. Dy gisht Johny


Bukur, metaforat mbreselenese.
Me titullin sikur nuk shkon.
Rititullim: "Dehja e fundit"


9. E arnuar!

Dhimbje pa fund ne keto germa.
Por edhe pak diversion :p
Nese une do isha personi nga krahu tjeter e do lexoja keto rreshta do rimendoja :p
Rititullim: "Ne cep te humneres"


10. Vjeshte serisht


Pershkrim i bukur i vjeshtes.
Kjo pene mund te pershkruaje edhe femren si nje mrekulli me vete por nuk i pelqen :p
Rititullim: "Me mire vjeshten se ty"11. I embli mendim

Mbreslenes edhe pse erotik.
Duket si ato shkrimet qe i gjen neper mesazhet e fshehura te dashnoreve sekrete.
Ai varri ne fund pak i pa vend ne lidhje me pjesen tjeter.
Rititullim: "Jo i embli mendim"


Une do votoj 8.
Urime te gjitheve dhe me falni per mendimet e mia.
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
...vazhdojm:

8-ta: Titulli jo i duhur per mendimin tim, le te mendosh per nje permbajtje tjeter. Forma e thjesht me pelqen,
si edhe disa nga metaforat. Ndoshta ne vend te asaj "pela" mund te ishte zgjedhur dicka tjeter si edhe tek strofa
e trete, rreshti i dyte. Ne teresi jo keq.

7-ta: Mezi e mbarova, arrita ta shtyja leximin deri ne fund vetem nga permbajtja qe nuk ishte per tu hedhur posht.
Ama drejtshkrimi te le shume per te deshiruar si edhe shenjat e pikesimit cop cop.

6-ta: Me ben pershtypje forma, 6-3-6, rima nuk ka. Nuk e di kur eshte bere ndarja ndoshta ne fillim dhe me pas jane shtuar?!
Pa shume kujdesje me duket, nuk eshte se me ngjiti shume. Gjithsesi bravo per mundimin.
 
M

Morfina

Vota ime shkon per krijimin numer 6. Ndoshta sepse me pershtatet me shume me ndjesin e tanishme. Gjithsesi suksese te gjitha krijimeve :).
 

Desa

Temet nosce
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Danimarkë
Si fillim, të gjitha krijimet të bukura dhe ju përuroj të gjithëve :) Por një votë dhe ajo shkon për

1. Faji im me i madh

Në fillim krijova simpati. Duke rilexuar shkrimin lindi edhe empatia. E pashë një ripërjetim dhe apel rebelues të Dijes së Haki Stërmillit në "Sikur të isha djalë". Dihet, si interpretim modern.
Me fjalë të pakta e përuroj dhe ja kam lakminë krijueses për guximin e marë. (y)

Suksese të gjithëve. :)
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Si fillim, të gjitha krijimet të bukura dhe ju përuroj të gjithëve :) Por një votë dhe ajo shkon për

1. Faji im me i madh

Në fillim krijova simpati. Duke rilexuar shkrimin lindi edhe empatia. E pashë një ripërjetim dhe apel rebelues të Dijes së Haki Stërmillit në "Sikur të isha djalë". Dihet, si interpretim modern.
Me fjalë të pakta e përuroj dhe ja kam lakminë krijueses për guximin e marë. (y)

Suksese të gjithëve. :)
Interesant interpretimi si per nga tempulli i Apollonit ne Delf 😜
 

Desa

Temet nosce
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Danimarkë
8. Dy gisht Johny

Krijimtari e erotizmit të egër të përsosur. Po që ndjenjat nuk mungojnë. Të bart ashpër në atë moment dhe të lë pa frymë nga dashuria mes dy protagonistëve. :emoji_clap:
Vota ime do të shkonte këtu, sikur mos fitonin djenjat feministe kur votova.
 

Frank

Ashtu, kështu...
8. Dy gisht Johny

Krijimtari e erotizmit të egër të përsosur. Po që ndjenjat nuk mungojnë. Të bart ashpër në atë moment dhe të lë pa frymë nga dashuria mes dy protagonistëve. :emoji_clap:
Vota ime do të shkonte këtu, sikur mos fitonin djenjat feministe kur votova.
Oh, cfare koecidence :p
 
Top