• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Krijimet e muajit Nentor 2019

Krijimet e muajit Nentor 2019


 • Totali i votuesve
  27
 • Poll closed .

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
1shi, me ato pse nuk i hapa, pse e detyrova t’mi hapte, me beri ti bej pass.
3shi, shum keqardhje per veten...qeshu rini!
4a, ja na erdhi viti i ri sa jam e gezuar...la la la.

Jam midis 10ës dhe 11ës. Po votoj 10, se me terhoqi pershkrimi qe i eshte bere vjeshtes, piktoreske dhe fjalet e rradhitura bukur.

Hajt suksese ne jete...kshu suksese desha me then! 😛
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
1shi, me ato pse nuk i hapa, pse e detyrova t’mi hapte, me beri ti bej pass.
3shi, shum keqardhje per veten...qeshu rini!
4a, ja na erdhi viti i ri sa jam e gezuar...la la la.

Jam midis 10ës dhe 11ës. Po votoj 10, se me terhoqi pershkrimi qe i eshte bere vjeshtes, piktoreske dhe fjalet e rradhitura bukur.

Hajt suksese ne jete...kshu suksese desha me then! 😛
vota e fshehte duhet apo mund te tregojme ke votuam?
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Meqe fillova ti lexoja nga fundi shkrimet, po them disa fjale per keto 3 qe pash. Te tjerat ne ditet ne vazhdim.

9-ta: Tek tuk disa fjale jo keq, por vende vende nuk kane shume lidhje fjalit me njera-tjetren.
I mungon nje hapje dhe nje mbyllje e mire. Nuk me ngjiti.

10-ta: Do kishte patur me kuptim qe te ishte zgjedhur nje format tjeter, me fjalit te renditura pak me shkurter.
Permbajtja nuk eshte e keqe ama dy fjali shume te zgjatura, me disa fjale te panevojeshme dhe pa lidhje.
Ke adhuronte njehere, vjeshten apo ate personin ne mendje?!

11-ta: Hapje bombe, per te kapur vemendjen e lexuesit. Duke vazhduar me ulje ngritje, disa fjale te teperta.
Duket qe eshte shkruar kalimthi, keto pikat ne cdo fjali te lodhshme. Shume dobet mbyllja, fjalia e parafundit
do kishte qene nje mbyllje me e mire.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Po ju te tjeret ku ndodheni? Alooooooo

Mos me beni te bej apelin ...ktu te gjithe me vote e komente! Oj kta
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
He moj voto ti , ndoshta kemben mbar do te kesh :p
Une nuk votoj pa lexuar te gjitha shkrimet me vemendje.

Cdo shkrim meriton nje koment, pak nga pak derisa te mbarohen.

Po, flas per ata qe nuk kane lexuar asnje, te pakten te futen te lexojn ndonje se e meritojn krijuesit. :)
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Une nuk votoj pa lexuar te gjitha shkrimet me vemendje.

Cdo shkrim meriton nje koment, pak nga pak derisa te mbarohen.

Po, flas per ata qe nuk kane lexuar asnje, te pakten te futen te lexojn ndonje se e meritojn krijuesit. :)
Beje pra se ja vare shpirtin te gjithve lol

Dhe sdo sjell me kaq shume , se ju jeni dembela ....2-3 krijime ne muaj :p
 

Frank

Ashtu, kështu...
4. Fundvit!
Duket me shume si nje mendim diku me rime e diku pa rime, sesa nje "forme" letrare.
Megjithate eshte nje realitet i dhimbshem.
Dhe mbyllet me nje urim per ndjenjat por qe shtytjen e merr nga festat e fundvitit.
Rititullim: "A te them e une diçka"5. Ndoshta nje dite...

Bukur, paster, me ca gabime te vogla gramatikore por hajt mo :p
I shkruan harreses se vetedijshme dhe me terhoqi disi, por, se ka gjithmone nje por :p Shkrimi me titullin s'nuk shkojne.
Rititullim: "A e din se"


6. Ai çast

Duket qe vuan nga mungesa e nje momenti poshte pemes ne nje stol.
"Poshte pemes ne nje stol"-per kete moment kane shkruar shume poete te famshem, me pelqen subjekti.
Figura letrare me shumice por edhe shume zhgenjim ne disa rreshta.
Rititullim: "Hajde te lyejme stolin tone"


Kaq e per kete radhe, shifemi nga java tjeter me finalen dhe voten :p
 

Vajza

Staf në FV.AL
Vendndodhja
Struga
@Moonlight nuk e di nese i redakton nga ana gramatikore shkrimet por nuk e besoj ndaj mendoj se duhet te behet konkursin e radhes.
Po ne sjemi shkrimtar o dajko , ku ka aq shum kohe moni te korigjoje fjal per fjal , njs shkrimet jan shkruar me shum dashuri dhe emocione :p
 

Frank

Ashtu, kështu...
Po ne sjemi shkrimtar o dajko , ku ka aq shum moni te korigjoje fjal per fjal , njs shkrimet jan shkruar me shum dashuri dhe emocione :p
Nuk ka lidhje me estetiken letrare daje, gramatikisht do te thote nga ana drejtshkrimore se nuk mund ti themi psh: Bukes-gjelle. Shqip!
 
Top