• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Krijimet e muajit Nentor 2019

Krijimet e muajit Nentor 2019


  • Totali i votuesve
    27
  • Poll closed .

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
1shi, me ato pse nuk i hapa, pse e detyrova t’mi hapte, me beri ti bej pass.
3shi, shum keqardhje per veten...qeshu rini!
4a, ja na erdhi viti i ri sa jam e gezuar...la la la.

Jam midis 10ës dhe 11ës. Po votoj 10, se me terhoqi pershkrimi qe i eshte bere vjeshtes, piktoreske dhe fjalet e rradhitura bukur.

Hajt suksese ne jete...kshu suksese desha me then! 😛
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
1shi, me ato pse nuk i hapa, pse e detyrova t’mi hapte, me beri ti bej pass.
3shi, shum keqardhje per veten...qeshu rini!
4a, ja na erdhi viti i ri sa jam e gezuar...la la la.

Jam midis 10ës dhe 11ës. Po votoj 10, se me terhoqi pershkrimi qe i eshte bere vjeshtes, piktoreske dhe fjalet e rradhitura bukur.

Hajt suksese ne jete...kshu suksese desha me then! 😛
vota e fshehte duhet apo mund te tregojme ke votuam?
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Meqe fillova ti lexoja nga fundi shkrimet, po them disa fjale per keto 3 qe pash. Te tjerat ne ditet ne vazhdim.

9-ta: Tek tuk disa fjale jo keq, por vende vende nuk kane shume lidhje fjalit me njera-tjetren.
I mungon nje hapje dhe nje mbyllje e mire. Nuk me ngjiti.

10-ta: Do kishte patur me kuptim qe te ishte zgjedhur nje format tjeter, me fjalit te renditura pak me shkurter.
Permbajtja nuk eshte e keqe ama dy fjali shume te zgjatura, me disa fjale te panevojeshme dhe pa lidhje.
Ke adhuronte njehere, vjeshten apo ate personin ne mendje?!

11-ta: Hapje bombe, per te kapur vemendjen e lexuesit. Duke vazhduar me ulje ngritje, disa fjale te teperta.
Duket qe eshte shkruar kalimthi, keto pikat ne cdo fjali te lodhshme. Shume dobet mbyllja, fjalia e parafundit
do kishte qene nje mbyllje me e mire.
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Po ju te tjeret ku ndodheni? Alooooooo

Mos me beni te bej apelin ...ktu te gjithe me vote e komente! Oj kta
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
He moj voto ti , ndoshta kemben mbar do te kesh :p
Une nuk votoj pa lexuar te gjitha shkrimet me vemendje.

Cdo shkrim meriton nje koment, pak nga pak derisa te mbarohen.

Po, flas per ata qe nuk kane lexuar asnje, te pakten te futen te lexojn ndonje se e meritojn krijuesit. :)
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Une nuk votoj pa lexuar te gjitha shkrimet me vemendje.

Cdo shkrim meriton nje koment, pak nga pak derisa te mbarohen.

Po, flas per ata qe nuk kane lexuar asnje, te pakten te futen te lexojn ndonje se e meritojn krijuesit. :)
Beje pra se ja vare shpirtin te gjithve lol

Dhe sdo sjell me kaq shume , se ju jeni dembela ....2-3 krijime ne muaj :p
 

Frank

1+1=3
4. Fundvit!
Duket me shume si nje mendim diku me rime e diku pa rime, sesa nje "forme" letrare.
Megjithate eshte nje realitet i dhimbshem.
Dhe mbyllet me nje urim per ndjenjat por qe shtytjen e merr nga festat e fundvitit.
Rititullim: "A te them e une diçka"5. Ndoshta nje dite...

Bukur, paster, me ca gabime te vogla gramatikore por hajt mo :p
I shkruan harreses se vetedijshme dhe me terhoqi disi, por, se ka gjithmone nje por :p Shkrimi me titullin s'nuk shkojne.
Rititullim: "A e din se"


6. Ai çast

Duket qe vuan nga mungesa e nje momenti poshte pemes ne nje stol.
"Poshte pemes ne nje stol"-per kete moment kane shkruar shume poete te famshem, me pelqen subjekti.
Figura letrare me shumice por edhe shume zhgenjim ne disa rreshta.
Rititullim: "Hajde te lyejme stolin tone"


Kaq e per kete radhe, shifemi nga java tjeter me finalen dhe voten :p
 

Chupachups

Vajza 🍭
Staf në FV.AL
@Moonlight nuk e di nese i redakton nga ana gramatikore shkrimet por nuk e besoj ndaj mendoj se duhet te behet konkursin e radhes.
Po ne sjemi shkrimtar o dajko , ku ka aq shum kohe moni te korigjoje fjal per fjal , njs shkrimet jan shkruar me shum dashuri dhe emocione :p
 

Frank

1+1=3
Po ne sjemi shkrimtar o dajko , ku ka aq shum moni te korigjoje fjal per fjal , njs shkrimet jan shkruar me shum dashuri dhe emocione :p
Nuk ka lidhje me estetiken letrare daje, gramatikisht do te thote nga ana drejtshkrimore se nuk mund ti themi psh: Bukes-gjelle. Shqip!
 
Top