• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Krijimet e muajit Nentor 2019

Krijimet e muajit Nentor 2019


  • Totali i votuesve
    27
  • Poll closed .

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Une votova "E varfer".
Me shume me pelqeu subjekti, dhimbja qe me percolli. Ama ne aspektin letrar nuk ishte sh e arrire. Sidomos kur thote: "Me ka mbet
ora tek ty" lol

Edhe 'Ai cast' me pelqeu gjetja. Pra subjekti ishte pikerisht casti, koha!

Ama te gjitha krijimet ishin super , duhet thene :)
 

titan

Veni, Vidi, Vici
1. Sinqerisht nje psikoterapi sdo ishte keq
2. Pershesh
3. Psikoterapi prape
4. Melankonike
5. E shkurter, shyqyr e kuptova pak
6. Zvarritu neper bebezat e gjelberta qe marrin ngjyre vjeshte nga kujtimi qe me fale ti – wtf o_O
7. Tani ky e la e kjo akoma duke shpresuar apo jo? Me duket se e kapa iden
8. Ato dy gisht shpresoj mos te jete njesi matese lol lol
9. Jo keq
10. Nje ose dy here hajde mo, po 4 here “adhuroj”
11. Don Zhuan, hallall plako :D

hajde mos i merrni shume seriozisht se sdua ne inbox sharje e hatermbatje lol
 

Frank

1+1=3
Them ti mar pak nga pak se pune voluminoze ktu :p


1. Faji im me i madh
Si autobiografi e nje periudhe te caktuar duket.
Nota te ashpra kundrejt vetes.
Me kujton pak veten kur shkruaj edhe pse une jam me i bute :p
Megjthate ti s'ke faj, fajin e ka bota dhe si e tille situata mos e pi helmin lol
Rititullim: "Une kunder botes"


2. Gezuar!

Gezuar dhe ty!
Kamufluesja eshte kjo me patjeter :p
Ky shkrimi eshte si ajo historia:
Ora 07:45 ne park, dy femra.
-1: Me fal ke shume qe e pret se dukesh ne ankth?
-2: Kam qe ne 6 ketu ngriva.
-1: Qe ne 6?!
-2: Po po mos u habit fare se kshu jane meshkujt, lame takim ne oren 8 por se pres me se me sosi durimi. Max deri ne oren 7:50 dhe ika!!!
Rititullim: Ma mbush e mua nje gote vere.3. E varfer

Vuajtje pa fund shkaktuar nga ndonje mashkull "shpirtkazme" :p
Probleme gramatikore te shumta.
Rititullim: O doktor si pihen kto hapat?

Sipas mendimit tim gjithmone eeee, mos me shani :p
 

Chupachups

Vajza 🍭
Staf në FV.AL
Them ti mar pak nga pak se pune voluminoze ktu :p


1. Faji im me i madh
Si autobiografi e nje periudhe te caktuar duket.
Nota te ashpra kundrejt vetes.
Me kujton pak veten kur shkruaj edhe pse une jam me i bute :p
Megjthate ti s'ke faj, fajin e ka bota dhe si e tille situata mos e pi helmin lol
Rititullim: "Une kunder botes"


2. Gezuar!

Gezuar dhe ty!
Kamufluesja eshte kjo me patjeter :p
Ky shkrimi eshte si ajo historia:
Ora 07:45 ne park, dy femra.
-1: Me fal ke shume qe e pret se dukesh ne ankth?
-2: Kam qe ne 6 ketu ngriva.
-1: Qe ne 6?!
-2: Po po mos u habit fare se kshu jane meshkujt, lame takim ne oren 8 por se pres me se me sosi durimi. Max deri ne oren 7:50 dhe ika!!!
Rititullim: Ma mbush e mua nje gote vere.3. E varfer

Vuajtje pa fund shkaktuar nga ndonje mashkull "shpirtkazme" :p
Probleme gramatikore te shumta.
Rititullim: O doktor si pihen kto hapat?

Sipas mendimit tim gjithmone eeee, mos me shani :p
Hamamin 😌
 
Top