Krijimet e muajit Korrik 2020

Krijimet e muajit Korrik 2020


  • Totali i votuesve
    31
  • Poll closed .

Desa

Felix - Culpa
??????Ne fakt strofa e fundit te fut ne vendngjarje. Ndodh nje perdhunim ne bregdet dhe une ne trurin e vajzes them: - I dashuroja keto ane e keto zeje/qe sot bisturia jote i vuri prit. Vajza nuk ndjen me kenaqesi te shkoje ne bregdet.
??
Prandaj te komenti im e shkruajta vend ngjarja, si dy fjalë..... mbase ika nga që u empatizova shumëfish? Mbase nuk do isha objektive në vlerësim?
Gjithësesi dallohet shkathtësia jote ?
 

sofia

Antarë i Respektuar
kaq sa ke shkruar ti e dashur bije, sikur te fusin ne sondazh te kisha votuar :p
Kisha harruar ta cekja me perpara: Cdo histori, cdo copez arti duhet trajtuar denjesisht per te permbushur edhe autorin ne nje forme tjeter emocionale per te plotesuar ndoshta boshllekun qe le pasiguria te vepra e vet. Une perpiqem qe ta realizoj kritiken objektive sepse cdo autor teksti apo poezie ketu eshte munduar per ta hedhur mendimin ne leter apo ne word dhe ta publikoje ne nje kohe qe gjerat konsumohen qe me heren e pare. Per me teper ne jeten reale e kemi shume te kufizuar lidhjen autor-lexues. Si rrjedhim le ta shfrytezojme sa me mire kete lidhje qe forumi na ofron.
 

Fly

Larguar
Kisha harruar ta cekja me perpara: Cdo histori, cdo copez arti duhet trajtuar denjesisht per te permbushur edhe autorin ne nje forme tjeter emocionale per te plotesuar ndoshta boshllekun qe le pasiguria te vepra e vet. Une perpiqem qe ta realizoj kritiken objektive sepse cdo autor teksti apo poezie ketu eshte munduar per ta hedhur mendimin ne leter apo ne word dhe ta publikoje ne nje kohe qe gjerat konsumohen qe me heren e pare. Per me teper ne jeten reale e kemi shume te kufizuar lidhjen autor-lexues. Si rrjedhim le ta shfrytezojme sa me mire kete lidhje qe forumi na ofron.

sikur te kishe qene kur shkruante Nicku se ajo vdes per kritika :D
po opinionin e ke pare me? :p
 

sofia

Antarë i Respektuar
sikur te kishe qene kur shkruante Nicku se ajo vdes per kritika :D
po opinionin e ke pare me? :p
Jo, vetem "Open" me pelqen te shoh. Ndoshta ngaqe e drejton nje femer, ndoshta ngaqe debati eshte me konstruktiv.
 

Alesia

SwEET aS SuGar, CoLD aS IcE
Shkrimi "Pa zemer" ishte shume intersante dhe te ben te mendosh thell per ate qe ka dashur te shpreh autori. Eshte si nje puzzle qe mundet te kesh 100 mendime te ndryshme per ate qe mundet ti ket ndodh autori, por veshtire se do e mari vesh njeri. Te lene me nje kuriozitet shune te madh!

Po ashtu dhe "Aishja" ishte nje shkrim me plot Dashuri dhe tragjedi....dicka qe secili prej nesh mundet ta lidhi me nje situate te jetes ton.
 

WxP

Hidrauliku
E ca bon ti kur boesh nervoze?
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Do doja te dija mendimin e @WxP dhe @Drejtori per poezine time meqe e kane votuar. Cfare ju terhoqi apo votuat te paren ne liste dhe nuk hodhet nje sy poshte? ;) :cool:
Do kem qen pijshem se s’ka mundesi...:p
 
Top