• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Krijimet e muajit Gusht 2020!

Krijimet e muajit Gusht 2020!


 • Totali i votuesve
  26
 • Poll closed .

Desa

Temet Nosce
Sinonim i rregullsise ne parregullsine e rimave, monokolones dhe ritmit. Sinonim i nje dashurie ekzistuese, jo te prekshme nga monotonia, por perkundrazi perkthen cdo rutine ne arsye per te jetuar. Artikstike dhe e punuar mjaft mire edhe pse frymezimi me shume mundesi ka ardhur pas temes se muajit. Ajo pyetje retorike :
A e di si eshte te jesh
mburoje e lules
së sapo celur të ftoit
në acarët e pa kontrolluar të prillit
dhe në vjeshtë mes pëllëmbëve
as një ftua të mos kesh?

Jo vetem eshte e preferuara ime si figure letrare ne poezi, por eshte thelbi i mosardhjes mes kraheve. Te kujdesesh e te te mos shperblejne. Te ftohesh e te mos te ngrohin. I njejti konotacion eshte perdorur edhe ne vargjet pasardhese. Autori nuk e kursen faljen per gabimet e dikurshme..mjafton te jetoje ne frymen e dashurise se paster qe meson prej gabimeve. .Te lumte! Ke bere pune te shkelqyer!
Autori (sipas meje): @Hera ose @Desa
Sa e mirë je moj 🤗😘

3A3165E0-7F56-491A-8E09-1F80B1197884.gif
 

MaYaDa

Don’t touch!
E vetmja dore qe spaska pertuar ne shkronja qenka ajo e nenes per te birin :)

I hodha nje sy krijimeve dhe sipas kendveshtrimit tim mendoj:

E para me pelqeu vetem se ne rreshtat e fundit e kishte prish icik doren
E dyta :nuk arrita ta kap thelbin, mbase ishte faji im 🤷‍♀️
E treta: e renditur bukur por shum pikpyetje pa pergjigje
E katerta, pesta dhe gjashta: shum te shkurtera krijimet,sme percollen ndonjegje kushedi
E teta me pelqeu por zemren ma vodhi 7-ta🙂
Urime te gjtheve
 

Desa

Temet Nosce
Kam nderin të të uroj e para e dashura @sofia 🌹
Urime edhe juve të tjerëve për krijimet e juaja 🤗
 

Hera

Antarë i Respektuar
Urime @sofia pena jote eshte e mrekullueshme 🌹🌹🌹🌹🌹🌹
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Sofiii mo @sofia ,nuk prisja me pak nga ty. :))
Urime te perzemerta,pena jote godet dhe ne nje nivel te larte letrarikisht.
Te perqafoj shumee!! :love:
Urime dhe gjithe derguesve te tjere!!
 
Redaktimi i fundit:
Eja
Jeta ime pse nuk vije
ti duhet te vish
Pse nuk vije?
Ardhja jote, jetes time i bene hije,
Ah, cfare lumturie!
Kur ti vendose me ne fund te vije😉

He, ju duket bukur poezia ime😛
 

Ketrush

Anëtar i ri
Dhe ja ku erdhi momenti qe te shpallet fituesi .

I dashur bir, @Sofia - urime e dashur 🤗
Shiko fotografinë 1751849

Gjithashtu nje falenderim i shkon dhe pjesmarresve tjera qe na zbukuruan kete konkurs:

Jeto - @ZHIGO
Shiko fotografinë 1751850

Eja mes krahesh - @Hera
Shiko fotografinë 1751851

Ty! - @Monique
Shiko fotografinë 1751852

Eja ne ecjen time - @Desa
Shiko fotografinë 1751853

Sepse ne kishim frik - @Arfenilla
Shiko fotografinë 1751854

Eja - @NeVertiti
Shiko fotografinë 1751855

Eja - @kitrra 123
Shiko fotografinë 1751856

Jeni me te miret! :)
🤔?
 
Private conversations
Help Users
  Top