• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Krijimet e muajit Gusht 2019

Krijimet e muajit Gusht 2019


 • Totali i votuesve
  27
 • Poll closed .

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Opo lum kush lavderon veten se te tjeret e bejn gjithmon. :p


Me lini rehat ju dy tjeret. Se do rriheni
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Per krijimin tim dua te them dy gjera :
Me vjen mire\keq qe dallohet dora ime.
@Artin emrat qe une vendos sjane aspak pa lidhje,qofshin te huaj apo jo.
Me kujtove madje ne nje teme ku thoje te njejten gje per emrat e pak me siper lexova qe une kisha shkruar Sakura. Sakura emer japonisht do te thote luleqershie,pra sjane pa domethenie.
Emrat qe une vendos lidhen me ngjarjet..e peshen e tyre.

Sa per diference moshe doja ta lidhja me emrin.
@John W. Creasy ,fakti qe nje vajze 14-15 vjecare mendohet qe eshte e njome..e padjallezuar pra me pak fjale E-Dlire. Titulli eshte loje shkronjash,sepse mua me pelqen sh antiteza.
Pra i kam vene emrin Edlire..dikujt qe seshte e atille,edlire i thashe te se padlires.
Emri Tom,nuk ngjan aspak i keq..madje i pafajshem,qofte ne pershkrim apo ne tingellim. Qofte pershkrimin me nje njeri te holle..e duar delikate..qe ka nje familje...me floke e vetulla te zeza ( te mos harrojme qe ne kemi pasur si "detyrim" qe vetull zi-ngrysur..floket te zeza..ne shkrimet e letersise shqipe tregojne (shumica) dicka serioze..dhe une perdora prap antitezen per ti kundervene keto fakte.
Madje dhe mekaniku..qe jeto ne nje bote te izoluar..mendohet nje person qe nuk flet me asnje..por ai ben pytje te shenuara..pra di me shume se sa te tjeret mendojne.
Ai komenti yt per gjuhen e stergjyshit..se kuptova por ska gje.

@ZHIGO kam idene se ne menyre te pavullnetshme ose jo "detyroj" te tjeret te vene ne pune imagjinaten. Pra ne aq sa une shkruaj dua njerez me natyre kurioze ( dhe kjo smund te kenaqe domosdo dy palet).
Une kur shkruaj e ndjej veten ne ate mes,sikur eshte nje tj univers\boteparalele dhe shkruaj detaje qe shoh rretherrotull,dhe shpesh gjerat i le ne ajer,kjo sepse edhe tek mua vete ,person te pare,me krijon ate idene e suspance. Kjo interpretohet edhe si boshllek..por ne ato momente ashtu sikur une emocionohem,mendoj qe mbase e bejne dhe te tjeret.

Me nje ndryshim te vogel,qe une nuk shkruaj per ti bere qejfin shumices,percoj ato emocione qe jo shumica i kaptojne.

Ju faliminderit te gjitheve madje edhe @Bledi_Shady qe me njohu :p
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Vetem per shkak te kritikes tende, po me detyron te marre pjese ne konkurs. Mos hiç dore kur nga endrrat.
Hallall po e dergove!
Por nuk e dergon ti jo, edhe pse je gabim let it go e futju punes. Se do vi vec per te te kritikuar. :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Urime fituesit dhe te tjereve, sidomos dhe Dorines. Me pelqen ai sinqeriteti ne shkrim qe paska percuar.

p.s. Kjo puna e mos ma lepi gjalpin nuk u shkon te rriturve serio! Pra, nuk coj krijime se ka kritika, lol
Ka raste kur kritikat jane vertet te merituara, ka raste kur dhe mund te behen kot per sport. Ajo cka ka rendesi eshte qe njeriu ti di vleren vargut te tij. As mos ta mbivleresoj, por as te stepet nga fjalet. perkundrazi ti lexoj me vemendje dhe te permiresohet. Per veten e tij flas,se per forum seshte problem. Anonim jemi. lol
 

Dorina

Zikaltër⚫🔵
Një falenderim i veçantë.shkon për të gjithë krijuesit sepse ishin shkrime me të vërtetë shumë të bukura..
Urime fituesit të këtij muaji @kitrra 123
Dhe së fundmi falenderoj ata që më.votuan duke mos përjashtuar as ata që më lexuan.

Përsa i përket kritikës..unë e kuptoj shumë mirë @Ledia n sepse kam.pasur dhe unë një revoltë të brendshme dhe një hezitim shumë të madh për të qenë pjesë e këtij konkursi( por le të themi se biseda në pm me Monin ishte si një formë terapie dhe më bindi)
Sado të ashpra apo të buta të jenë, të " cënojnë" paksa..nuk është se të rrisin shumë.profesionalisht( flas për vete sepse këtë mënyrën e të shkruarit nuk e kam.profesion të parë por thjesht një pasion i fshehtë i imi që e nxjerr në.pah me raste) por kur kalojnë në personale bëhet bajate ( duke u bazuar në quotet që kam lexuar).

Gjithsesi..suksese për Shtatorin :)
 
Top