• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Krepa me nutella

lovely

Anëtar i ri
Krepa me nutella per 4 persona
============================================================

Ingredientet:
-1 Nutella (cokokrem)
- 125 gr miell.i tipit 00
- 50 gjalp (jo i ngrire)
- 250 ml qumesht
- 3 veze
- 1 lug sheqer
-sheqer pluhur

=============================================================================
#1.Ne nje tas hedhim miellin,qumshin.vezet,sheqerin,gjalpin
#2.Duke i perzier fillojm ti rrahim pak shpejt,duke mos i lene qe te ngjiten,apo te krijojne kokrra
#3.Mbasi krijohet nje mase e gjitha,e fusim ne frigorifer,te pushoj per rreth 45/60min

==============================================================================

Ngrohim nje tigan si ky ne foto deri sa te shofim qe po nxjerr pak tym

Shiko fotografinë 1426586

Lyejme pak me gjalp tiganin
Me nje garuzhde e mbushim gjysem dhe e hedhim persiper ne tigan si ne foton me lart
e kthejme krepin vetem 2 here,nga 1 min, nga te dyja anet
mbasi e heqim nga tigani i hedhim nutellen lart,dhe e palosim,sipas deshires,duke i hedhur sheqer pluhur lart

===============================================================================

Shiko fotografinë 1426588

per/Fv.L0v3rM4N
Pergezime te ecte mbare aktiviteti
 

lovely

Anëtar i ri
Hape zemren fol, se ndoshta te ndihmojm :)

Flm po skam hap dyqan
thjesht kam shkrujt disa receta ne ate kohe
per miqt e mi ne fv
Ah miq per Koke te miqve
Sa me pelqen idea me eksiton fatti qe nje dore e bukur mashkullore shkruan dhe gaton nje recete te embel

Ps.je vertet i kendshem
Just love it 😋
 
Ah miq per Koke te miqve
Sa me pelqen idea me eksiton fatti qe nje dore e bukur mashkullore shkruan dhe gaton nje recete te embel

Ps.je vertet i kendshem
Just love it 😋
Shume flm, lol
 
Top