• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Krepa me nutella

Krepa me nutella per 4 persona
============================================================

Ingredientet:
-1 Nutella (cokokrem)
- 125 gr miell.i tipit 00
- 50 gjalp (jo i ngrire)
- 250 ml qumesht
- 3 veze
- 1 lug sheqer
-sheqer pluhur

=============================================================================
#1.Ne nje tas hedhim miellin,qumshin.vezet,sheqerin,gjalpin
#2.Duke i perzier fillojm ti rrahim pak shpejt,duke mos i lene qe te ngjiten,apo te krijojne kokrra
#3.Mbasi krijohet nje mase e gjitha,e fusim ne frigorifer,te pushoj per rreth 45/60min

==============================================================================

Ngrohim nje tigan si ky ne foto deri sa te shofim qe po nxjerr pak tym

4cimg6915.JPG

Lyejme pak me gjalp tiganin
Me nje garuzhde e mbushim gjysem dhe e hedhim persiper ne tigan si ne foton me lart
e kthejme krepin vetem 2 here,nga 1 min, nga te dyja anet
mbasi e heqim nga tigani i hedhim nutellen lart,dhe e palosim,sipas deshires,duke i hedhur sheqer pluhur lart

===============================================================================

crepenutella480mr1.jpg

per/Fv.L0v3rM4N
 

Attachments

Last edited:

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Krepa me nutella

Une kto krepat i beja me djath dhe sallam ... beja ate peten si puna jote, pastaj siper i hidhja copa djathi dhe sallami, e mblidhja ne forme cilindrike dhe e kapja me kto kunjat e dhembeve.. pas ca minutash u mblidhte ajo, hiqja kunjat dhe ishte gati per te ngrene :D... kur skisha qumesht e beja me uje :p...
 

Endrra

VIP
Titulli: Krepa me nutella

Une kto krepat i beja me djath dhe sallam ... beja ate peten si puna jote, pastaj siper i hidhja copa djathi dhe sallami, e mblidhja ne forme cilindrike dhe e kapja me kto kunjat e dhembeve.. pas ca minutash u mblidhte ajo, hiqja kunjat dhe ishte gati per te ngrene :D... kur skisha qumesht e beja me uje :p...
bo bo cf sakrilegu ...Prit kur te nderhyje ky Lover si e ka emrin :p dhe te te masakroje me kritike. lol

Si moj i ke prishe artin e gatimit Francez ahahahahhahaha
 
Titulli: Krepa me nutella

Po krepat behen dhe te kripur:p me pelqen fantazia:) soulmind:byepushime:

ps: per krepat e kripur,brumi zihet me kripe,ndersa po i bere te embel me sheqer :)

Endrra e di vete ti :kerce::shok:
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Krepa me nutella

Per ato te kripurat mjafton vetem miell, uje dhe krype... behen te mira, une asnjeher nuk mberri ti mbush me dicka se i ha ashtu thate duke i gatuar, me te lezetshme me vijne :D
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Krepa me nutella

Per ato te kripurat mjafton vetem miell, uje dhe krype... behen te mira, une asnjeher nuk mberri ti mbush me dicka se i ha ashtu thate duke i gatuar, me te lezetshme me vijne :D
haha sa e sinqerte qe je :p, po normal mi prandaj thash une qe kur skam qumesht perdor uj :p,

LOverman: po normal kur bejme krepa te kripura brumit i hedhim kripe, po nuk e shtjellova me teper une :)
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Krepa me nutella

Po sufllaqe beni ketej ju mo :p
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Krepa me nutella

Ti shtohet dhe një banane të prerë në rondele mm jetë o jetë :).. Vetëm se shtimin e kileve, i keni të siguruara me këtë ..
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Krepa me nutella

Cf me goditi me shumeeee ishte fjala kryp lol :p

Mu kujtua kur isha ne konvikt edhe vendosem te benim krepa por skishim nutella
dhe ikem e vodhem ne nje dhome tj lol
 
Titulli: Krepa me nutella

Ti shtohet dhe një banane të prerë në rondele mm jetë o jetë :).. Vetëm se shtimin e kileve, i keni të siguruara me këtë ..
love.me pelqen me shum banane me mjalt,,dhe pana:p:sun:
 

Sunrise

Sunshine
Titulli: Krepa me nutella

Krepa me nutella per 4 persona
============================================================

Ingredientet:
-1 Nutella (cokokrem)
- 125 gr miell.i tipit 00
- 50 gjalp (jo i ngrire)
- 250 ml qumesht
- 3 veze
- 1 lug sheqer
-sheqer pluhur

=============================================================================
#1.Ne nje tas hedhim miellin,qumshin.vezet,sheqerin,gjalpin
#2.Duke i perzier fillojm ti rrahim pak shpejt,duke mos i lene qe te ngjiten,apo te krijojne kokrra
#3.Mbasi krijohet nje mase e gjitha,e fusim ne frigorifer,te pushoj per rreth 45/60min

==============================================================================

Ngrohim nje tigan si ky ne foto deri sa te shofim qe po nxjerr pak tym

Shiko fotografinë 20577

Lyejme pak me gjalp tiganin
Me nje garuzhde e mbushim gjysem dhe e hedhim persiper ne tigan si ne foton me lart
e kthejme krepin vetem 2 here,nga 1 min, nga te dyja anet
mbasi e heqim nga tigani i hedhim nutellen lart,dhe e palosim,sipas deshires,duke i hedhur sheqer pluhur lart

===============================================================================

Shiko fotografinë 20579

per/Fv.L0v3rM4N
sa e shishme :lov2:
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Krepa me nutella

Tek ato me nutella, pervec bananeve, mund te beni nje variant tjeter me biskota te thermuara e rush te that (po po e di shume kalori, po 1 ha:p)

Ose per variantin me krip, mund te beni 3 "ngjyra" krepe:
1. me koper
2. spec i kuq
3. ullinje

Priten shume imet, edhe perzihen ( secila vecant me 1/3 te perberjes) me perberjen, e skuqen normalisht.
Per mbushje, mund te perdoren kerpudha (te skuqura me qep, koper -nqs ju pelqen- dhe pana ne fund).


ps: tek cdo perberje, past apo ca beni - mund te shtoni nje cik (maje luge) krip, sepse ka rolin te shtoj cilesite e perbersive te tjere:)
 

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Titulli: Krepa me nutella

Un i fus nje mix nga te gjitha gjerave qe mpelqejn qe kam ne shtepi.... sidomos qumesht panda XD
me del sheqeri nga veshet ahahaha
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Krepa me nutella

Sot e hengra nje une....me nutella dhe nuts. Me knaqi vetem se me nutellan ishin kursy i cik :p
 

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Titulli: Krepa me nutella

Sot e hengra nje une....me nutella dhe nuts. Me knaqi vetem se me nutellan ishin kursy i cik :p
100 her me mir kur e pergatit vet
i fut cfare don dhe nuk kursehesh :)
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Krepa me nutella

100 her me mir kur e pergatit vet
i fut cfare don dhe nuk kursehesh :)
Normale qe si ushqimi qe ben vet s'ka por problemi eshte qe po bleva kte tiganin e krepave, msohem keq pastaj dhe vec kur ta shof veten 100 kile.
 

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Titulli: Krepa me nutella

Normale qe si ushqimi qe ben vet s'ka por problemi eshte qe po bleva kte tiganin e krepave, msohem keq pastaj dhe vec kur ta shof veten 100 kile.
ahahha jo mi jo, nuk ka mundesi te bohesh 100 kg sepse pas ca ditesh te merzitet ;)
 
Titulli: Krepa me nutella

Ti shtohet dhe një banane të prerë në rondele mm jetë o jetë :).. Vetëm se shtimin e kileve, i keni të siguruara me këtë ..
love bananen skuqe me pak gjalp,2 min,hidhi nje spruco konjak
pastaj nje lug mjalt.(kanelle) dhe hidhja krepave:)
 
Last edited:
Titulli: Krepa me nutella

Normale qe si ushqimi qe ben vet s'ka por problemi eshte qe po bleva kte tiganin e krepave, msohem keq pastaj dhe vec kur ta shof veten 100 kile.
KUr te blesh tiganin,bej dhe pak vrap:)
se ste kushton vrapi,e ke falas:p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Krepa me nutella

KUr te blesh tiganin,bej dhe pak vrap:)
se ste kushton vrapi,e ke falas:p
Ska vrap qe me ben derman mua po rashe ne krepa, aq shum i ha. ;)
 
Titulli: Krepa me nutella

mbildh mendjen,o fizikun o krepat...
po humbe fizikun lamtumire princit te kalter :p
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Krepa me nutella

mbildh mendjen,o fizikun o krepat...
po humbe fizikun lamtumire princit te kalter :p
pse mo,princat e kalter nuk han krepa--aaaa?! ahahahhaha
 
  • Haha
Reactions: Ivy
pse mo,princat e kalter nuk han krepa--aaaa?! ahahahhaha
si moj nuk ham, por femrave u ka lezet me rujt linjat.... e ke pa si eshte ber nutella haxhia?
 
Top