• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

KQZ jep shifrën zyrtare: Pjesëmarrja në votime 21.6%

WxP

Antarë i Respektuar
21.6% është pjesëmarrja e shqiptarëve në votimet e 30 qershorit. Shifra është konfirmuar pak minuta më parë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, që raportoi se 771 mijë e 863 qytetarë kanë ushtruar sot të drejtën e votës. Opozita ka pretenduar përgjatë gjithë ditës për një shifër më të ulët të pjesëmarrjes së qytetarëve, Partia Socialiste e ka konsideruar si konfirmim dhe referendum në favor të mazhorancës.
 

Frank

1+1=3
Edhe kaq shume i kane, kane votuar administrata e majte me dhe pa deshire.
Ajo qe me beri pershtypje dje, edhe pse me “fitore” te garantuar blene vota per te rritur % ne pjesemarrje dhe ktu bie pak poshte ajo hipoteza qe Shqipetaret shiten, jo nuk shiten, eshte sistemi qe shfrytezon skamjen qe kane disa familje!
 

Passion

Banned
Shuplake palacove qe ta shohin e ndiejne veten si mbeturina,e do mbahen mend ne histori qe prej 30 vitesh ky vend ka rrit vec mostra,gjakpirsa,hajduta.

:)
 
Top