• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kosovë - Shqipëri LIVE

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Kosovë - Shqipëri LIVE

cent, cili kanal e jep
 

cent

...Lontano
Titulli: Kosovë - Shqipëri LIVE

Klikoni mbi linkun dhe jepi PLAY, hapet direkt
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Kosovë - Shqipëri LIVE

Jo ketu ne zyre cent...po e provoj ne celular
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Titulli: Kosovë - Shqipëri LIVE

po c'ishte kjo ndjeshje ne oren 14.00...i rafte i pike pra lol
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Kosovë - Shqipëri LIVE

Kosova dhe Shqipëria e thonë bashkë: Evropë shijoje spektaklin
Publikuar: 16:00 / 13.11.2015Përfundoi me rezultat 2-2 spektakli i madh i skuadrës së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë në vëllazëroren historike të zhvilluar në stadiumin e Qytetit të Prishtinës.

Sfida filloi me një atmosferë impmozante, ku u përshëndetën nga kombëtarja Armend Dallku dhe Debatik Curri.

Cana dhe Ujkani mbajtën fjalime para publikut të stërmbushur, i cili u emocionua, teksa të dy trajnerët sypatrembur e shikuan fillimin e ndeshjes me ftohtësinë maksimale, transmeton Telegrafi.Sfida filloi me dominim në posedim për Kosovën, që rrezikoi me anë të Bernard Berishës, i cili i shkaktoi probleme djemve të De Biasit.

Në vazhdim u zhvillua lojë e balansuar, teksa Shqipëria vështirë po arrinte në portën e Kosovës. Në minutën e 32-të ishte Mërgim Brahimi i cili lansoi një raketë spektakolare nga jashtë zona, e cila përfundoi ne transverzalen e Etrit Berishës, një tjetër kosovar, por që luan për Shqipërinë.

Pas kësaj befasie dhe shtylle, sfida deri në fund të pjesës së parë përfundoi e qetë dhe pa gola.Pjesa e dytë kaloi me një lojë spektakolare nga të dyja ekipet, teksa Kosova e filloi me dominim, ku Bersant Celina i pari ishte pranë golit.

Megjithatë, menjëherë befasoi Shqipëria, kur në minutën e 54 vetëm 10 sekonda pasi u inkuadrua në lojë Rey Manaj, ishte lojtari i Interit ai që realizoi për mrekulli nga brenda zonës për 1-0.

Nuk kaloi shumë kohë dhe pas një aksioni mirë të organizuar, Taulant Xhaka e preki topin me dorë në zonë, i cili ia dhuroi Kosovës penaltinë.

Dhe pikërisht nga pika e bardhë i sakt u tregua Bersant Celina (59') i cili shënoi për 1-1 dhe gëzimin e madh të tifozëve në stadium.

Teksa po zhvillohej loja ishte debutuesi Elbasan Rashani që pas një driblimi fantastik e kaloi Amir Rrahmanin për të shënuar për 2-1 dhe gëzimi e madh në stadium nga të gjithë shqiptarët për këtë spektakël (70').

Dhe vetëm katër minuta më vonë një krosim i Alijit përfundon te Amir Rrahmani, i cili sakt barazoi për 2-2 për një tjetër gëzim për këtë spektakël që u zhvillua në Prishtinë (74').

Deri në fund të dyja skuadrat luajtën lojë dinamike pavarësish zëvëndësismeve të shumta ku u dha rasti pë secilin lojtar.

Megjithatë, në fund ndeshja përfundoi me rezultat 2-2.

Kjo ndeshje pa dyshim se ishte spektakolare. Dhe pikërisht është ky spektakël, atmosfera e mirë, dhe dy ekipet e forta me paraqitjet e tyre ato që i dërguan një sinjal të fortë Evropës – sinjalin më të fuqishëm deri tani – se shqiptarët janë më të fortë se kurrë jo vetëm në futboll por në të gjitha sferat !!! /Telegrafi/

Shqipëria goool... gool 2-2 Amir Rrahmani shënon

Gool, gool... Kosova në epërsi...

Gol për Kosovën, goool... Bersant Celina nga penaltia për 1:1

Goli i Rey Manajt për Shqipërinë.. 1:0


Shtylla e Mërgim Brahimit që dridhi Shqipërinë...
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Kosovë - Shqipëri LIVE

Mu duk sikur t'ishin marre vesh qe te ndahen me barazim :D
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Kosovë - Shqipëri LIVE

Lover, une mendoj qe eshte shume mire qe perfundoi keshtu...vellezer jemi dhe s'kemi pse e mundim njeri tjetrin.
 

Tomka

Anëtar i ri
Titulli: Kosovë - Shqipëri LIVE

Loja shkoi 1 me 0 per ne me gol te manajt. Barazuam serish ne me gol te celines dhe shenojme serish ne me ane te elbasanit. Ne fund barazuam ne me gol te Rrahmanit :p. Nje ndeshje kontrolli brenda kombit qe nuk eshte mire te ndodhi shpesh sepse i vendos njerzit ne siklet se per ke t'bejne tifo.
 
Top