• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Lauri

Anunnak
Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur?? Keshtu eshte kur njeriu i fese perzihet me histori, per hire te fese i jepet drejtim, i shtrember, edhe kombit. Sipas keti hoxhe Kosova paska qene serbe para ardhjes se Osmaneve ne Ballkan
Komentet ne dispozicionin tuaj miq.

 

Aver

VIP
Titulli: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Ketij hoxhes duhet t'i sqarohet se shqiptaret e Kosoves jane pasardhes te dardaneve antik. Ne ate kohe paraardhesit e sllaveve te jugut jetonin pertej lumit Volga, neper shpella. Me rastin e invazionit te eger sllav, dardanet e mbijetuar jane terhequr ne male (pjesen veriore te Shqiperise se sotme) dhe kane jetuar aty te izoluar per nje periudhe kohore, per te filluar rikthimin me vone.

Ardhja e sllaveve eshte e dokumentuar dhe ka ndodhur ne shek VI dhe VII, per tu shtrire me vone edhe ne teritorin e Kosoves se sotme perafersisht ne sheksujt XII dhe XIII. Shtrohet pyetja per hoxhen. Kush ishin banoret e Ulpianes antike, Vicianumit, Therandes etj., rrenojat e te cilave mund ti shohim me sy edhe sot?! Per keto hoxha natyrisht qe s'ka pergjigje.

Sa i perket betejes se Fushe Kosoves, si fillim nuk dihet as nese ka ndodhur ajo me te vertete. Sepse ka studiues qe e thone edhe kete. Gjithashtu ka edhe nga ata qe thone se ka ndodhur dhe e pranojne rolin e principatave shqiptare ne ate beteje. Mandej edhe vet kryheroi i betejes, Milosh Kopiliq, ka studiues qe thone se ka qene shqiptar.

Ky hoxha nuk me duket shume mire nga trute. E them me keqardhje.
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Nqs ky hoxha i nderuar merr te drejten te thote qe kosovaret paskan ardhe ne Kosove sepse i dha toke turku dhe serbet jane vendes ne Kosove kush ma heq mua te drejten te them qe ky eshte i pjerdhur nga trute???????????????
Perfundimisht ky ESHTE i pjerdhur nga trute e si rrjedhoje ato qe thote ai e merrni me mend vete se cfare jane........
 

ricky_ch

******
Pe: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Që nuk paska folë mirë, po shihet!
Po interesant, kjo paska ndodhur
shtator të 2014 ...

A është konfirmuar kjo si e vërtetë, apo
dezinformatë?
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

1. Perandoria osmane ka qenë pushtuese në Gadishullin Ballkanik. Një pushtues asnjehërë nuk vjen me bakllava, por vjen me armë dhe shpatë. Faza e parë e pushtimit osman ishte e dhimbshme, me plotë dhunë ( Po të ishte si thotë hoxha, atëhërë a do të kishte princer shqiptar? A do të ekzistonte Skenderbeu? A do të duheshin 25 vite rezistencë?)

2. Perandoria Osmane nuk e ka bërë asnjë shqiptarë sundimtar të Ballkanit. Një pjesë shqiptare për shkak të përfitimeve që kishin nga ana e P.O, shkuan dhe zhvilluan një karrierë pranë sulltanëve, por të tillë ishin dhe serbet, greket, rumunet.( madje nga një popull ballkanas pati dhe një grua të sulltanit). Qyteti nga vijë unë, Prizreni nuk pati kurr në krye të tij një shqiptar, pati sllav o boshnjak, por kurr ama kurr shqiptar.

3. Hoxha në këtë deklaratë na fyen që të gjithë neve. Si mund të thuash se shqiptarët shkuan vetëvetiu në Anadoll e gjetiu. Serbet, greket krijuan platforma për të shfarrosur shqiptaret, para dhe pas luftës së dytë botërore. اubriloviqi kishte shkruar një memorandum bashkëpunimi me anë të së ciles kishte krahasuar shqiptaret me çifutet, ai deklaronte me krenari se deri sa bota nuk brengosej për viktimat e Hitlerit, kush do të brengosej për shqiptaret? Memorandumi nuk u realizua i plotë vetëm pse shpërtheu lufta e dytë botërore
Pas përfundimit të luftës së dytë botërore, u realizua shpërngulja më e madhe e shqiptarëve në Anadolli, në fushat e shkreta për të populuar Turqinë e sotme ( citoj një historian turk i cili thotë " Ka të ngjarë që në Turqinë e sotme, nga 5 banorë një nga ta të jetë shqiptar")

4 Në vitin 1455 në kalanë e Novoberdës, kishte shqiptarë autkton, hoxha me siguri i referohet faktit se aty kishte turq nga Rumelia, por hoxha nuk e përmend faktin se atje u bë luftë 40 ditë, dhe banoret që ishin brenda u dorëzuan vetëm pas premtimit se jeta e tyre do të kursehej, por shumica prej tyre u vranë!

5. Në betejën e Kosovës, perandoria Osmane nuk luftoi vetëm kundër sërbeve dhe hungarezëve. Burimet historike tregojnë se betejës iu bashkuan dhe princer shqiptar për të kundërshtuar pushtimin otoman. Një pjesë e historianëve pandehin se Milosh Kopiliqi( Milosh Kopili në disa libra) ishte shqiptar.
Kosova, ishte një vend me popullsi analfabete, sepse perandoria osmane nuk lejoi edukimin, si formë për të pasur në sundim banoret. Do të duhej të vinte koha e Hasan Prishtines për të parë driten në tunel, një politikan më i miri që ka pasur Kosova ndonjehërë!

Hoxha a je lodhë?
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

ricky_ch

******
Pe: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Si thonë njerëzit hop akoma pa kërcyer?!?!?!
Shihet (dëgjohet) shumë mirë në videon më lartë
se hoxha thot "na kemi qenë autokton në token tonë ..."
dhe se turqia është pritë si amerika 1999-ën....
E tani se kuptoj kur ky hoxha paska ndërruar mendimin?
 
Redaktimi i fundit:

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Pe: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Si thonë njerëzit hop akoma pa kërcyer?!?!?!
Shihet (dëgjohet) shumë mirë në videon më lartë
se hoxha thot "na kemi qenë autokton në token tonë ..."
dhe se turqia është pritë si amerika 1999-ën....
E tani se kuptoj kur ky hoxha paska ndërruar mendimin?
Per me ja lan dhishem Laurit :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Une mendoj se hoxhallaret eshte mire ti qendrojne larg ketyre debateve e fjalimeve, pasi, kemi historian per kete pune. Pse ngaterrohen kot?!
Edhe ku? Ne tribuna fetare ne xhami...
S'jam dakort me xhestin, pa u fut fare c'a ka thene hoxha :D..


p.s. Ore pse t'gjitha keto raste vijne nga Kosova?Lol..
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Une mendoj se hoxhallaret eshte mire ti qendrojne larg ketyre debateve e fjalimeve, pasi, kemi historian per kete pune. Pse ngaterrohen kot?!
Edhe ku? Ne tribuna fetare ne xhami...
S'jam dakort me xhestin, pa u fut fare c'a ka thene hoxha :D..


p.s. Ore pse t'gjitha keto raste vijne nga Kosova?Lol..
Jam shum dakort per mosperzierjen e hoxhallarve me politik e me histori,por gjat hytbes pak te verteta historike ka lezet ;)

Po te gjitha nga kosova ndodhin se ne shqipni jan te zanun tu pi raki e skan kohe :D
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Po te gjitha nga kosova ndodhin se ne shqipni jan te zanun tu pi raki e skan kohe :D
C'ja fute kot tani.. Kush pine raki? Hoxhalleret Si Ahmed kalaja, Elvis Nacci, Ferid Piku, Bilal Teqja,Muhamed Sytari, Sabahudin Jashari? Etj etj.. apo ndonje hoxhe me ndonje fshat te humbur qe e ka fene si zakon :p... Duhet ta pranojme. hoxhallaret ne Shqiperi s'para ngatarrohen shume. Sidomos mbi ceshtje sh sensible per ne si popull. Ate qe e kane e kane. Tani a e bejne se ashtu duhet apo se s'ua mban eshte pune tjeter, Lol.
 
Redaktimi i fundit:

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Pe: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Si thonë njerëzit hop akoma pa kërcyer?!?!?!
Shihet (dëgjohet) shumë mirë në videon më lartë
se hoxha thot "na kemi qenë autokton në token tonë ..."
dhe se turqia është pritë si amerika 1999-ën....
E tani se kuptoj kur ky hoxha paska ndërruar mendimin?
c'me kujtove me kte :lool:


sa per temen, kosovaret kane c'kane ato te tyret, po osmali mos ti quajme
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pe: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Per me ja lan dhishem Laurit :P
Laurit ti merrni pleshtat..;)

Kosova eshte plot me hoxhallar fodull, qe degjohen nga disa besimtar te "menqur". Pasi asnje nuk ngrehet t'ja perplase ne fetyre nje shuplake qe ta mbaj mend, per budalliqet qe flasin.

Kush nga ju ma kundershton nje fakt tjeter qe ne Kosove hoxhallaret nxisnin njerzit qe te mos dergojne femijet ne shkolle..(sidoms vajzat). Nenshtrimi behet i lehte kur njeriu eshte i pa shkolluar.
Dhe pastaj hoxha te ben edhe historine e shekujve te kaluar pa pase njohuri fare.

Fotoja e temes eshte vetem nje permbledhje e budalliqeve te hoxhas mbi historine e mesjetes kosovare. dhe nuk ka kaluar pa u vene re ne shtatorin e 2014..
?Hoxha? Irfan Salihu llomotit e g
 
Titulli: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Une mbaj mend qe ne Kosove me kane thene se Hoxhet thoshin-Mos i coni femijet ne shkolle se behen shkije.
Jam i sigurt qe shume kosovareve ju kujtohet kjo thenie e nese nuk ju kujtohet mjafton te rifreskojne kujtesen duke pyetur baballaret dhe gjysherit e tyre.
Fakt tjeter shume interesant eshte se qendrimet e Hoxhe Irfanit per sa i perket historise se Kosoves jane shume te peraferta me qendrimet e akademise serbe te shkencave!!!!!!!!!!!!
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Diçka te vertet ka ne fjalimin e hoxhes tek ajo vidjoja siper .
Qe ne shqiptaret jemi ne ballkan para sllaveve kjo dihet .
Fakt eshte qe ne momentin qe osmanllinjt sulmuan ballkanin , sllavet ishin duke zgjeruar territoret e tyre drejt
jugut ne dem te shqiptareve te detyruar te tkurreshin ose te asimiloheshin .
Me njohurit dhe intiten time historike mund te them se sllavet ishin shume pran synimit te tyre strategjik , Shkumbinit .
Ata vertet ne ate moment sundonin Kosoven dhe Malsin dhe me kete kishin bere me te veshtiren , pasi shtrirja e tyre ne fushen
mes Tiranes Shkodres dhe Durrsit do ishte per ta sikur te hanin nje torte .
Ne keto momente osmanllinjt hyne ne ballkan dhe natyrisht shqiptaret i pane si nje mundesi per ti rezistuar sadopak dyndjes sllave drejt trevave te tyre . Personalisht jam i sigurt qe po te mos kishin hyre osmanllinjt ne Ballkan , sot Shkodra Tirana dhe Durrsi do flisnin serbokroatisht dhe Kosova
as qe do degjohej si emer .
Megjithate kjo nuk do te thote qe keto fakte te perdoren per arsye fetare apo qe duhet ti theme flm nje pushtusi te ri qe na shpetoi nga nje pushtus tjeter . Kjo ishte thjesht nje nder te rrallat konçidence historike e favorshme per ne shqipet , e cila pasohet nga nje tjeter konçidencepo e favorshme
per ne fundshekullin e kaluar .
Me sa duket konçidenca te tilla kan nje frekuence 500 vjeçare , prandaj na takon ne ti shfrytezojme sa me mire ne favorin tone .
 
Redaktimi i fundit:

Lauri

Anunnak
Titulli: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Mire mor ti Hartin. Nqs serbet ishin sunduesit e shqiptarve ne ate kohe, do thote qe shqiptaret ishin skllevrit e tyre. Dhe ne Betejen e Fush-kosoves, per te cilen ben fjale Hoxha "historian", shqiptaret qe moren pjese ne ate beteje duhet te ishin ushtare te thjeshte pa tjeter.

Por si i behet qe historia na tregon te kunderten? Jozef Fon Hamer flet per ate beteje qe shqiptaret kishin nje rol jo te vogel ne ate koalicion ballkanik kunder Osmaneve. Arberi Gjon Kastrioti i kish propozuar keti koalicioni qe sulmi kunder osmaneve te behet naten dhe jo diten, dhe ashtu u be (ndonse zgjidhje e gabuar). Si do ishte e mundur qe "padronet serb" te marrin per baze skllevrit e tyre ne nje betej kaq te rendesishme si kjo??
Po fisniket e tjere te Arberise qe rane ne ate beteje si Theodhori II Muzakes, shkuan te "çlirojne" kosovaret shqiptar nga serbet, apo ne te kunderten, bashke me serbet kunder osmaneve??
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Mire mor ti Hartin. Nqs serbet ishin sunduesit e shqiptarve ne ate kohe, do thote qe shqiptaret ishin skllevrit e tyre. Dhe ne Betejen e Fush-kosoves, per te cilen ben fjale Hoxha "historian", shqiptaret qe moren pjese ne ate beteje duhet te ishin ushtare te thjeshte pa tjeter.

Por si i behet qe historia na tregon te kunderten? Jozef Fon Hamer flet per ate beteje qe shqiptaret kishin nje rol jo te vogel ne ate koalicion ballkanik kunder Osmaneve. Arberi Gjon Kastrioti i kish propozuar keti koalicioni qe sulmi kunder osmaneve te behet naten dhe jo diten, dhe ashtu u be (ndonse zgjidhje e gabuar). Si do ishte e mundur qe "padronet serb" te marrin per baze skllevrit e tyre ne nje betej kaq te rendesishme si kjo??
Po fisniket e tjere te Arberise qe rane ne ate beteje si Theodhori II Muzakes, shkuan te "çlirojne" kosovaret shqiptar nga serbet, apo ne te kunderten, bashke me serbet kunder osmaneve??
O Lauri , dihet historikisht qe beteja e Fush Kosoves eshte udhhequr nga Sllavet edhe pse mund te kete pasur patjeter edhe shqiptar ne te .
Ti je ne jug te Drinit dhe nuk e din historin ton qe jemi mbi Drin , keshtuqe mos hidh hipoteza koti .
Para se te hynte perendoria osmane ne ballkan , sllavet Ishin shtrir deri ne Drin dhe nuk e kishin ndermend te ndaleshin aty .
Synimi i tyre ishte deri ne Shumbin .
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Ti je ne jug te Drinit dhe nuk e din historin ton qe jemi mbi Drin .
Drini tek une del ne det, aty ku pushon pergjithmone ::cool:: Krane te thata e trungjet qe sjell Drini ngecin ne brigjet e tokave te mia..;)
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Drini tek une del ne det, aty ku pushon pergjithmone ::cool:: Krane te thata e trungjet qe sjell Drini ngecin ne brigjet e tokave te mia..;)
hahahahaha ato krane vine nga pyjet e mia hahaha se Valbona ne Drin derdhet .
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pe: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Si thonë njerëzit hop akoma pa kërcyer?!?!?!
Shihet (dëgjohet) shumë mirë në videon më lartë
se hoxha thot "na kemi qenë autokton në token tonë ..."
dhe se turqia është pritë si amerika 1999-ën....
E tani se kuptoj kur ky hoxha paska ndërruar mendimin?
1-) Në 1389 Osmanet luftuan kunder Hungarezeve dhe Serbeve.
2-) Në kohen e Rankoviqit shqiptaret shkonin me deshire ne Turqi.
3-) Statistikat e 1455 tregojne se ne Kosovë kishte vetem 1% shqiptar.
4-) Osmanet u dhane shqiptareve me hektare toke dhe i prunen te jetojnë ne Kosovë.

Ketu ke videon origjinale shtator 2014, dhe jo ajo qe solli Jetesa te janarit te 2015.

https://www.facebook.com/video.php?v=327740120768006&set=vb.254091314799554&type=2&theater

ps. Po ja leni dhimshem Laurit :box:
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

1-) Në 1389 Osmanet luftuan kunder Hungarezeve dhe Serbeve.
2-) Në kohen e Rankoviqit shqiptaret shkonin me deshire ne Turqi.
3-) Statistikat e 1455 tregojne se ne Kosovë kishte vetem 1% shqiptar.
4-) Osmanet u dhane shqiptareve me hektare toke dhe i prunen te jetojnë ne Kosovë.

Ketu ke videon origjinale shtator 2014, dhe jo ajo qe solli Jetesa te janarit te 2015.

https://www.facebook.com/video.php?v=327740120768006&set=vb.254091314799554&type=2&theater

ps. Po ja leni dhimshem Laurit :box:
اka po shpurdh o Laur?
Pse nuk i hedh një shikim hartave para se
të vinte turku, dhe e kupton çfare ka dashur
të thotë hoxha.
Jemi mësuar me këto dredhirat që njerëzit
përdorin për të përdhosur Islamin, sepse e vetmja
gjë që u pengon njerëzve është feja, kurse e vërteta
nuk u intereson aspak.

Për shokët e tu ateista (të ashtuquajtur), sepse ju jeni
si gjarpërinjë që vetem prisni tu kërceni dikujt në kokë,
as hoxha e askushi nuk e din historinë. Ju krijoni hostorinë
ashtu si iu shkon për shtati e për qejfi.

E tani, shtrohet pyetja ku ishin shqiptarët atëkohë,
para se të vinte turku? Kush ishte në Kosovë?
Po Shqipëria? Kush ishte atje në shekullin XIV?
I keni parë hartat?


Pse more njerëz i mohoni faktet? Pse gjithkush që
thot të vertetën konsiderohet armik?

Gjithashtu nuk është e vërtete se ai thot Rankoviqi
nui i ka përzënë shqiptarët.


Keni nevojë pakez t'i hudhni një sy hartave para se të çoroditeni.
Dihet shumë mirë se shqipëtarët nuk kanë qenë zot në tokat e veta,
as në Kosovë e as Shqipëri.


 
Redaktimi i fundit:

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Budallalleku me i madhe ne tere kete pjerdhje, vjellje tingujsh, eshte se ka te atille qe e degjojne (pra jane degjues te tij), bile bile degjojne te tilla pjerdhje cdo jave.
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Budallalleku me i madhe ne tere kete pjerdhje, vjellje tingujsh, eshte se ka te atille qe e degjojne (pra jane degjues te tij), bile bile degjojne te tilla pjerdhje cdo jave.
Po na mbytët me mençuri. Po kam frikë se ju merr mësysh njeriu.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Pe: Titulli: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Po na mbytët me mençuri. Po kam frikë se ju merr mësysh njeriu.
Rri pa merak. E kemi prekur :liber:
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

E tani, shtrohet pyetja ku ishin shqiptarët atëkohë,
para se të vinte turku? Kush ishte në Kosovë?
Po Shqipëria? Kush ishte atje në shekullin XIV?
I keni parë hartat?
Ta ka dhene pergjigjen hoxha ricky. Shiptaret i solli ne Ballkan P. Osmane pas betejes se Fushe-Kosoves..;)

1-) Në 1389 Osmanet luftuan kunder Hungarezeve dhe Serbeve.
2-) Në kohen e Rankoviqit shqiptaret shkonin me deshire ne Turqi.
3-) Statistikat e 1455 tregojne se ne Kosovë kishte vetem 1% shqiptar.
4-) Osmanet u dhane shqiptareve me hektare toke dhe i prunen te jetojnë ne Kosovë.
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

Ta ka dhene pergjigjen hoxha ricky. Shiptaret i solli ne Ballkan P. Osmane pas betejes se Fushe-Kosoves..;)

1-) Në 1389 Osmanet luftuan kunder Hungarezeve dhe Serbeve.
2-) Në kohen e Rankoviqit shqiptaret shkonin me deshire ne Turqi.
3-) Statistikat e 1455 tregojne se ne Kosovë kishte vetem 1% shqiptar.
4-) Osmanet u dhane shqiptareve me hektare toke dhe i prunen te jetojnë ne Kosovë.
Nuk është e vërtetë ajo, Ju e dijni më mirë.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??

1-) Në 1389 Osmanet luftuan kunder Hungarezeve dhe Serbeve.
2-) Në kohen e Rankoviqit shqiptaret shkonin me deshire ne Turqi.
3-) Statistikat e 1455 tregojne se ne Kosovë kishte vetem 1% shqiptar.
4-) Osmanet u dhane shqiptareve me hektare toke dhe i prunen te jetojnë ne Kosovë.

Ketu ke videon origjinale shtator 2014, dhe jo ajo qe solli Jetesa te janarit te 2015.

https://www.facebook.com/video.php?v=327740120768006&set=vb.254091314799554&type=2&theater

ps. Po ja leni dhimshem Laurit :box:

Lauri mos u lodh as mos beso cka postojn tjeret....

edhe une besoj kan publiku kot, sjane te vertet ata vizat 1 2 3 4.... edhe ai person: feja e shqiptari teshte evropa, ai ndoshta ka bo manipulime diqka ne video...ashtu sikur fotoja e lartë postuar, eshte marr nga materialet fallso.

Eh po si dijn njerezit me manipulu..... Kosova kaqenë gjithher me shqiptarë e banuar mbushur, nese na paska ndihmu ateher Turku, e me vone Amerika, ateher i bie: shqiptaret po presin kot e kot nga vetë shqiptaret apo nga Shqiperia, sepse ata ende spo mund te ngriten ne kembet e veta. Une keshtu e kuptoj, jo ndryshe.

Andaj paska drejt ai i pasmbeturi qe thotë feja e shqiptarit eshte evropa, se aty jeni gjujt me te madhe per azil si shqiptarë më. Ndoshta qenka e juaja fe... ama jo e jona.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Kosovaret jane shqiptar autokton apo osmali te ardhur??


Perfekt.... ju dy i bashkuat megjat, me sa e shoh.... :)Drini tek une del ne det, aty ku pushon pergjithmone ::cool:: Krane te thata e trungjet qe sjell Drini ngecin ne brigjet e tokave te mia..;)
hahahahaha ato krane vine nga pyjet e mia hahaha se Valbona ne Drin derdhet .
 
Top