Konsumi i tepruar i sheqerit

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
1437152918sheqeri.jpg


Një grup shkencëtarësh në Britani kanë këshilluar qeverinë të përgjysmojë nivelin e rekomanduar ditor të konsumit të sheqerit.

Ekspertët e ushqimit mendojnë se nga sheqeri nuk duhet të përftohet më shumë se 5% e kalorive të ditës, e barasvlershme kjo me 7 lugë çaji. Shumica e njerëzve konsumojnë të paktën dyfishin e kësaj sasie.


Ekzekutivi britanik është shprehur se do t’i pranojë rekomandimet , të cilat ka ndërmend t’i përdorë për të zhvilluar një strategji kombëtare kundër obezitetit, sidomos te fëmijët.

/ Top Channel
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Konsumi i tepruar i sheqerit

Une skam probleme hic me perdorimin e sheqerit kshu qe nuk kam pune me kete :p Ha sa te dua ,kur te dua dhe si te dua ,max shtoj 1kg ne 365 dite :D
 
Top