Komunikim me persona te vdekur..?

ida angel

:)
V.I.P
A eshte e mundur qe persona qe kane vdekur te kontaktojne qe nga bota e shpirtrave me njerezit akoma te gjalle nepermjet menyrave elektronike te komunikimit? A mund te kontaktojne ata nepermjet telefonave te thjeshte?
a5e7ed3f69af54f490c778ad7b46afc4-300x300.jpg


A mundet qe nje person shume i dashur per ne pasi ka vdekur te na kontaktoje nepermjet telefonit per te na thene nje lamtumire te fundit apo per te na paralajmeruar per dicka qe mund te na ndodhe?

Sado qe mund te ngjaje e pabesueshme dhe e paimagjinueshme, ky fenomen nuk eshte nje fenomen i pazakonte dhe ndodh, e madje shpesh. Zakonisht ky fenomen ndodh rreth 24-48 ore mbasi dikush ka vdekur. Megjithate per kete nuk ka nje rregull te caktuar pasi ka shume nga ata persona qe kane konfirmuar qe kane marre telefonate nga nje person i dashur i vdekur edhe shume vite pasi ky i fundit kishte vdekur.

Keto telefonata te cuditshme jane pothuajse gjithmone te mbushura me statike te rende dhe pothuajse perhere zeri i telefonuesit te vdekur duket i larget, pikerisht sikur po vjen nga nje distance shume e larget.

Pafundesisht shume njerez kane pranuar qe kane marre telefonata qe dukej se vinin nga nje person i afert i vdekur apo nga nje mik i vdekur. Keto telefonata ndodhin zakonisht vetem nje here apo dy here dhe gjithmone jane telefonata te shkurtra me mesazhe te shkurtra.

Per disa njerez keto telefonata mund te jene shume frikesuese, por per shumicen e njerezve keto telefonata jane nje burim qetesimi dhe qe i ndihmojne ata qe te ndihen me mire dhe te gjejne forcen qe te vazhdojne me tej me jeten e tyre.

Shume shpesh, kur merret nje telefonate e tille, personi qe e merr kete telefonate ne fillim nuk e kupton qe personi me te cilin eshte duke folur eshte nje person i cili ka vdekur, dhe mendon qe eshte duke folur me nje person qe eshte i gjalle.

Shume njerez kane raportuar qe kane marre telefonata nga persona qe nuk i kishin njohur ndonjehere ne meyre te drejtperdrejte ne jeten e tyre, por qe u kishin dhene nje mesazh urgjent per t’i derguar tek nje person qe edhe ai vete edhe i vdekuri e njihnin.

Ne fakt keto lloj telefonatash jane me te rralla, por jo edhe shume te rralla.

Zakonisht marresit e ketyre telefonatave thone qe zeri nga ana tjeter e telefonit duket i cuditshem, ne nje fare menyre pothuajse mekanik apo jo real.

Ne shumicen e rasteve kur pyeten per keto telefonata njerezit qe i kane marre keto telefonata tregojne qe zilja e telefonit binte ndryshe nga sic bie zakonisht. Toni i ziles do te ishte i ndryshem apo zilja do te ishte me e shkurter nga sic ishte zakonisht.

Duke marre ne konsiderate se investigatoret paranormale perdorin shume lloje pajisjesh elektronike per te zbuluar aktivitete te shpirtrave, pasi duket se shpirtrat jane vertet te afte qe te arrijne te komunikojne nepermjet mjeteve elektronike, atehere nuk eshte totalisht e habitshme dhe e pabesueshme qe shpirtrat e personave tone te dashur te cilet jane larguar nga jeta te arrijne te perdorin telefonin si nje mjet per te krijuar nje kontakt ndermjet botes se tyre dhe botes tone.

Nese te gjitha keto jane te verteta, atehere ndoshta nje dite do te kemi mundesine qe te zhvillojme pajisje specifike te ndertuara per te lejuar komunikimin me boten e shpirtrave duke perdorur vetem teknologjine e telefonave dhe duke i ngritur ato ne nje nivel krejt te ri dhe me te zhvilluar.

Kjo gje, jo vetem qe do te mundesonte qe njerezit te mund te komunikojne me te dashurit e tyre te larguar nga jeta, por do te provonte gjithashtu qe ne vazhdojme te jetojne me nje fare menyre edhe mbasi ndodh vdekja fizike e trupit.

Ndoshta kjo do na ndihmonte qe te shihnim jeten mbas vdekjes nga nje pikepamje e re dhe do te largonim friken dhe pasigurine nga ky proces i frikshem dhe i paevitueshem.

Deri sa te vije ajo kohe kur te gjitha keto te mund te ndodhin, apo te pakten te arrijme te zbulojme se cfare dhe se si ndodhin keto telefonata ne te vertete, telefonatat qe vijne nga persona te vdekur do te mbeten ajo cfare jane akoma tani; nje mister.


ps.Befshi gjume te qete :D
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Komunikim me persona te vdekur..?

Pallavra....
 

flowmaster

Anëtar i Nderuar
Pe: Komunikim me persona te vdekur..?

Bashkohem ne mendim, me parafolesin..
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Komunikim me persona te vdekur..?

Une po komunikoj cdo dite :syze:madje numri i telefonit asht 038 pesqind e ku'tzatet :shsh::syze:po thojne se mire po behet matan :D cdo nate party :piano: t'fala ju kan bo krejtve :uri
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Komunikim me persona te vdekur..?

E pamundur !
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Pe: Komunikim me persona te vdekur..?

Eshte e cudishme ,paradoksi qe me ndodhe kur shof shkrime te tilla,.nuk besoj (ose % qe besoj ne fe e idet fetare eshte e paperfillshme..)..ama kur lexoj ose degjoj gjera te tilla me kape frik,,,kjo do me then se dozat e perrallave me fantazme dhe boten e pertejme kane godite pjesen psikollogjike timen,,ate te pavetdishmen..do ekte ndodhe kur kam qen fmeij..:p LOL..
se ndrsyhe pse ti kem si frike keto gjera,,,:p:p..personalishte me duken me fantazme keta njerzit qe japin deshmi te tilla,,se sa i vdekuri,,qe eshte bere nje me token
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Komunikim me persona te vdekur..?

Ehhe :p..sa keq qe nuk besoj se tani do ishta tu komoniku me ate qe kan iku ne boten tjeter me telefon LOL
 

My Self

Born To Be Happy
Re: Komunikim me persona te vdekur..?

Se pari komunikimi behet midis 2 ose me shume personave. Ti pyet e pyet te vdekurin por smer pergjigje, dmth qe ky komunikim nuk realizohet.
ps: mos shikoni shume filma qe vjen gjyshja nga parajsa te dhoma mbeses dhe zbardhet vendi!
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Pe: Komunikim me persona te vdekur..?

E pse mos te jete e mundur....ata te botes tjeter rrezik nuk pagujn tarifa kshu qe falas e kane, pse mos ta mberthejne kte mundesi :p
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Pe: Komunikim me persona te vdekur..?

thoni cfare te doni por sipas meje eshte e mundur... dhe spo e zgjas shum sepse kjo eshte gje shum personale, shum besojne por jo te gjithe e pranojne.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Pe: Komunikim me persona te vdekur..?

E pse mos te jete e mundur....ata te botes tjeter rrezik nuk pagujn tarifa kshu qe falas e kane, pse mos ta mberthejne kte mundesi :p

E pra ata me let e kan ,por ca te bejm neve se?me mir prap se nuk ja dim numrin
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: Komunikim me persona te vdekur..?

Mendoj se eshte ceshtje besimi dhe kushdo eshte i lire te besoj ate qe do. Vertet sme ka ndodh mua ndonje gje e tille por smund te them qe jane pallavra apo qe nuk ekzistojne ...boj personalisht besoj vetem tek enderrat qe jane dor me 1 mesazhe per cka do te ndodh per kte jam pak skeptike por tashme spo dihet asgje sepse ca so ndodh.............
 

Monique

With or Without u
Titulli: Komunikim me persona te vdekur..?

Si besoj....edhe pse do doja me cdo force te shpirtit te degjoja qofte e nje tingull nga ata tre persona qe me djeg shpirti ti kem edhe njehere te vetme!
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Komunikim me persona te vdekur..?

Shume njerez besojne qe kan folur dhe komunkuar me fantazmat ... mua me friksojne shume kto gjera .....
me lejn6 pa gjummm
 

DeviL

Is Not Here…
Titulli: Komunikim me persona te vdekur..?

Shume njerez besojne qe kan folur dhe komunkuar me fantazmat ... mua me friksojne shume kto gjera .....
me lejn6 pa gjummm

ahhahahahhahahahahhahahahahahahahhahaahahahahahhahahahahhahahahhahahahahhahahahahhahahahahhahahahahahahahahahaha mfal se maj dot te qeshmen mke mek hahahahahahahahahaahahahahaa
 
Titulli: Komunikim me persona te vdekur..?

Te rihapet kjo teme mbas kaq shume vitesh eshte njesoj sikur te komunikosh me te vdekurit.
 
Top