Komente te ndryshme nga kategoria e letersise!

Passion

Banned
E çka na dha jeta? Kurthe të çuditshme, intriga plotë, fjalë të pathëna, mendime të humbura, buzë që nuk puthën, prekje që nuk ndjehen, sy që nuk shikojnë, veshë që njeri tjetrin nuk e dëgjojnë, ëndrra që shuhen, mua dhe ty që nuk jemi më. Jeta na dha, jeta na morri.
Epo ç'gure u deshen te rrokulliseshin te dilnin te tilla ?
Te tilla i sjell Vetëtima :)

M'fal!
Vetoni.
 

Ketrush

Anëtar i ri
-Mirmgjesi:D:D.
-Mirmgjes.
Cfarë do porosisni??
Nje makiato dhe një uje pa gaz të lutem:D
Po patjeter;);)
Sapo kamarieri mori porosine,nxorra celularin per ti bere foto pamjes qe kisha perballe.
Teksa po shikoja foton,mendja filloi te me fundoste brenda kujtimeve.
Pemet e zhveshura,qielli i ngrysur,me rrembyen.
Nisa te perhumbem.
Isha e lumtur.
Aq e lumtur isha saqe i kaperceva shkallet shpejt e shpejt.
U futa nxitimthi brenda kafes per ta perqafuar.
Ai u ngrit ne kembe duke me perqafuar plot malli.
Aq shum biseduam saqe ishim ulur gati 2 ore dhe nuk leviznim.
Tak-tak vajza urdheroni porosine.
U rrembeva perseri,saqe kamarieri me zgjoi nga letargjia nostalgjike.
:emoji_writing_hand::emoji_relaxed:
 

Passion

Banned
Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

Eja eja me perqafo me mbeshtjell me krahet e tu e me pyt cf ka qe nuk shkon
Cf ka qe nuk shkon e dashur, me pyt pse jam keshtu, me pyt pse dua deshperimisht
te kem ne keto momente.
Por e di qe e vetmja pergjigje qe mund te marresh eshte nuk e di sepse, di vetem per cf kam nevoje e ajo gjeja je ti
Gjeja me e embel ne bote, qe me trazon shpirtin qe me merr me vete me qetesine e gurgullimen e nje uji
Nje mungese e tmerrshme ne keto dite qe me duket sikur kam boten mbi supe sikur Atlanti.
Sdua hijen tende afer, sdua as bojen e zeze ne te bardhe sepse ajo shuhet shkrihet, sapo te filloje te kalojne pak minuta i merr ajri si pluhur.
Dua zerin tend, dua mishin tend.
Me merr me vete kur nata behet e zeze, me ate mendafshin e yjeve me bej te fluturoj
dhe e di qe edhe vetem sikur te afrosh buzet e tua tek mua do ndodhe,
Sepse e di , sepse lekura ime aq etur per ty do te perpije ne 1 sek cdo emocion max qe mund te leshoje cdo por i nje trupi te nje njeriu.
Dhe ai casti magjik kur ti afrohesh me buzeqesh me perkedhel e mbyll syte une jam ne tjeter bote edhe Atlanti u clirua nga zingjirt e tij.
Cfare te bej per ty qe te zemren tende ta cpojne serish pika lumturie, cfare te bej qe zemra te ngrihet peshe e ti te ndjesh nevojen e patundur te jesh me mua cdo sekond.
Po me vanitesh zemer dhe me duket sikur po luan kukafshehti pas atyre mijra carcafeve te bardhe dhe i merr era.
Dhe une si nje femi qe akoma spo kuptoj cfare po bej te ndjek ty e sigurte qe pas cdo carcafi une sdo rrezohem sepse sido qe te jete ti do jesh afer meje e do me kapesh nga duart e do me mbash
E tani eshte ai mom kur kam nevoje deshperimisht per ty edhe sikur te jete vec prezenca jote edhe sikur te rrish si mur i heshtur une thejshte te dua.
E priste tek vendi i tyre.
Dy kollona prej nje guri shtuf me pore te medha ishin deshmitare te gjithe neteve qe takoheshin,ku neper pore fikeshin cigaret e tyre.
Askush s'preferonte te ecnin rrugeve te ndricuara.
:)
E perse ? :)
 

Bebw

Antarë i Respektuar
Ne cilet labirintha te mendjes u ndave,ne cilet fike dritat....
Tani neper netet qe vallzojne pa yje , henen qe gjysme drejt fundit shuhet...le te presim ditet e nje agimi te ri. :))

rrofsh Nev ,po e kerkoja kete teme ❤❤❤
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Sikur Zoti te harronte per nje moment qe une jam nje dordolec i ndrequr me rrecka dhe te me dhuronte nje copez jete, mbase nuk do ti thosha te gjitha ato qe po mendoja, por sigurisht do ti mendoja ato qe po them. Do i jepja rendesi gjerave jo per vleren, por per domethenien e tyre. Do flija pak, do enderroja me shume, sepse cdo minute qe mbyllim syte humbasim 60 sekonda drite. Do vazhdoja kur te tjeret do ndalonin, do zgjohesha kur te tjeret do flinin. Do degjoja kur te tjeret do flisnin, dhe sa do e shijoja nje akullore me cokollate!!! Nese Zoti do me jepte nje copez jete, do vishesha thjesht, do shtrihesha perballe diellit duke e lene te pambuluar jo vetem trupin por edhe shpirtin tim. Ah Zoti im, sikur te kisha nje copez jete,nese do mundesha, do shkruaja urrejtjen time mbi akull, dhe do prisja te dilte dielli. Nuk do te lejoja te kalonte as edhe nje dite pa i thene njerezve qe dashuroja se i dashuroja. Do te beja cdo burre dhe grua te besojne se jane njerezit qe dua dhe do te dashurohesha me dashurine. Te njerezit do te tregoja se sa gabim bejne kur besojne se ndalojne se dashuruari kur plaken, pa kuptuar se plaken kur ndalojne te dashurojne. Femijes se vogel do t'i jepja pende, por do ta lija te mesonte vete sesi te fluturoje. Pleqve do t'u tregoja se vdekjen nuk e sjell pleqeria por "harresa". Mesova kaq gjera nga ju,njerezit. Mesova se te gjithe duan te jetojne ne "majen e malit",pa kuptuar se lumturia qendron ne menyren se si zbret "faqen e pjeret". Mesova se kur femija i porsalindur shtrengohet mbi pellemben e tij te vogel,per here te pare gishti qe zgjatet i babit te tij e roberon pergjithmone. Mesova se njeriu ka te drejte ta shohe tjetrin nga larte, vetem kur duhet ta ndihmoje te cohet....Te thuash gjithmone ate qe ndjen dhe te besh gjithmone ate qe mendon.. Nese do ta dija qe sot do te ishte hera e fundit qe do te te shihja duke fjetur, do te te perqafoja fort,fort dhe do t'i lutesha Zotit qe te behesha roja e shpirtit tend. Nese do e dija se kjo do ishte hera e fundit qe do te te shihja te dilje nga dera, do te te perqafoja dhe do te te jepja nje puthje dhe do te te therrisja perseri qe te te jepja edhe te tjera. Nese do ta dija qe kjo do te ishte hera e fundit qe do ta degjoja zerin tend, do te regjistroja cdo fjale tenden qe te mund te te degjoja perseri,perseri.. Nese do te dija qe keto do te ishin momentet e fundit qe do te te shihja, do te te thosha "te dashuroj" dhe do te supozoja jo logjikisht se e dije me pare.Ekziston gjithmone nje e neserme dhe jeta na jep edhe mundesi te tjera qe t'i bejme gjerat sic duhet, por nese bejme gabime na mbetet vetem e sotmja.Do te doja te te thoja se sa shume te dua dhe se kurre s'do te te harroj. E nesermja nuk eshte e sigurt per askend, si i ri, si i vjeter. Sonte mund te jete hera e fundit qe i shikon njerezit qe do. Prandaj mos prit me, beje sot sepse e nesermja nuk vjen kurre. Sigurisht do pendohesh per diten kur nuk gjete kohe per nje buzeqeshje, nje perqafim, nje puthje dhe sepse ishe i zene per te realizuar nje deshire te tyre. Mbaji ata qe dashuron prane vetes, thuaju duke mermeritur se sa shume ke nevoje per ta, dashuroji, sillu mire,gjej kohen per ta, thuaju "me vjen keq", "me fal" , "faleminderit" dhe te gjitha fjalet e dashurise qe di. Asnjeri nuk do te te mbaje mend per mendimet e tua te fshehta..Shiko fotografinë 1743573
Je e mbushur miresi,ruaje,mos lejo qe bota e eger njerzore,te ta cenoj. :))
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Sikur Zoti te harronte per nje moment qe une jam nje dordolec i ndrequr me rrecka dhe te me dhuronte nje copez jete, mbase nuk do ti thosha te gjitha ato qe po mendoja, por sigurisht do ti mendoja ato qe po them. Do i jepja rendesi gjerave jo per vleren, por per domethenien e tyre. Do flija pak, do enderroja me shume, sepse cdo minute qe mbyllim syte humbasim 60 sekonda drite. Do vazhdoja kur te tjeret do ndalonin, do zgjohesha kur te tjeret do flinin. Do degjoja kur te tjeret do flisnin, dhe sa do e shijoja nje akullore me cokollate!!! Nese Zoti do me jepte nje copez jete, do vishesha thjesht, do shtrihesha perballe diellit duke e lene te pambuluar jo vetem trupin por edhe shpirtin tim. Ah Zoti im, sikur te kisha nje copez jete,nese do mundesha, do shkruaja urrejtjen time mbi akull, dhe do prisja te dilte dielli. Nuk do te lejoja te kalonte as edhe nje dite pa i thene njerezve qe dashuroja se i dashuroja. Do te beja cdo burre dhe grua te besojne se jane njerezit qe dua dhe do te dashurohesha me dashurine. Te njerezit do te tregoja se sa gabim bejne kur besojne se ndalojne se dashuruari kur plaken, pa kuptuar se plaken kur ndalojne te dashurojne. Femijes se vogel do t'i jepja pende, por do ta lija te mesonte vete sesi te fluturoje. Pleqve do t'u tregoja se vdekjen nuk e sjell pleqeria por "harresa". Mesova kaq gjera nga ju,njerezit. Mesova se te gjithe duan te jetojne ne "majen e malit",pa kuptuar se lumturia qendron ne menyren se si zbret "faqen e pjeret". Mesova se kur femija i porsalindur shtrengohet mbi pellemben e tij te vogel,per here te pare gishti qe zgjatet i babit te tij e roberon pergjithmone. Mesova se njeriu ka te drejte ta shohe tjetrin nga larte, vetem kur duhet ta ndihmoje te cohet....Te thuash gjithmone ate qe ndjen dhe te besh gjithmone ate qe mendon.. Nese do ta dija qe sot do te ishte hera e fundit qe do te te shihja duke fjetur, do te te perqafoja fort,fort dhe do t'i lutesha Zotit qe te behesha roja e shpirtit tend. Nese do e dija se kjo do ishte hera e fundit qe do te te shihja te dilje nga dera, do te te perqafoja dhe do te te jepja nje puthje dhe do te te therrisja perseri qe te te jepja edhe te tjera. Nese do ta dija qe kjo do te ishte hera e fundit qe do ta degjoja zerin tend, do te regjistroja cdo fjale tenden qe te mund te te degjoja perseri,perseri.. Nese do te dija qe keto do te ishin momentet e fundit qe do te te shihja, do te te thosha "te dashuroj" dhe do te supozoja jo logjikisht se e dije me pare.Ekziston gjithmone nje e neserme dhe jeta na jep edhe mundesi te tjera qe t'i bejme gjerat sic duhet, por nese bejme gabime na mbetet vetem e sotmja.Do te doja te te thoja se sa shume te dua dhe se kurre s'do te te harroj. E nesermja nuk eshte e sigurt per askend, si i ri, si i vjeter. Sonte mund te jete hera e fundit qe i shikon njerezit qe do. Prandaj mos prit me, beje sot sepse e nesermja nuk vjen kurre. Sigurisht do pendohesh per diten kur nuk gjete kohe per nje buzeqeshje, nje perqafim, nje puthje dhe sepse ishe i zene per te realizuar nje deshire te tyre. Mbaji ata qe dashuron prane vetes, thuaju duke mermeritur se sa shume ke nevoje per ta, dashuroji, sillu mire,gjej kohen per ta, thuaju "me vjen keq", "me fal" , "faleminderit" dhe te gjitha fjalet e dashurise qe di. Asnjeri nuk do te te mbaje mend per mendimet e tua te fshehta..Shiko fotografinë 1743573
Ti je nje engjell.sa me fat je ti per cfare jep sa me fat jan njerzit qe te kan ne jeten e tyre ????
 

Bebw

Antarë i Respektuar
Ti je nje engjell.sa me fat je ti per cfare jep sa me fat jan njerzit qe te kan ne jeten e tyre ????
Dashuriii ??? te vleresoj shume, ta dua shpirtin se e ke te mire shume ???❤❤❤❤
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Mes dritash përhumbem si të ishte errësirë,
Ndalem mendueshëm e ulem diku,
Buzëqesh me veten, e marr me te mirë,
Pastaj endem rrugëve, çapitem kuturu.


Kapem pas ëndrrash e pastaj drithërohem,
Se di në jam zgjuar apo ne gjumë,
Mjafton te jesh me mua nuk dua te zgjohem,
Mos ik, mos më lër, rri e ca me shumë.


Rrugëve endem e s'di nga t'ja mbaj,
Nuk i shpetoj dot siluetës dhe syve të saj.
Sa e bukur. Ta vjedh?
 

Bukowski

Gjumash
Ehhh lemza ...:emoji_slight_smile:
 

Bebw

Antarë i Respektuar
Kete e kisha shkrujt per konkursin e ketij muaji dhe shpresoja te zija vendin e pare por juve nuk jua mbajti e nuk derguat krijime vetem e vetem te mos fitoja une?
Vibrim...telefoniVape e madhe,
Zagushi,
N'breg deti,
Une dhe ti.

Ec e ec,
Doreperdore,
A e do ,
Nje akullore?


Lepij une,
Lepin ti,
Akullorja
Na u shkri.

Dielli djeg,
Ne po piqemi,
Mos me prek,
Se do digjemi.


Nuk jam mire,
Afrohu pak,
Vema doren,
Permbi bark.

Obobo,
Me ngadale,
Hiqe doren,
M'le pa fjale.

A e ndjen?
Si leviz,
Si vibron?
Rri e qete,
Mos u gezo,
Nuk eshte,
Sic mendon,
Eshte thjeshte,
Telefon!
E ke menduar te shkruash tekste kengesh ☻??? do ishte hiti veror i kenduar nga Noizy ose Moziqi ☻?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Kete e kisha shkrujt per konkursin e ketij muaji dhe shpresoja te zija vendin e pare por juve nuk jua mbajti e nuk derguat krijime vetem e vetem te mos fitoja une?
Vibrim...telefoniVape e madhe,
Zagushi,
N'breg deti,
Une dhe ti.

Ec e ec,
Doreperdore,
A e do ,
Nje akullore?


Lepij une,
Lepin ti,
Akullorja
Na u shkri.

Dielli djeg,
Ne po piqemi,
Mos me prek,
Se do digjemi.


Nuk jam mire,
Afrohu pak,
Vema doren,
Permbi bark.

Obobo,
Me ngadale,
Hiqe doren,
M'le pa fjale.

A e ndjen?
Si leviz,
Si vibron?
Rri e qete,
Mos u gezo,
Nuk eshte,
Sic mendon,
Eshte thjeshte,
Telefon!
Ahahahahahah.
Lady Gaga Compliment GIF
 

MoOgli

Patronazhist i grave te FV
Kerkoj e germoj mos gjej ndonje varg apo fjale qe te mund te me grrice per te zberthyer ate lemsh te nxehte ne gjoks. Po me lodh kjo frymemarrje qe nuk perfundon dot. Loti qe vjen deri tek rrenja e qerpikeve, por kaq i pafuqishem per t'u shkeputur . Fjala qe do te dale, dhe s'po mundem t'a hedh ne leter. Cdo shkronje me duket kaq e pafuqishme perballe imazhit plot rrudha e te qeshur te fytyres tende, gjysh!
Gjyshi im me deshi dhe e desha….per 1 vit rrjesht i sherbeva si femise e lava e nderrova si femine dhe me ngel merak qe iku pa e dit kush jam dhe pa ma thirr emrin 1 vit rrjesht sepse e humbi memorien dhe nuk e dinte kush jam 😢
 

Bebw

Antarë i Respektuar
Gjyshi im me deshi dhe e desha….per 1 vit rrjesht i sherbeva si femise e lava e nderrova si femine dhe me ngel merak qe iku pa e dit kush jam dhe pa ma thirr emrin 1 vit rrjesht sepse e humbi memorien dhe nuk e dinte kush jam 😢
Edhe unë njëjtë si ty Mo 🤗 (pa pjesën e larjes),dhe më e dhimbshme ishte pjesa që 1 vit para se të vdiste gjyshi vdiq xhaxhi dhe atij i shkëputej memorja dhe e kërkonte për ditë e ditë me radhë deri sa vdiq.😇Tani i kam ëngjëj të dy 😇😇
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Gjyshi im me deshi dhe e desha….per 1 vit rrjesht i sherbeva si femise e lava e nderrova si femine dhe me ngel merak qe iku pa e dit kush jam dhe pa ma thirr emrin 1 vit rrjesht sepse e humbi memorien dhe nuk e dinte kush jam 😢
Qofte i Xhenetit Mogli. une e humba para ca muajsh, dhe e kam sh te fresket kujtimin! Por, keshtu eshte jeta! T'i kujtojme me lutje! :)
 
Top