• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Komandant Hoxha: Ali Ahmeti si Esat Pasha e Rrahman Morina

legjenda

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
MAQEDONIA VERIORE
Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha ka mbështetur historianin shqiptar Vebi Xhemaili i cili deklaroi se Petrush Chaulev nuk është shqiptar.

Ndërkaq, lidhur me këtë personalitet mendim ndryshe kanë shprehur Ali Ahmeti dhe historiani Skender Hasani, njofton agjencia e lajmeve INA.

“I nderuar prof Vebi , kot e keni që mundoni për ti bindur horrat dhe tradhtaret se cili ka qenë patriot apo nacionalist ose i shitur tek te tjerët.

A nuk po e vëreni se Ali kjameti dhe ky far historiani i kiametit, Skender Hasani vrasin dhe burgosin patriotët , nacionalistet dhe komandantët të shumtë që në kohën e sodit kanë krijuar histori tek populli jonë, siç është komandant Sokoli, Kushtrimi, e shumë të tjerë. Këta tradhtar te BDI merren me persona që kam vdekur para një shekulli, të cilët në asnjë mënyrë me veprat e tyre nuk e kanë treguar veten se janë shqiptar, e ata te cilët kanë krijuar histori tek ne, ne ditët e sodit i vrasin dhe i burgosin.

Fundja edhe Esat Pasha, Rahman Morina , Ali Ameti dhe tjerë tradhtar kanë fol shqip.

Vishen shkenisht, jetojnë serbisht dhe mundohen qe historinë ta paraqesin sllavisht.

Këta integrista të DUI po mundohen të ndryshojnë historinë e popullit tonë në favor të sllavizmit.

Luftën e 2001 e sakrifikuan, MO e varrosën, dhe tani qartë po verëhet se pse Ali kjameti ia la emrin partisë se tij Bashkimi Demokratik për INTEGRIM. Integrimi në NATO dhe B E nuk ndodhi këto 14 vite por ndodhën tradheti të mëdha në dëm të Shqiptarëve nga këta integristat e vëllazërim- bashkimit sllavist”, është shprehur Hoxha. (INA)

 
Top