• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Koleksione veshjesh te ndryshme!!

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Tek kjo teme le te sjellim foto/info te ndryshme ne lidhje me ngjyrat..stilimet dhe gjdo gje TE RE,.per veshjet,.nga fusha e modes,,qe i perkasin sezioneve dhe modes ,.ne koherenc .

pranver/vere 2012. Ngjyrat do varjojne nga e zeza te e bardha, bezha, plastel dhe disa te ndezura. Per kepuce stilistet kane preferuar sandalet me tak te lart ose platform dhe jo me atlete dhe çizme. Fare pak pantallona, me shume funde, fustane, tantelle dhe copa me dizenjo. Ajo çfare eshte e perbashket per gjithe stilistet eshte perdorimi i palave dhe rrudhave, te medha, te vogla, te çdo lloj forme...
[/I][/B]

Victorine Spring Summer 2012 – Stunning Dresses

Victorine-1.jpg

Victorine-3.jpg

Victorine-5.jpgtop-100-dresses-from-spring-summer-2012-collections-valentino.jpg

New+Look+3.jpg

salvatore-ferragamo-spring-summer-2012.gif


s-from-spring-summer-2012-collections-emilio-pucci.jpg

moschino-pre-fall-2012-4.jpg

moschino-pre-fall-2012-4.jpg
 

Attachments

Last edited:

cela

Antarë
Titulli: Koleksion Veshiesh Pranver & Vere// 2012

edhe mua po me pelqen ajo bluza e bardhe dhe fundi blu,......edhe fustani i zi me trendafila te kuq ,mjaft praktik!!
bien ne sy menjehere,prerja simetrike dhe mjaft elegante!!
 

AjSi

...
Titulli: Koleksion Veshiesh Pranver & Vere// 2012

Te preferuarat e mia..

ZARA 2012H&M

 
Last edited:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Pe: Koleksion Veshiesh Pranver & Vere// 2012
Heine by MOSketo jane "bershka",..jane goxha ekonomike ,te lira do thoja..me nej cilsi rrobe mesatare,. rrobat e kesaj firme..dhe kane nje linje vertet trendy,,dhe gjdokush e gjen veten brenda linjes tyre..


Kjo fotoia me poshte eshte nga _Rolando Santana.spring/summer-2012-( qe si kam iden kushe eshte..LOL..por po me pelqekan fustanet e tij..:p..

 
Last edited by a moderator:

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Koleksion Veshiesh Pranver & Vere// 2012

Seriozisht ju graria jeni cmendur. No do me na mbyt bora keto kujtohen se cfare do veshin pranveres e veres. Pritni moj pritni te ike dimri njeher e pastaj kur te qelin lulet e te vje nxehti e zhegu edhe zhvesh me dal s'bahet qameti :p
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Koleksion Veshiesh Pranver & Vere// 2012

Disa kot fare,disa te bukura...Ajo goca lart me cizme ishte shume bukur...
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Koleksion Veshiesh Pranver & Vere// 2012

Koralet gjatë historisë kanë qenë simbol i elegancës, por përveç krijesës së mrekullueshme që fshihen në fund të detit, koralet botën e përvetësuan edhe me ngjyrat e tyre të mrekullueshme.
Këtë sezon si duket shumë në mode do të jenë këto ngjyra, të cilat preferohen në veshje në aksesorë, bizhuteri etj.
Qendrat tregtare tani më janë përplot me pantallona të hollë, fustane dhe minifunde të cilat janë në ngjyrën e koraleve. Përveç veshmbathjes, në këtë ngjyrë ka edhe shumë çanta, kuleta, bizhuteri, aksesor të ndryshëm.


/Sekrete Bukurie/ 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Koleksion Veshiesh Pranver & Vere// 2012

Kjo ngjyra Koral me pelqen,por disa modele qe po shoh ketu sme pelqejne...
 

Endrra

VIP
Titulli: Koleksion Veshiesh Pranver & Vere// 2012

pak a shume sme mungoka gati asgje ne raftin tim ,,sipas stilit qe kam ...Po pse gjej gjithmone nje arsy per te harxhuar para ..si sot per shembull :(
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Koleksion Veshiesh Pranver & Vere// 2012

Me pelqen me shume ngjyra koral- ne pjeshke e hapur se sa ajo qe vete per roz te forte.
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Koleksione Veshiesh te ndryshme,.!!

Koleksion Veshiesh, apo Veshjesh moj Nev
:kiss
Disa me pelqejne disa jo
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: Koleksione Veshiesh te ndryshme,.!!

Ato takat ngjyre jeshile me pelqejn shume dhe ai fustani blu..i duaa!
 
Top