• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Koha per Solarium

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
@ innushi....ajo ishte nje fakt qe mua me tronditi kur e digjova...patjeter qe vete e pati fajin...sthash gje une...ama e coj ne vdekje....

per ty i ke provuar kremat me Faktor proctection+30?

gjithsesi une me solarium...e kam si krime.....
 

inushja2

preshevare
sweetzzinna , te nxihem me kremra se kam provu.. thjesht sme pelqen

Kurse per solarium ... as se vras mendjen , mjafton qe sdo dal e bardhe fare ne plazh ( ta shpif..) nuk do digjem e sdo kem temperatur e do mund te flej rehat dhe ngjyren e fitoj shpejt dhe pa vuajtje :p

Se paske provu ti te " digjesh " ..pa do e adhuroje solariumin pastaj lol
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
jo nuk me kuptove per ca kremrash e kam fjalen...
kremart qe te protezhojne kundra djegjes....te cilat kan faktore te ndryshme ka me +5 +10 dhe me e forta qe perdoreet dhe tek femijet qe e kan lekuren dhe me sesnsibile se tonen..eshte +30 ose +35...per kete te thoja qe duhet te provosh...

une se kam provuar djegjen thua?
vitin e kaluar kam ndejt 2 dite ne krevat nga qe u dogja keq...e me e keqja ishte qe zgjeja reahat se nga te kthehesha me dhimte....


ps: preferoj tja shpif ter
plazhit duke qene e bardhe si bora...se sa te perdor solar:D
 

inushja2

preshevare
Mi sjell tezja nga jasht gjithmon kremrat, me iden se andej jan me cilsore ...po eshte e kot ... posu bera si ngjyre domate njeher LOL skaloj dot ne kafe ...

Mua me pelqen, ose me "pergjigjet" shume...sdi ca t them tjeter ..
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
okey...secili e di vete

ama pa skuqje ske si te nxihesh..se sdo behesh zezake me njex...:p


ps: po pate rast te flasesh me noj dermatollog noj x pyete dhe per kete pune:)
 

inushja2

preshevare
ohu sweet ... sikur te rri e ti degjoj se ca flasin( edhe pse t verteta)... i bie qe as ne diell te mos dal fare ..rrezet e diellit poashtu perbejn rrezik ..sic e dim t gjith

P.S jam i cik "thyrse rregullash une, mbase mund t jet kjo.. " :p
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
jo moj nga ora 13-16 ri ne hije pastaj bej sa plazh te duash....


se di pse dua te te ndryshoj mendjen ty :D
 

eldi

trafikante
dhe nje mikja ime e perdor solarin ,gjithmon para se te reklamohet ne plazh, pasi dhe ajo eshte e bardhe. une per veten gjithmone kam qene kundra saj, edhe pse nganjeher me kthehej mendja qe ta bej, por prap nuk e kam bere. pastaj ngjyra fitohet me kalimin e kohes, dhe une kam qene shum e bardhe dhe digjesha sa here shkoja ne plazh, por lekura ka fitu imunitet mesa shoh dhe sdo me dit me per rreze dielli, pasi kur e frekuenton plazhin rregullisht dhe lekura merr nje ngjyre te lezetshme.
 

inushja2

preshevare
po eldi mire e ke ti, "kur e frekuenton plazhin vazhdimisht thua" po neve qe na duhen ore te tera per te arrit "te plazhi" si tja bejm ?

Apo iu referove vetem atyre qe jetojn buze detit ?
 

inushja2

preshevare
haha sweet , e mendova ta shtoja edhe ate po thash mos do dukem shum ironike :D

Ne fakt mjafton te dalesh ne ballkon ...ler qeshmen hapur ...mbyll syt ... dhe ohohooo sa bukur te enderrosh ! :p LOL
 

K|nG

Drenica Heroic
Une nuk do e kisha perdor edhe ju kisha ber apel juve qe mos ta perdorni sepse rrezet qe liron Sollariumi jan te demshme per shendetin ajo nuk vrehet menjerend por me kalimin e kohes do keni probleme me Lekuren dhe ORGANET tuaj sidomos SYT nese preken nga rrezet dihet qe atu ju vujn ne sy disa mbrojtese po rrezet jan te deportueshme
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
innushe seshte ironi aspak
kush ska plazh afer...vete dhe ne park per te mare djell.....
nejse kush eshte kundra solariumit....:D
 

inushja2

preshevare
ok ok dorzohem !!!

Ne fakt une sju kam kundershtuar ju qe jeni kunder , sepse me plot arsye te shendosha kundershtoni, ajo cka une dua te them eshte se solariumin nuk e perdorin vetem per tu duk me seksi apo per tu reklamu apo ku di une... ka raste kur thjesht do te jesh me e "perkatitur" kur te perballesh me rrezet e forta te diellit sidomos kur ke nje lekure "te ndjeshme" dhe per ti shmangur "peripecit e djegjes e blla blla...
Po gjithcka ka nje cmim i thuhet, po ne rastin n fjal ky cmim edhe mund te kursehet, seshte ndonje gje qe duhet t ber me patjeter, pa dyshim!

:puc sweetzzinna
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
o innush po une te kuptova ty.... nuk po lidhem me me ty...une e kam me ato qe duan te jene 12 muaj "jevga".//dmthn te nxira...

ti nxihesh 2 x para se te vesh ne det...dmthn nje x ne vit apo jo?
 

JoJo

.....
Lekure çokollate...ja pasojat!

“Nuk ekziston nje nxirrje me rreze UV qe te mund te jete e “shendetshme” dhe e duhura per minorenet 18 vjecar! “, eshte ky apeli i bere nga studiuesit ne kerkim te faktoreve qe shkaktojne kancerin e lekures! Autoret-biologe , dermatolog dhe epidemiolog- kane ekzaminuar efektet e ekspozimeve te lekures ne keto rrezatime, si ne aparaturat profesionale ne qendrat estetike , si ne ato shtepiake...ne ndryshim nga sa thuhet neper publicitete. David E.Fisher, president i shoqerise per kerkimet e melanomes ka konfirmuar se : si abronximi dhe kanceri i lekures fillojne me te njejtin event: shkaterrimi i DNA provokuar nga rrezet UV . Ekspozimi ne rrezet UV paraqet nje nga shkaqet paresore per rrezikun ndaj kancerit dhe vdekjes se njeriut.Shume faktore te tjere gjithashtu luajne rol ne shfaqen e kancerit te lekures, por ai qe ngelet paresor eshte pikerisht ekspozimi ne keto rreze, sforzo kjo e industrise se abronzimit qe neper fushatat publicitare kerkojne te shtyjne publikun me qellim nje look me interesant dhe terheqes!

Sa nga ju perdorin nxirrjen artificiale dhe jashte stines se veres?Jeni dakort me keto lloj teknikash "ne mbrotje" te se bukures pavaresisht pasojave qe mund te sjelle?
Diskutim te kendshem !:ciaoo:
 
Top