• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kjo video do t'ju lërë pa fjalë


Një familje majmunësh mbajnë “zi” dhe shfaqen tejet të shqetësuar për “vdekjen” e një majmuni të vogël, çka tregon edhe tek këto kafshë ka dhembshuri.
Në fakt, “fëmija” majmun nuk ishte tjetër vetëm se një robot i vendosur nga grupi i xhirimit të BBC-së për të filmuar nga afër sjelljen e këtyre kafshëve.

Grupi xhirues me këtë rast filmoi videon e rrallë nga jeta e egër, duke zbuluar zakonin e dhembshurisë tek majmunët e llojit Langur. Videoja është filmuar në Indi dhe “roboti” i vogël u rrëzua nga një pemë dhe nuk ishte në gjendje të lëvizte.


Por kafshët majmunë ju afruan të gjithë një nga një duke e lëvizur atë, ndërsa i shprehin ngushëllime njëri-tjetrit, pavarësisht se “majmuni i vogël” nuk është në të vërtetë një majmun.

Prodhuesi i dokumentarit Matthew Gordon tha se kafshët u ndjenë keq dhe ra heshtja tek i gjithë grupi i majmunëve.Express
 
Top