• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kjo është harta e rrallë që ka mbijetuar 700 vjet!

Hera

Βιβλίο φάγος
[h=1]Kjo është harta e rrallë që ka mbijetuar 700 vjet![/h]
Harta Mundi”Harta 700-vjeçare është një thesar unik i mesjetës në botë. Ajo është me përmasat 1.59 me 1.34 metra, dhe është ndërtuar në një lëkurë viçi.Studiuesit besojnë se harta i takon viteve 1300, sepse tregon historinë, gjeografinë dhe fatin e njerëzimit.Pjesa e banuar e botës, ishte e shtrirë si në ato vite, në Europë, Azi dhe Afrikën e Veriut. Harta është brenda një kuadri krishterë. Jerusalemi është në qendër dhe lindja është në krye. Lindja, ku lind dielli, ishte aty ku krishterët mesjetarë kërkonin ardhjen e dytë të Krishtit. Ishujt britanikë ndodhen në pjesën e poshtme, në të majtë të hartës./E.B-dritare.net

[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","height":"392","title":"p0775wsv","width":"696","src":"http:\/\/dritare.net\/wp-content\/uploads\/2019\/04\/p0775wsv-696x392.jpg"}[/IMG2]
 
Top