• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kishat e braktisura

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Kishat e braktisuraNjë fotograf austriak ka bërë një koleksion me foto të kishave të braktisura.

Thomas Windisch ka udhëtuar nëpër Evropë për të shkrepur këto foto, që, siç thotë ai, e kanë mërzitur shumë.

“Kur një tempull i vjetër në Siri shkatërrohet, del në lajme. Por, kur një kishë shumë e bukur e shekullit të XIV kalbet në lagje, askush nuk e vë ujin në zjarr. Projekti im ka qëllim që të sensibilizojë njerëzit për të ruajtur trashëgiminë e tyre kulturore”, thotë Thomas.

Shumë nga kishat që ai ka fotografuar janë shkatërruar nga tërmetet, ndërsa kishat e vogla pranë spitaleve apo shkollave janë braktisur pasi komplekset e mëdha janë mbyllur.

/ Top Channel

 
Top