• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kina ‘varros zogjtë e gjallë’, qarkullojnë pamjet tmerruese, ndërsa gripi i shpendëve godet vendin

Hera

Βιβλίο φάγος
Kina ‘varros zogjtë e gjallë’, qarkullojnë pamjet tmerruese, ndërsa gripi i shpendëve godet vendin

Kina po varros zogj pulash dhe zogj të tjerë të gjallë në një masë të dëshpëruar për të parandaluar një shpërthim të gripit të shpendëve, sipas pamjeve tronditëse të ndara në internet.

Kombi, tashmë duke luftuar një virus të ri që ka infektuar 17,459 njerëz në të gjithë botën, tani ka njoftuar se gripi i shpendëve, H5N1, ka infektuar kafshë në një fermë në provincën Hunan.
Më shumë se 4,000 zogj kishin vdekur tashmë, sipas raporteve.
Infeksioni i gripit të shpendëve H5N1 te njerëzit ka një shkallë vdekshmërie prej rreth 60%, por nuk përhapet nga personi në person dhe zakonisht kapet nga fermerët, sipas Organizatës Botërore të Shëndetit.
Disa pamje thuhet se tregojnë se si zogjtë derdhen në një gropë të thellë në përpjekje për të ndaluar përhapjen e virusit.
Nuk është e qartë saktësisht se ku janë marrë pamjet, por pamjet u ndanë në Twitter nga Harry Chen i cili i shoqëroi ata me një titull duke i kërkuar Kinës të “pastronte aktin e tyre”.
Shumë shikues u tmerruan dhe e quanin trajtimin e kafshëve si “çnjerëzore”, por të tjerë thanë se ishte një mënyrë praktike për të ndaluar përhapjen e sëmundjes vdekjeprurëse.


Top Channel
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Pash macet se kan hudhe nga dritaret..kjo eshte tmerre.
 

Vinjol

Status offline...... KÇK
Kush e di ca i ka bo amerikani kines se ska mundsi.
Ktu ke te drejte
duke pa se kina po rritej ekonimikisht
Amerika ah bushter plake
 
Top