• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kina, Irani dhe Rusia bëhen bashkë; i tregojnë forcën SHBA me një stërvitje detare

Kina, Irani dhe Rusia bëhen bashkë; i tregojnë forcën SHBA me një stërvitje detare

1577461066022.png

Në mesin e tensioneve mes Teheranit dhe Washingtonit, Kina, Irani dhe Rusia bëhen bashkë për të treguar forcën përmes një stërvitjeje detare, të parashikuar të zhvillohet në oqeanin Indian dhe gjirin e Omanit në datat 27 deri më 30 dhjetor.
Kina do të nisë për këto manovra raketën “Xining” , siç pohoi zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes Kineze Ëu Qian pa dhënë megjithatë detaje të mëtejshme se sa është numri në total i personelit ushtarak apo anijeve që do të jenë pjesë e një nisme të tillë.


Në Teheran zëdhënësi i forcave të armatosura Aboldazl Shekarchi tha se stërvitja do të “stabilizojë sigurinë” në rajon. Qëllimi sipas tij ështe të forcohet i “sigurisë së tregtisë ndërkombëtare në rajon” si dhe “lufta ndaj terrorizmit e piraterisë”.
Lajmi i stërvitjes së përbashkët vjen në një kohë tensionesh mes Shteteve të Bashkuara dhe Iranit. Uashingtoni ka propozuar një mision detar të udhëhequr nga SHBA-ja në Gjirin Persik, që pason një numër sulmesh në këtë rajon, për të cilat Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e saj kanë fajësuar Iranin.
Por Teherani i ka mohuar akuzat. Fërkimet mes dy vendeve janë rritur që kur Presidenti Donald Trump mori vendim t`i tërheqë Shtetet e Bashkuara nga marrëveshja bërthamore me Teheranin, në maj të 2018-s si dhe pas vendosjes së sanksioneve, që kanë dëmtuar rëndë ekonominë e Republikës Islamike.
©Copyright Gazeta SHQIP
 
Gjynah si nuk e paskan therritur Kimin te lozin bashke. Te isha une do me ngelte hatri qe ktu deri ne nje bombe atomike.
 
Private conversations
Help Users
    Top