• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kina dhe Ujguret

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Kina t'gjitha pakicat tjera i njeh si pakica nacionale, sepse si Han-Kinezet qe perbajne 90% te popullsise (1.1 miliarde) jane domimante, duke lene mbrapa 56 nacionalitete tndryshme atje.
 

Marla

PPSL
Kina t'gjitha pakicat tjera i njeh si pakica nacionale, sepse si Han-Kinezet qe perbajne 90% te popullsise (1.1 miliarde) jane domimante, duke lene mbrapa 56 nacionalitete tndryshme atje.
Po ujguret nuk i njef? Lexova qe paskan autonimi.
Pyes se skam info per keta.
 

Vajza

💕Breskvica💞
Staf në FV.AL
Po ujguret nuk i njef? Lexova qe paskan autonimi.
Pyes se skam info per keta.
Me fal per nderhyrjen, por diku lexova qe Kina vitet e fundit i burgos ujguret, neper kampe. Femijet ne kampe veq, dhe te rriturit ne Kampe veq. Pash disa foto, nga torturat me te mundshme qe ja benin, dhe ne fund i vrisnin . Pastrim etinik.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Po ujguret nuk i njef? Lexova qe paskan autonimi.
Pyes se skam info per keta.
Deshiron t'i zhduke ne teresi Marla. Xinjiang, nga kinezet konsiderohet territor i pushtuar nga ata, andaj shkaterrohen te gjitha xhamite, varrezat, ndertesat historike Islame. Si fe, Islamin e kane ndalu atje me ligj,
Qeveria Kineze ate pjese ka vazhdu ta kolonizoje vazhdimisht prej vitit 1950. Psh atehere kane qene 5 – 9% te popullsise, nvitin 2010 arriten ne 40 %.
I detyrojne grate te martohen me kinez, agjerimi eshte i ndaluar etj etj etj

 
Top