• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kiameti nuk eshte larg

Guest20

Offline✌
Eiffel-Tower-Sunset-2560x1600-269x201.jpgSipas shkrimit të medieve ndërkombëtare, të cilat i referohen burimeve të Agjencisë Kozmike Amerikane NASA, nuk është larg dita kur Dielli do të lind nga Perëndimi në vend se nga Lindja.

“ Daily Mail” dhe „ Huffington post“ raportuan për të dhënat serioze dhe faktike shkencore që ka NASA dhe Agjencia Kozmike Evropiane për kthesën e madhe të llojit të vet që do të pësojë poli magnetik e që për pasojë do të ketë lindjen e Diellit nga ana Perëndimore. Revista amerikane ”Live Science” thekson se poli magnetik i Tokës nuk është aq i fuqishëm sa ka qenë në të kaluarën dhe është dobësuar për dhjetë herë më shumë, kurse ky dobësim ka marrë përmasa më të mëdha këto gjashtë muajt e fundit. Faktin e hidhur të ndryshimit që ka pësuar poli magnetik e ka konfirmuar edhe Agjencia Kozmike Evropiane, e cila po ashtu ka vërtetuar se kjo do të thotë se Dielli do të lind nga Perëndimi.

Siç dihet lindja e Diellit nga Perëndimi është përmendur në hadithin e Muhamedit alejhiselam si shenjë e madhe e Ditës së Kijametit.

Ndërsa Allahu në Kuran thotë: “Hëna është çarë dhe Kijameti është afruar” (El Kamer 1), “Njerëzve u është afruar Kijameti, por ata të hutuar në pakujdesi nuk përgatiten fare për të”, (El Enbija 1) etj.
Syri.net
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Dmth. jemi te lire me ba mekate sa te mundemi se ashtu kshtu shkuam per lesh :eek:le::eek:le:
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
epo hani pine e ashtu se erdhi fundi i botes... lol lol
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Por tani mjafton te mbahet ne fushat magnetike,nese dielli lind nga perendimi do i themi lindje.
Gjithesesi dihet qe toka nje dite do mbaroj ciklin e saj duke u kthyer nje mbetje te ngurte universi dhe i pa jete.
Sa do vone te shkoj kete fund se ndryshojme dot per token,pasi jane bashkveprime forcash dhe ndryshimesh ne unuvers.
E pastaj ndoshta ne nje kohe tjeter universi rilind perseri parametra per gjallesa. Ja kshu :p
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Por tani mjafton te mbahet ne fushat magnetike,nese dielli lind nga perendimi do i themi lindje.
Gjithesesi dihet qe toka nje dite do mbaroj ciklin e saj duke u kthyer nje mbetje te ngurte universi dhe i pa jete.
Sa do vone te shkoj kete fund se ndryshojme dot per token,pasi jane bashkveprime forcash dhe ndryshimesh ne unuvers.
E pastaj ndoshta ne nje kohe tjeter universi rilind perseri parametra per gjallesa. Ja kshu :p
Shume pikpamje frymezuese dhe shpresedhenese... Tani te presim riciklimin. :p :p
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Cka ka te bej kjo foto - kulla e Eiffelit me tekstin?
 
Top