• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kështu e 'kalli' mbrëmë Rita Ora me vallen e Rugovës

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Kurse mua po me cudit ti kohet e fundit.
Pa u perfshire fare ne kete debat pa krye e kembe, me cudit fakti qe kerkon te imponohesh mendimeve te te tjereve.
Sole leri njerezit te kene idete e mendimet e tyre...qofte e te gabuara, ti thjesht duhet ti mirekuptosh e mos i gjykosh.
Jo cfare eshte e bukur per syrin tend , eshte per kedo!

Pjesa tjeter e diskutimit......thashe termet ne gote!
Kohet e fundit?! Une kam muaj qe spara marr pjese ne diskutime. Apo i referohesh fotomanise? lol
Btw Qenka imponim kur vazhdon diskutimin me arsyetimin qe dikush e ka te vetin?! Une kam diskutu me ata me te cilet me kane replikuar ashtu sic kan be te gjithe. Apo duhet t'mos te te replikoj edhe ty tani nga frika se mos te imponohem ;)
Ah Moni Moni :)
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Kohet e fundit?! Une kam muaj qe spara marr pjese ne diskutime. Apo i referohesh fotomanise? lol
Btw Qenka imponim kur vazhdon diskutimin me arsyetimin qe dikush e ka te vetin?! Une kam diskutu me ata me te cilet me kane replikuar ashtu sic kan be te gjithe. Apo duhet t'mos te te replikoj edhe ty tani nga frika se mos te imponohem ;)
Ah Moni Moni :)
Te diskutosh dhe te mbrosh idene tende eshte nje gje.
Te diskutosh duke perdorur prepotence kundrejt tjetrit ,jo nuk eshte me diskutim.
Dhe kujdes me ofshamat.....
Me pelqen me teper kur je modeste....see u
 

KAON

Anëtar Aktiv
Per mendimin tim ishte thjesht nje kostum skene. Asgje per tu ven ne shenjestren e harkut kritik. Un pash thjesht nje super yll boteror qe performoj ne nje sken modeste dhe qe s’ishte nevoj te sforcohej a te reklamohej. Natyrshem u kenaq vet dhe beri te ndizej atmosfera. Nuk kemi te bejm me nje bakalaro sic jemi mesuar te shikojm rendomte ne klipe e skenat tona. Mua me egzaltoj kur nisi te kercej vallen e tropojes, nje kryeveper!
 

Darius

La vita è bella...
Vendndodhja
Shqipëri
Me vjen inat me veten qe jam i turpshem, 3 m larg e kisha ne hollin e hotelit, dhe nuk i kerkova nje foto :(

Perfomanca e saj, ishte e mrekullueshme ne perceptimin tim.

Darius
 

Passion

Antarë i Respektuar
Për ta ndal këtë replikë pa sens duke prish zemrat po i përmbahem firmës së Admin, e po i shtoj një foto të mikut tim Besir Bajrami që shpresoj një ditë akademia e shkencave shqiptare ta pranojë në gji , për punën e bërë nga ai. :)
S'ka nevojë askushi për imponime e rrugë drite.
Bota e artit është më e thellë se ajo që mendojmë e shohim.

 

ZoteriaJuaj

Anëtar i Nderuar
Cka kam verjetur te keta "gabelet shqiptar" sic i quan nje kojshi tek puna njerezit e tille , nuk jane apo bejne jete mbi parimet e moralit , por kur vie pyetja e kosovareve dhe morali i tyre , na behen me pape se papa !

Zoti ju ndimofte .
Thuaji komshiut se vihet re cili eshte me gabel, ju te asaj ane apo ne te kesaj ane.
 

ZoteriaJuaj

Anëtar i Nderuar
Ti shume mire mund te merresh me organizuesit, jo breket e zogun e Rites. Rita does whats she is best at... e nuk ndryshon veten e saj per oqevaret.

Kjo as qe duhet te kerkohet nga Askush.

Rita i ka bere nje nder te madh Kosoves me pjesemarrjet e saja, duke e reklamuar .. dhe gjithmone ka marre reagime pozitive per rruge te ndryshme. ( perjashto Shqiptaret ne pergjithesi ).
Kur nje mik a mikeshe feston ditelindjen e tij/saj ne nje restorant, atehere ti shkon me mbathje plazhi?
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Te diskutosh dhe te mbrosh idene tende eshte nje gje.
Te diskutosh duke perdorur prepotence kundrejt tjetrit ,jo nuk eshte me diskutim.
Dhe kujdes me ofshamat.....
Me pelqen me teper kur je modeste....see u
Jepi cezarit ate qe i takon. Te kam fol ndonjeher me prepotence apo po ben avokaten e forumit?
Ndonjeher "we have to agree that we don't disagree" dhe s'ka asgje te keqe!
See u too!
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Jepi cezarit ate qe i takon. Te kam fol ndonjeher me prepotence apo po ben avokaten e forumit?
Ndonjeher "we have to agree that we don't disagree" dhe s'ka asgje te keqe!
See u too!
Nganjehere kur skemi cte themi , me e mire eshte heshtja!
Besoj isha e qarte ne cfare thashe....gjithsesi thuaje ti fjalen e fundit edhe per cezarin.
 

Zana1

Braveheart
Kur nje mik a mikeshe feston ditelindjen e tij/saj ne nje restorant, atehere ti shkon me mbathje plazhi?
Nuk do ta kisha prb te vishja dicka Si Rita ne k’te rast ( she got leggings underneath lool ) e nese do te ishte a pool at the back of the restaurant maybe we would have been required to dress/turn up in bikinis loool
 

dangerous

Moderatorë
Me pelqen Rita, si ze flas. Por shumehera nuk vishet mire.
Pavarsisht se ketu mund te kishte gjetur dicka me te pershtatshme,
te pakten nuk shkuar si shkon neper koncerter e saj.

Sa per kurjozitet, ndonje kenge shqip ka kenduar apo ce do?
Shume qesharake, muzika popullore dhe qe kendon ne anglisht.
Koncerti ., prezenca e Rites ishte sh.e sukseshme dhe qellimisht me veshjen e saj provokuese.
Qellimisht them se organozatoret dhe ata qè e ftuan Riten ishin tè informuar per koreografin .
... ishte provokuese ( sipas faqeve sociale ) per tu trg.tè tjr.se jemi sot ne diten e pamvarsisè e duam tè ecim me kohen e sotme moderne edhe pse jemi vend mysliman...


..sa per kènget pop-ullore rri aman e ti atè bèj.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

iu be mjaft respekt Rites me gjithketo komente. Ajo eshte mjaft e bukur.... por per nje vend shqiptar nuk i duhej stili europo-anglez, por nje stil i thjesht normal (korrekt e veshur), edhe nese ka vlerat artistike te saja....Mir e kuptojme tani, kaloi ajo gje, faleminderit qe ka ardh. Bukur shum.

saktesisht e tha Didi, Soul, Mistik qe ne filim temes....mua s'me vjen keq per cfare thote endrra se elbete Endrres ja dime mendimet ashiqare dhe e di ku e ka, mu mvjen keq kur e mbeshtet Jana lol
edhe mua me habitet ju dy (ti e Ceni) qe qenkeni habit aq shume. Mua sme habiti asgje....
 

Ajo “elektrizoi” trumën e veshur me një leotard me ngjyra kuq e zi, ndërsa dha një performance spektakolare.

Ylli i popit inkorporoi vallet tradicionale kosovare në këngën e saj të hitit Black Widow, ndërsa iu drejtua turmës në gjuhën e saj


Pershendetje, nuk dua ti heq asnje grame simpatise suaj per kengetaren, perkundrazi.

Thjesht dua te ve ne dukje qe "Turma" elektrizohet edhe nga Noizy me tekstet me te pista qe mund te degjoje veshi.

Kultura sot ka arritur aq lart sa te shpalosin librin e shtepise dhe ne fund te edukojne me kokaine qe fiks te elektrizohesh nga tekste aq te bukura.

Ke qene ndonjehere ne koncertet e Noizyt dhe te shohesh sa mijera mblidhen per te degjuar mother fucker, bitch, 100 kg kokaine, etj etj.

Nejse Kulture eshte.

Bir Selman i nenes çte te them me pare.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Mos e akuzo Noyzin kot,sinqerisht ju vjen hakesh kesaj shoqerie inerte,hipokrite dhe qe prodhon vrere me moralin e saj te piste ne thelb.
Ne rrymen e ti ska reper me te mire ne shqiperi.
Personalisht e kam degjuar repertorin e ti ,dhe shume kenge i ka klas,duke perjashtuar nje kenge te fundit qe ka bere "burdello" fare ahahahhaha.
 
Se kthehet ne debat shterpe me pas, prandaj kjo eshte pergjigja e fundit per mua ne kete teme.

Me thoni nje veper mbreselenese te artit shqiptar pas vitit 95 dhe pastaj me tregoni kulturen e sotme ku kendohet me bythe e gjokse, apo me pervesitete mashkullore qe nuk hyjne as ke vulgariteti. (Hiq veç ndonje kenge me e shumta dhe kaq dha kultura e 27 viteve ne shqiperi)

Te rroni dhe i paçi me jete.
 

ZoteriaJuaj

Anëtar i Nderuar
✧Ṃ!ṨҬ!Ḱ✧;982749 said:
Se kthehet ne debat shterpe me pas, prandaj kjo eshte pergjigja e fundit per mua ne kete teme.

Me thoni nje veper mbreselenese te artit shqiptar pas vitit 95 dhe pastaj me tregoni kulturen e sotme ku kendohet me bythe e gjokse, apo me pervesitete mashkullore qe nuk hyjne as ke vulgariteti. (Hiq veç ndonje kenge me e shumta dhe kaq dha kultura e 27 viteve ne shqiperi)

Te rroni dhe i paçi me jete.
Ka plot kenge te bukura qe jane kenduar mbas 1995
 
Top