• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kështu e 'kalli' mbrëmë Rita Ora me vallen e Rugovës

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Kososvaret kane shume komplekse dhe su ve faj.
Luftojne ne emer te flamurit kuq e zi ..per te ngrit nje flamur te huaj .
Luftojne kunder Nene Terezes dhe Skenderbeut per te adhuruar Erdoganin... si rrjedhoje do ngelet Rita per ti mbledh gjith hormonet ne nje vend, pa dallim feje , apo perkatsije politike .

Go Rita for president :lovju:
po qe i jap te drejte ketij mendimi un!!
 

Zana1

Braveheart
e clidhje a kjo me pavarsine?
E kuptoni qe e ulni shume veten(inteligjencen tuaj flas) kur per te mbrojt 1 ide te juaj kerkoni forca te jashtme dhe qe s'kane lidhje me temen.

Hap 1 teme per plazhin dhe flasim. ketu po flasim per Flamur e nderim te gjakut te deshmoreve te rene!


Flm!
Po breket e Rites c’lidhje kane me festen e pavaresise? Rita nuk eshte dipllomate e P.O. mbante homazh per deshmoret... eshte dite feste jo dite zije. Ndersa homazhet e dipllomacine Ne lidhje me deshmoret , I perfaqeson shteti e familjet e tyre.

He inteligjente... looool
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Ne Kosove jetojne 1.700.000 shqiptare , 300 mije ishin prezent ne koncertin e saj !
Sa po i bie 1/5 e kosovareve ishin aty .
Riten e respektojme per dashurine qe ka per atdheun e saj , por jo per shembullin qe prezenton ajo tek shtresa e ndieshme e shoqerise .
 
Last edited:

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
nuk kam si te boshatis koken time per tmbush tenden. nqs ju ju shijoi dhe pelqeu shprehja e flamurit kuq e zi(sic dhe kish qene synime me shpreh patriotizem) tek rrobet e saj sikur me qene steipiste ne klub nate E gezofshi e para dhe turp e dyta!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
nuk kam si te boshatis koken time per tmbush tenden. nqs ju ju shijoi dhe pelqeu shprehja e flamurit kuq e zi(sic dhe kish qene synime me shpreh patriotizem) tek rrobet e saj sikur me qene steipiste ne klub nate E gezofshi e para dhe turp e dyta!
ishalla nuk ishte per ne kjo e fundit:habit:

ps. asnjher ne nuk behemi rehat jo :vrap: jemi shqiptar prandaj :::per 100 vjetorin e P. shqiperis u murem me torten nje koh te gjat .. tani me veshjen e Rites .. hajto mo e rendesishme jemi te lir ti festojm keto ngjarje .
 

Vvetoni

Larguar
Mosha
29
Kososvaret kane shume komplekse dhe su ve faj.
Luftojne ne emer te flamurit kuq e zi ..per te ngrit nje flamur te huaj .
Luftojne kunder Nene Terezes dhe Skenderbeut per te adhuruar Erdoganin... si rrjedhoje do ngelet Rita per ti mbledh gjith hormonet ne nje vend, pa dallim feje , apo perkatsije politike .

Go Rita for president :lovju:
Mendoj se flet çdo herë në terma përgjithësues, dhe kjo i bënë dëm mendimit të lirë dhe diskutimit në këtë forum. Do ishte tepër keq, nëse unë tani do shkruaja këtu se si ju shqiptarët andej kufirit më shumë e doni Serbinë, sepse dëgjoni më tepër Goran Bregoviçin, madje e shpallni dhe qytetar nderi në kryeqytetin tuaj. Do ishte kufizim i mendimit tënd dhe i diskutimit të forumit nëse unë do shkruaja këtu që ju më tepër e doni Greqinë dhe Italinë, sepse më shumë shikoni televizionet e tyre, dhe gjuhën shqipe e keni të mbushur me huazime të fjalëve italiane dhe greke. Dhe sigurisht, do ishte tepër e pakëndshme të mendoja se ju e falni detin, për të bërë hapa para drejt integrimeve në Evropë. Besoj që po e shohim që të dy, se kur flasim në terma të përgjithshëm e kufizojmë mendimin individual aq shumë sa që e akuzojmë njeri tjetrin, duke hequr personalen nga unë dhe ti, dhe duke folur me ne dhe ju.

Fola pak seriozisht, hajde shëndet e jetë.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
mua s'me vjen keq per cfare thote endrra se elbete Endrres ja dime mendimet ashiqare dhe e di ku e ka, mu mvjen keq kur e mbeshtet Jana lol
 

Zana1

Braveheart
Eshte kontradiktuese dhe e pandershme, qe te vije nje fanatike arkitekte si puna e jote loool .... ku hapur publikisht mbeshtet shamine e burkas ( nderkohe qe publikisht ke pohuar qe e mban shamine ne koke edhe vete ) te vije e te ju beje moralin brekeve te Rites ( nderkohe qe Rita e identifikon veten e saj si nje kengetare - entertainer ) . loool
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
po kur flet ti per burkan qe ke sjell foto personale me keq se rita pse mos te flas une kur as nuk e dini si jam?
Dhe kur argumentet mbarojne i deshtuari sulmon ne jete private madje dhe duke shpif. lol
Zana from London #krenarikombtare
 

Zana1

Braveheart
Perse nuk ke qene ti ajo qe mbaje nje foto ne avatar me shami ne koke, dhe e ke pohuar qe e mban shamine edhe vete ? Po kshu eshte kur genjen veten tende. : D

Mos prit mua & Riten te veme shamine ne koke....... ne jemi te zjarrta/nxehta/moderne e perzier me tradicionale, e te sukseshme : D

Sic duket i ngaterron femrat Shqiptare me ato Arabe/Turke, si vetja e jote . loool
 

ZoteriaJuaj

Anëtar i Nderuar
U mblodhen budallenjt dhe i ben ftese nje budallaqe me tekst budallakie dhe me tekste e kenge te pakuptimta per nje feste te pakuptimt dhe veshje dhe flamur te pakuptimt te vendosur nga te pakuptimtet e europes dhe brohoritur nga kosovaret e pakuptimt ne fund te gropes.

Po keshtu vepruan edhe ne 2012.


Brohorime edhe ne forum, pakuptimisht zaneza zogeza e forumit zogezen nga londra po e mbron shume.

Zana edhe pse fest nuk domethene se ora ka bere mire qe e ka mbuluar zogegen e saj me kanatiere apo me nje shirit te holle. Ndoshta ka dashur qe zogeza ne castin me kulminant te shtynte shirit menjane dhe ti shkelte syrin popullit te kosoves ane e mbane.

Entertainer e show bitze nuk domethen te mos vishes si zonje per nje feste. Po keta kemi ne, njerez te pazot, qe krenohen me te pazot
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Ja meqe ma kujtove po i bej nje nderrim avatari. lol
Une s'kam folur asnjeher per veten ne forum se si vishem apo dukem, por dhe nqs vishem dhe nqs s'vishem ketu tek ju mund te them c'te dua, her ironi, her tallje e her serioze. Ama asnjeher nuk e sulmoj tjetrin me jete private. its not my business anyway.

Sa per faktin qe je e zjarrte moderne e sukseshme Etj. E sukseshme qofsh. Mua s'me vjen asnje e keqe nga suksesi tjetrit. Perkundrazi
 

Zana1

Braveheart
Eshte zogeza e saj, dhe eshte e lire qe ta veshi qysh ja don zogu i saj. loool

E njenta shkon per te tera pa dallim ( duke perfshire edhe zogun tim ) ... e duke perfshire edhe k'to qe lene vetem syte perjashta. loool
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Cka kam verjetur te keta "gabelet shqiptar" sic i quan nje kojshi tek puna njerezit e tille , nuk jane apo bejne jete mbi parimet e moralit , por kur vie pyetja e kosovareve dhe morali i tyre , na behen me pape se papa !

Zoti ju ndimofte .
 

ZoteriaJuaj

Anëtar i Nderuar
dhe ti arab je???? se per perendimoret kjo paraqitje eshte modernitet i nderthurur me tradicionalen. Me habite!!!
Sipas vendit behet kuvendi

Kjo shkon me veshje, me ligj, etj

Vendi ishte per festimin e pavaresise.

Festimi nuk behet me kenge te huaja dhe as me veshje te atilla
 

Zana1

Braveheart
Sipas vendit behet kuvendi

Kjo shkon me veshje, me ligj, etj

Vendi ishte per festimin e pavaresise.

Festimi nuk behet me kenge te huaja dhe as me veshje te atilla
Ti shume mire mund te merresh me organizuesit, jo breket e zogun e Rites. Rita does whats she is best at... e nuk ndryshon veten e saj per oqevaret.

Kjo as qe duhet te kerkohet nga Askush.

Rita i ka bere nje nder te madh Kosoves me pjesemarrjet e saja, duke e reklamuar .. dhe gjithmone ka marre reagime pozitive per rruge te ndryshme. ( perjashto Shqiptaret ne pergjithesi ).
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
mua s'me vjen keq per cfare thote endrra se elbete Endrres ja dime mendimet ashiqare dhe e di ku e ka, mu mvjen keq kur e mbeshtet Jana lol
Kurse mua po me cudit ti kohet e fundit.
Pa u perfshire fare ne kete debat pa krye e kembe, me cudit fakti qe kerkon te imponohesh mendimeve te te tjereve.
Sole leri njerezit te kene idete e mendimet e tyre...qofte e te gabuara, ti thjesht duhet ti mirekuptosh e mos i gjykosh.
Jo cfare eshte e bukur per syrin tend , eshte per kedo!

Pjesa tjeter e diskutimit......thashe termet ne gote!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
U mblodhen budallenjt dhe i ben ftese nje budallaqe me tekst budallakie dhe me tekste e kenge te pakuptimta per nje feste te pakuptimt dhe veshje dhe flamur te pakuptimt te vendosur nga te pakuptimtet e europes dhe brohoritur nga kosovaret e pakuptimt ne fund te gropes.

1: nuk jane budallenjë atje,

2: nuk eshte feste e pakuptimtë dhe

3. Kosovaret nuk jan te pakuptimt, e as ne fund te gropes.


Kujdes si shprehesh.... Ok?


Te uroj mengjes te bukur....
 
Top